Prejavy 5-mesačného dieťaťa

24. máj 2024

Ahojte mam skoro 5 mesacneho syna .. vsimam si poslednu dobu ze ked je v klude tak dviha jednu alebo druhu rucku a robi ten pohyb ručkami ako autisti ak viete co myslim.. tie co mate autisticke deti spatne ked si vezmete robili to ako babatka ? Dakujem

deti95060810
24. máj 2024

maminka netáraj - prepáč za výraz...
bábo sa začína hrať so svojimi ručičkami - začína objavovať... nič to zlé neznamená... takže buď kľudná.

autor
24. máj 2024

@deti95060810 ved sa snazim ale on lezi na chrbte je pozera sa niekam a tu rucku ma vedl seba hore a robi to tou dlanou a prstekmi presne tak isto …

anavixy
24. máj 2024

Na zaklade jedinej veci u ani nie 5m dietata predsa nemozes uvazovat nad PAS, obzvlast ak ide o nejaky pohyb ruk 🫠🫠 nechaj svoje babatko rozvijat sa ako sa rozvija kazde dieta a nekaz si toto babatkovske obdobie pozorovanim nespozorovatelneho. Na to budes mat cas o rok-dva, vazne… neblazni 🙏

tamta
24. máj 2024

A co robia s rukami autisti?

autor
24. máj 2024

Ako keby kyvali ale len prstikmi a nezohynaju ruku

marianarem
24. máj 2024

Je to uplne normalne, to sa proste hra s rukami. Ja viem, ze autizmus je strasiak a kazda mama by chcela vediet od narodenia, ci ho dieta nema, ale nezistis to, zbytocne si tym este priadavas starosti, je to narocne aj bez toho. Ono tie tzv. autisticke pohyby robi aj vela deti bez autizmu, aj v starsom veku, mavaju rukami, tocia sa a podobne, kludne este aj skolaci, samotne tie pohyby z nikoho autistu nerobia.

30katrusa40
24. máj 2024

Prišlo na to že má končatiny a skúma ich. Mám doma aj zdravú dcéru a aj autistu. A toto skúmanie končatín robili obaja. Horšie je keď bude niečo také robiť už o dosť starší 2-3 roky. Ale ani to ešte nič neznamená.

autor
24. máj 2024

Ďalujem vam ❤️🙏🏻

dotka04
25. máj 2024

Mozem jednu radu? Akonahle som si precitala okolo roku a cosi na mk o autizme oar diskusii, moj syn ho “dostal”. Neautista sa z neho stal az 23mes., ked mi dr. Janosikova(najvacsia odbornicka na autizmus na sr) povedala po 2 hodinovom vysetreni, ze okolo PAS moj syn nesiel ani nahodou. Zabila som rok totalnymi utrapami, nervami a nekonecnym pozorovanom svojho syna. Neurob tu istu sprostost, prosim.

mima1608
25. máj 2024

Autizmus sa nedá tak malým deťom diagnostikovať a myslím, že z dobrého dôvodu. Dieťa objavuje svoje telo. Teraz zistil, že má ruky, neskôr zistí že má nohy, atď. Je to úplne normálne.
Inak poznám jednu, čo si tiež dieťaťu diagnostikovala autizmus, lebo malá často mávala rýchlo rukami a otvárala a zatínala päste (čo je vlastne prejav, že sa teší)... Tá malá, samozrejme, tiež autizmus nemá.

autor
25. máj 2024

@dotka04 boze mas pravdu fakt … presne som si toto dnes povedala ked som videla ako ho ma muz na rukach a pozeral na kolieska kocika ako sa tocia ze mi uz drbe fakt 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️a povedala som si dost chudak fakt ze jeho mame drbe a pozoruje ho ako 🤦🏼‍♀️tak ti dakujem velmi pekne 🙏🏻🙏🏻🙏🏻povzbudila si ma

autor
25. máj 2024

@mima1608 ❤️❤️❤️🙏🏻🍀