Prepichovanie ušiek verzus nastrelovanie náušníc

zuzana_stet
11. mar 2014

Prosim, aky je rozdiel medzi klasickym prepichovani usok a nastrelovanim nausniciek? Pekne dakujem 🙂

aristka
11. mar 2014

jedno sa robí ihlou a je to dosť stresujúca záležitosť a druhé je šup rýchlo a bez krvičky ,ja som dala prestreliť dcérke ,keď mala 2 mesiace...

123zuzana
11. mar 2014

@zuzana_stet ahoj neviem aky je medzi tym rozdiel ale podla mna je najlepsie dat prepichut v porodnici predtym ako idete domov babatko to ani nevnima a mas pokoj.. aspon ja som to tak riesila.. za poplatok ti v porodnici prepichnu..

extrate
11. mar 2014

usok??? to naozaj? taku skomoleninu som uz davno nepocula.

rozdiel je asi ten ze nastrelenie je rychlejsie ako prepichnutie. inak v obidvoch pripadoch sa to moze a nemusi zapalit, hoji sa to individualne, cenovo ti to porovnat neviem.

zuzana_stet
autor
11. mar 2014

dakujem pekne za odpovede 🙂 v porodnici nam to nechceli urobit...
ked sa uska prestreluju, tak to su nejake ine nausnicky nez tie s klasickym zapinanim? mozeme dat po prestreleni akekolvek nausnicky?

lusinda1989
11. mar 2014

@zuzana_stet prestrelia s tymi co musia su to take plastove my sme mali prkne s ruzovym kamienkom a po siestich tyzdnoch vymenis za tue ktore chces. Nam to robila detska doktorka a davala aj malej potom uz nausnicky tie co sme mali my. Treba ich potom namovit do liehu pred nasadenim aspon na 24hod

csenibaba
12. mar 2014

@lusinda1989 Ahoj ja prestrelujem uská uz 18 rokov a s plastovimy nàusnickami som este nikdy nestretla🙂sú vacsinou z chirurgickej ocele....

sylvial
12. mar 2014

Okrem pôrodnice v NR kde inde sa dajú prepichnúť ušká na klasické náušnice?

7katka
12. mar 2014

My sme nastrelovali, ked mala dva roky, rychlo bezbolestne, sama si dala a pekne sa drzala,aj 2. dcere dam nastrelit uska,ked bude vascia kvoli akupunkturnym bodom, sestrinym dceram prepichovali, bez revu a krvi to neboli

stanislavao
12. mar 2014

@zuzana_stet ked sa nausnica nastreluje, tak su to nausnice z chirurgicnej ocele. v zivote som nevidela a nepocula, ze plastove. nastrelovanie je rychle, v podstate bezbolestne. len po nastreleni moze usko trosku "palit" - pocit tepla. ale nastrelovanie neboli. na rozdiel od prepichovania, ktore musi byt podla mna priserne. prepichovanie boli, potom sa tam mordujy, kym nausnicu prevlecu a trva to aj 15 minut niekedy, co dieta vrieska v ambulancii .nastrelovane nausnicky treba nejaky cas nechat v dierke a potom ich mozete vymenit za vase, ake ste si kupili.

stanislavao
12. mar 2014

@sylvial v kazdej pediatrickej ambulancii.

sylvial
12. mar 2014

@stanislavao No v každej určite nie, ja som sa pýtala našej MUDr. a tá to už neche robiť.

zuzana_stet
autor
12. mar 2014

@csenibaba a tie nausnicky sa daju vybrat aj u toho kto to bude prestrelovat alebo si ich musim kupit sama inde?

zuzana_stet
autor
12. mar 2014

@stanislavao velmi pekne dakujem 🙂

michaela226
12. mar 2014

ja som tiez este nedala dcerke nausnice a to ma za par dni 3 mesiace, pocula som o tom tak jak vravi 7katka ze dolezite su na uskach tie akupunkturne body ale citala som ze aj koli infekcii ze vraj je lepsie ked sa daju nausnice az po prvom ockovaní.Po 3 mesiacoch. U nas to robí pediater. myslim ze prestrelenie by bolo isto prijemnejsie a rýchlejsie.

csenibaba
12. mar 2014

@zuzana_stet Ano pravdaze sa dajú,lebo to sú speciálne nausnicky a vlastne tie náusnicky spravia dieru v usiach. 😉

csenibaba
12. mar 2014

@michaela226 o akej infekcie sa jedná,ved to susterilné nausnice(co sa tyka co sa pouzva na prestrelovanie):Ja osobne najradsej to spravim po 3 do 6 mesiacov,lebo vtedy sú bábetká menej vnimavé a lepsie spolupracujú.JA mojej dcérke nastielala ked mala 6 tyzdnov a vsetko bolo ok,ziadná infekcia nic ani to nevsimla lebo práve spala 🙂a zabudla som pridat ze u nás nasa pediáterka to nerobi...

