Prečo sa 8 mesačné bábo budí 10 krát za noc?

kralicica
27. nov 2010

mám 8 mes. synčeka, cez deň spí 3 krát, celkom dobre, v postielke alebo na prechádzke, doobeda 2 hodiny, poobede 45 minút a večer cca 30 minút. zaspáva sám okolo 19.30. ja idem spať okolo 23.00. odkedy si ľahnem do postele, malý sa začne budiť aj každých 15 minút. so mnou to možno nesúvisí. dnes v noci vstal 12 krát. viem, že nie je hladný, na noc dávam kašu a ešte pred spaním kojím. kojím len raz v noci, viac malý nechce ani si nežiada. budí sa mrnčaním alebo krikom akoby ho niečo vyľakalo. máme už 4 zuby. má veľmi veľa prdkov, v noci i cez deň, v noci sa mi zdá akoby tlačil do plienky a nejde mu to. neviem, čo robiť. som unavená ale hlavne chcem aby si on oddýchol a neplačkal v noci. spať s nami nechce lebo akonáhle ho dám k nám do postele, začne sa hrať a šaliť, v postielke len plače a plače aj keď ho skúsim kojiť. zaspí na 5 minút a potom ho zas niečo zobudí. neviem, čo mu môže byť. ďakujem za rady 😒

triminka
27. nov 2010

mne toto tiez robila dcerka zhruba vo veku tvojho ondrejka. tiez som davala vecer kasu,ale ked som ju zacala davat rano a na veceru napr.jogurt,rozok tak zacala spavat lepsie. niektorym detom nerobi kasa na noc dobre,je im tazka... skus,horsie to byt nemoze 😉 nech sa to ondrejkovi rychlo upravi,aby si si oddychla

masinka
27. nov 2010

v tomto veku zacinaju babatka stvornozkovat (alebo nejakym inym sposobom sa pohybovat) a objavovat svet... a v noci musia vsetky nove skusenosti spracovat... to ich budi...okrem toho v tomto case zacina u deti separacna uzkost - zacinaju si uvedomovat ze mama nie je ich sucastou a moze od nich odist - tak kazdych 15 minut kontroluju ci je este tam .... nic sa neboj, je to len vyvojova faza, ktora raz skonci a ty sa vyspis 😉 a on si to dospi cez den 🙂

vefi89
27. nov 2010

tak ako písala masinka..alebo skús, keď sa zobudí prvý krát ho zobrať medzi hračky nech sa ešte pozabáva..mne robil toto isté, a dúfam že už sa to nezopakuje. ako zaspal, spal hodinu apotom šup medzi hračky. trel si očká, zíval, ale vydržal sa hrať a potom spal lepšie. normálne si v noci pýta 3 až 10 rázy didi, ale spí s nami, lebo postielky ho hryzie 🙂

valika_val
28. nov 2010

@kralicica,
my mame ten isty problem, akurat ze maly ma zajtra 7 mesiacov.
stale sa mi zdalo, ze sa budi kvoli zlej polohe, ze si tlaci rucku, alebo ze sa mu zakliesni hlava do tyciek a podobne. vcera vecer som ho dala spat do hornej tretiny postielky (tam mame monitor) a zobudil sa ani nie po 3 hodinach.
potom som ho zosunula uplne dole, ze sa nozkami takmer dotykal tyciek a zobudil sa az o 2 v noci! nechapala som... tak som ho nakojila a dala zas dole. zobudil sa pred piatou na kojenie a zaspal do pol 7!! tomu hovorim USPECH asi po 5 tyzdnoch prebdetych noci (budil sa niekedy kazde dve hodky, inokedy kazdu hodinu, polhodinu a ked sa uz tolko budil, potom nadranom uz vobec nechcel spat).

dnes na doobednajsi spanok som ho zas dala dolu a spal v pohode hodinku a zobudil sa BEZ PLACU! len som ho pocula ako vydava smiesne zvuky a ked som vola do izby, stal v postielke a usmieval sa 🙂

skus, mozno ti to pomoze.
ja verim, ze som odhalila a vyriesila nas problem 🙂
drzte mi palce! 🙂

ba80
28. nov 2010

ja som malu kojila 19 msiacov a cely ten cas spavala v noci velmi zle... byvali sme hore aj 15x... odkedy som ju odstavila, tak prespi celu noc, zobudi sa len, ked chce cikat... 😎

zuziq
28. nov 2010

nam toto robil, ked mu isli zubky... aj 20x za noc bol hore, len pomrnkal zo spanku a museli sme mu dat cumel, alebo spustil strasny plac... ziadne ine priznaky nemal, trvalo to dost dlho a po case sa mu zrazu objavili dva zubky a uz sa tolko nebudil 😉 teraz nam ale idu zdalsie zubky uz aj s horuckami ☹ mozno malemu tiez idu dalsie zubky 😕