Prečo sa 10 mesačný syn budí v noci s plačom?

jezibosorka
3. apr 2012

Ahojte mam skoro 10 mesacne babo, krasne spinkal cez celu noc, no teraz posledne noci, sice zaspi ako obycajne, ale budi sa s placom celu noc ,prv som si myslela,ze idu dalsie zubky, ale teraz mam skor pocit,ze sa mu nieco sniva,,, ked sa v noci rozplace,tak ho uz beriem ku nam do postele,kedze potom spi nepokojne do rana, neustale sa odkopava a aj nas 😅 a vlastne beha po celej posteli,akoby si nevedel najst svoje mieststocko,,,ked ho necham v postielke,tak sa budi s placom kazdzch desat minut..... co je to, ? prejde to samo ?,,, nepreziva cez den niake katasrofy, ani nic take z coho by mohol mat neake negativne sny, cez den je to vysmiata kopa........ neviem no,,,mozno ma niektora nieco podobne 😒

happy8051
3. apr 2012

dietatku sa spankovy rezim meni.... a mozu to byt aj zubky len ich este nevidis...

lucka1987
3. apr 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/preco-tak-nahle-a-silno-zrazu-place-zo-spanku/
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/zly-spanok-a-zachvaty-placu-cim-mozu-byt-sposobene/
kukni aj na tychto strankach ... aj my sa obcas v strede noci z nicoho nic zobudime.. strasne place, slzicky po tvary akoby sa zlakol .. potom ho utisim a uspim.. este chvilku som pri nom a zas je dobre

exupery
3. apr 2012

Dieta vnima vsetko okolo seba,nasava ako spongia svet,vnemy a v spanku vsetky tieto podnety spracuva...nemusi mat hned zle sny,mozno ze napomahaju aj zubky,cestovanie po posteli je normalne,aj nasej je manzelska mala,nieto este postielka... 🙂

viki2912
3. apr 2012

presne aj my mame tento problem.zubky nam nejdu,no aj pred chilkou sofinka plakala,z nicoho nic,pridem k nej,chytim ju za rucku,ukludni sa a spi dalej.no po hodke sa znova s placom zobudi.teplotu nema,stolicu ma penu,papa pekne,pije pekne...tiez si myslim,ze su to zle sny.co ine?este je tu moznost,ze ma zatkany nos..ze jej zastava na nostek...to by to vysvetlovalo...pripadne ju nieco boli.ale co?nic som si nevsimla,cez den vystraja,beha,krici,pisti...

tea333
3. apr 2012

ako pise @exupery, moze to byt spracuvavanie podnetov dna. Nervovy system dietata sa v takomto utlom veku vyvija a mozu nastat obdobia, kedy sa dieta strhava, budi a place. myslim ze to prejde same.

lenka311
3. apr 2012

Záleží to aj od toho koľko toho dieťa cez deň prežilo - v noci spracúva informácie.
Ďaľšia možnosť sú tie zúbky, bolí to aj keď sa ďasienka nalievajú..
A ešte jedna možnosť, môže mu byť v noci aj teplo, preto môže byť nespokojný... Neobliekaš ho priveľa na noc?

wvwvw
3. apr 2012

a mozno to je separacna uzkost....

zipsy
3. apr 2012

my mame to iste uz par mesiacov, maly mi od malicka pekne spinkaval, a zrazu okolo 9.mesiaca sa zacal v noci budit s krikom, akoby sa mu snival zly sen, a stacilo ked som k nemu pribehla, a chytila za ruku, alebo dala napit vody, hned sa ukludni a spi dalej. trva to doteraz. par krat za noc. velmi malokedy sa nezobudi vobec. treba si zvyknut 🙂

carmella
3. apr 2012

no aj ja to bohuzial poznam , nevedeli sme maleho ukludnit plakal a niekedy sa Nam ho nepodarilo utisit aj celu noc
trvalo to tak rok ale nastastie uz je to za nami