michaela226
12. mar 2014

@csenibaba teraz uz neviem presne niekde som si to precitala tak v skratke ale neviem co je na tom pravdy a aka infekcia by to mala byt, potom som do toho nejak nevrtala, kedze mam prve dieta a skusenosti este len naberam tak trosku ma to vystrasilo a nechala som to este tak. 🙂

csenibaba
12. mar 2014

@michaela226 Mne osobne po tych 18 rokov ani jedna mamicka nepovedala ze by dostali nejakú infekciu alebo by mali nejaky problém.(zvykávam sa od nich opytat ked sa stretnem,zijem na dedine)

tatamata1
12. mar 2014

Ahojte,ja som bola dat vcera prepichnut u detskej tu v nr, dcerka bude mat 3mesiace, dala som nausnicky z bieleho zlata namocene predtym v liehu 24hod a hned jej ich dala,dnes rano som precistila s framykoinom a tiez aj vecer,5dni to mam robit a uvidime 🙂

hanelka1
12. mar 2014

ja som nasej malej dala nastrelit po ockovaniach ako 6 mesacnej. bolo to rychle, v podstate bezbolestne.nastrelili jej nausnicky z chirurgickej ocele sterilne. uska sa voec nezapalili, v kozmetickom salone nam odporucila neumyvat hlavicku samponom cca7 dni a nausnicky nechat v uskach 8 tyzdnov a potom dat nase nausnicky.ked to troska prve dva- tri dni tieklo-iba taka karpinka okolo sa spravila, tak len som jej to pretrela spiritusom. uska sa krasne zahojili do tyzdna. ihlou sa prepichuje co najskor po porode kym je usko tenke lebo inak je to mordovanie dietatka. nie vsade to robia a tiez nie kazdy pediater. ale ja dam urcite dalsej dcerke ktoru prave cakam zase takto nastrelit. stalo ma to v BA v kozmetickom salone aj s nausnickami tusim 8 -12euro, uz si presne nepamatam.

nituka
16. mar 2014

mne dali prpichnúť ušká keď som bola malinká a nemám žiadnu traumu, ALE dala som si prepichovať uši aj v dospelosti deckej doktorke a všetko bolo v poriadku ani som nevedela že mi ich prepichla, bez bolesti, bez opuchov, zahojené ani neviem ako možno aj hneď... potom som si dala ešte ďalšie 2 nastreliť, lebo moja doktorka to už nechcela robiť a iného doktora čo by to bol ochotný urobiť som už nezohnala...Bolo to to NAJHORŠIE čo som mohla spraviť, nastreľovačky mi ten debil kázal nosiť 3 mesiace, že skôr si tam nemôžem dať ani striebro ani zlato...po mesiaci som ich musela vyhodiť pretože som mala tak zapálené uši že už som si myslela že mi aj odpadnú, neviem s akými nekvalitnými materiálmi dnes tí ľudia pracujú, ale nastreľovanie už nikdy v živote. Dierky mám už vyše roka a stále si do nich nemôžem dať žiadnu náušnicu ani zlatú ani striebornú lebo sa mi hneď zapália a to nie som alergická na nič ani na bižutériu..takže asi tak!!!

jatamido
16. mar 2014

..dcére,aj synovi (jedno uško) prepichovali ešte v pôrodnici,keď mali 3-4 dni.....a nemali a ani nemajú ŽIADNU traumu...😀

silvika001
5. feb 2015

Nastrelovanie naušníc babätkam

Mám dlhoročné skúsenosti s nastreľovaním náušníc, zákrok vždy vykonávame na objednávku. V každom prípade zvlášť dbám na to, aby zákrok nebol pre bábätko ani rodičov stresujúci, aby ho ľahko zvládli.

Nastreľovanie náušníc je hygienicky čistá, rýchla a bezbolestná metóda, náušničky sú vyrobené z chirurgickej ocele (chirurgická oceľ nevyvoláva alergie) a sterilne zabalené.Viac info na t.č.0905 927 980

lentilka055
20. sep 2015

Určite nastreľovanie a u lekára.
Niektoré detské lekárky nastreľujú aj keď väčšina vraj prepichuje (trvá to dlho a viac bolí), ORL údajne najmä prepichujú a nastreľujú náušničky aj plastickí chirurgovia.
Malé dieťa si ani nevšimne a väčšie trochu zaplače, aspoň symbolicky 🙂
Nastrelenie sa podľa mňa aj oplatí, lebo netreba hneď zlaté náušnice, nastreľovacie sú v toľkých druhoch, že som si nevedela vybrať. Len treba ísť tomu lekárovi, ktorý má výber a vie to robiť. Tu vidno náušničky - všetky farby https://www.facebook.com/nastrelovanienausnic

mimanr
16. feb 2016

Babule a nastreluju sa len napichovacky? Lebo ja som par krat s takymi zaspala a pichalo ma to ako slak, chuda babo ☹

karin98754564
Odpoveď bola odstránená
Zobraz