Prepichovanie ušiek verzus nastrelovanie náušničiek

iv01
1. okt 2012

mamička, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s prepichovaním ušiek alebo s nastrelovaním náušničiek bábätkám. čo je šetrnejšie? ja sa neviem rozhodnúť.

katia7
1. okt 2012

podla mna setrnejsie je dat to dietatu ktore uz samo tomu rozumie a samo si to pyta, podla mna tie nausnicky su viac pre mamicky ako pre dieta 😉 moja dcera ich nema a veru ju to vobec netrapi 😎 podla mna zbytocne trapenie a podla nasho lekara tiez

liz_lemon
1. okt 2012

suhlasim s @katia7 ak by som mala dievcatko, tak jej vobec nedam prepichnut usi, nech sa sama rozhodne, ja prepichnute usi mam, ale nausnice vobec nenosim, akurat co mam zbytocne dierky v usnych boltcoch

jankagun
1. okt 2012

ahoj,nasa malá mala 4 alebo 5mesiacov ked sme jej dali prepichnut uska,a napodiv ani neplakala.trosku skrikla 🙂 takze neviem co je setrnejsie, ale ak sa rozhodnete dat nausnicky tak si myslim ze cim skor,lebo vacsie deticky to viac boli a aj sa viac mykaju a zuria pri tom-moj nazor 🙂

andulka13
1. okt 2012

my mame skusenost s obojim. starsej dcerke sme dali nausnicky prepichnut u nasho pediatra ked mala asi 4 mesiace. nas pocas toho poslali do cakarne, no dost plakala a aj to krvacalo, nastastie sa to nezapalilo. pri druhej som to velmi dlho zvazovala, ci vobec dat a ak, tak najskor v 5tich rokoch, lebo suhlasim, je to skor pre mamicky... no nakoniec sme dali aj druhej, ze nech maju obe. jej sme ich ale dali nastrelit ked mala 8 mesiacov (skor nam to nevyslo). este tam som mala pochybnosti, ci by to nebolo lepsie ked bude velka, no ked som videla reakciu chlapca, ktory bol pred nami, mal asi tak 8 rokov, mozno i viac a chcel to sam (mozno prave preto ze si uvedomoval, co ho caka a tak to viac prezival aj ked nie tak krikom ako vo vnutri), tak som to uz neriesila. chvilocku poplakala, no stacilo uputat jej pozornost na nieco ine a bolo po placi, ani to nekrvacalo ani kvapka a pekne sa to zahojilo. takze ja by som sa urcite opat rozhodla pre nastrelenie, no kedy, to uz je na kazdom, ako sa rozhodne, myslim, ze kazdy nazor tu ma nieco do seba

ivett1
1. okt 2012

@iv01 ahoj, k tvojej otázke, ja by som uprednostnila nastrelenie ... inak je tu už diskusia na túto tému, mrkni sa😉https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/nastrelit-nausnice-alebo-dat-usko-prepichnut-ihlou/

skoricaxx
1. okt 2012

no mi ideme dat zajtra nastreliť naušničky 🙂 mame pol roka

iv01
autor
1. okt 2012

ďakujem za názory, mne sa tiež viac pozdáva myšlienka "počkať kým sama bude chcieť"

sjuz
2. okt 2012

no my sme starsej nedali a bude mat skoro 3 roky a stale si ich pyta, takze sa chystame dat nastrelit, lebo takej velkej prepichnut je tyranie, predsa len nastrelit je rychlejsie. No a malej zvazujem, ze dame hned, aspon si to nebude pamatat.

nikolet_89
2. okt 2012

@iv01 ahoj ja som dala malinkej nausnicky, este v porodnici, hoci to tam maju zakazane, ale spravia to na ziadost...malinka ani nevedela, ze sa jej nieco robi, a teraz je taka zvyknuta na ne, ze si uska netaha a berie ich ako ak svoju sucast, zakze urcite este tam ak sa da a ak nie tak nastrelenie je sekundova zalezitost 🙂

slady
2. okt 2012

podla mna je to hlupe znackovanie dievcatiek, ktorym je uplne jedno ci nausnicky maju alebo nie az kym si to nezacnu normalne uvedomovat. Neviem z kadial ludia beru istotu ze mladsie babatka to tak neboli ako starsie, ved o ze to nevedia povedat este neznamena ze ich to neboli. Ja cakam dievcatko a urcite ju necham rozhodnut sa samu ked na to bude mat vek. Ani svojmu synovi som nedala v dvoch mesiacoch piercing alebo tetovanie len preto ze mne by sa to pacilo, myslim si ze je to to iste.