Prečo nechce spávať?

angel352
23. máj 2011

dobry den prosim vas o radu mam 1,5mesacnho syna a vobec nechce spavat ces den spi velmi malo skoro vobec iba ked som snim von vyspi 3hodinky ale doma vobec nic nemozem urobyt furt len place a uspat ho to je bes sance aj ked sa mi to podary tak spi 15min a zas sa zobudi a tak stale sa to opakuje v noci je to ties tasie vcera som ho uspavala od 20.00h do 23.54 zaspal uz neviem co mam robit vyskusala som uz skoro vsetko.za vase rady vam dakujem

zivika
23. máj 2011

@angel352 ahoj, a takto spava od narodenia, alebo az teraz zacal? je kojeny, alebo na UM? vyskusala si, ci nie je hladny a preto place? tiez moze mat koliky a boli ho brusko...aj my sme mali s dennym spankom velke problemy, spaval tiez tak 15 min, maximalne pol hodku a hotovo...asi mu to tak stacilo...a jedine co na plac pomohlo, bolo hto, ze som bola s nim...nastastie sa to casom upravilo a teraz si drobec pospi tak hodinku doobeda a dve hodinky poobede...ale tiez nie vzdy, niekedy dokaze byt az do vecera hore 🙂

jana_rybka
23. máj 2011

Ahoj. No tu je kazda rada draha, zazila som... ja som sa starala o malu uplne sama a aby som aspon nieco zvladla urobit, tak som ju nosila v satke na sebe, pravdaze v ramci bezpecnosti, ked som nieco krajala, bola pri varici a pod. tak nie. V satke si pospala. Inak mi spala tak 2x 15min denne a v kociku vobec nechcela byt, ked som ju polozila, zacala vrieskat. Mala aj silne koliky do 3mesiacov a vtedy nepomahalo vobec nic, vyskusala som vsetko. jedine vydrzat.. cca v 3 mesiacoch by sa to mohlo zmenit, aj ked moja mala zacala normalne spavat az v 5-6m. ak mas moznost, aby ti niekto pomohol, tak to by bolo najlepsie. neboj, vsetko raz prejde a bude lepsie.

fixska
23. máj 2011

ahoj.mam 4,5mesacnu dcerku.my sme mavali v takomto obdobi koliky v plnom prude...a nielen na vecer.skus vselijake tie veci co pomahaju.masaz bruska,poloha na brusku,rektalna rurka,kvapky sab simplex.suhlasim ze take male babo moze plakat lebo je hladne.alebo chce byt jednoducho pri tebe a citit ta.postupne sa dlzka spanku skracuje.necakaj ze taketo male babo bude mat rezim.to je bez rezimu este🙂podla mna ten spanok suvisi s jedlom.po jedle deti usinaju.sama rozoznas casom ci je to plac bolestivy,alebo co je vo veci.hlavne sustred pozornost na neho,domace prace a podobne pockaju🙂a spi ked maly spi,aby si mala dostatok sil.ak place naozaj srdcervuco a kope nozickami v takomto veku to bude asi ta kolika.tazko sa to posudzuje takto.drzim palce🙂

angel352
autor
23. máj 2011

@zivika ahoj nie len teras nejaku dobu je taky zo zaciatku spaval krasne ani som nevedela ze ho mam brusko ho neboli aj to masirujem kazdy vecer maleho aj kojim aj mu davam UM s mojho mlieka bol furt hladny tak mi doktorka odporucila um DAVAM MU OD SUNARU NUTRA DEFENSE je to dobre mlieko koliky nemava mal len par krat ale teras uz nastastie nema on je kludny len ma prroblem akoby zaspat

angel352
autor
23. máj 2011

jana_rybka ahoj dufam ze to prejde ked ten moj mali drobec nechce byt pry nikom ma mi kto snim pomoct ale aj pri svojom ockovi place ked sa snazi aby som si ja odychla ze sa mu povenuje no nije zacne plakat a musim ho zobrat 🙂 pri nikom nechce byt ako tak vydrzi pri mojej mame

angel352
autor
23. máj 2011

@fixska on skor place tak maznavo vyzera to tak ako by mal problem zo saspavanim on uz ked zaspi tak sa za par minut preberie a zaz od zaciatku uspavat nevim masirujem mu brusko stale dakedy sa mu podary zaspat trvod a vtedy krasne spinka zobudi sa akurat na papanie a potom krasne spink ja dufam ze sa to casom upravy

smejkoh
23. máj 2011

@angel352 Ahoj, na prsniku ti nechce zaspavat? Doktorka ti nevie nejako poradit?
Nasa mala musela byt zabalena v perinke, inak by kludne nespala. Pred tvaricku sme jej davali plysacika, vzdy sa tak upokojila. Inak nas drobec bol novorodenec tiez zrovna na leto, a ked boli horucavy, tiez cez den nechcela spinkat. Vyskusaj aj ci nie je hladny ako tu spominaju baby. Kazde dietatko je ine, velmi drzim palceky, aby sa vam to zlepsilo.

zivika
23. máj 2011

@angel352 teraz ma napadlo, ze aj my sme mu kupili take plysove mojitko a ked nevedel zaspat, tak som mu s nim zakryla tvaricku, dala cumlik a za chvilku spinkal 🙂 mozno ho len rusi okolie a chce vsetko pozorovat, tak nevie zaspat...alebo naopak, ak ho davas spinkat do postielky, mozno mu chybas ty, alebo len nejaky ruch...ja cez den drobca do postielky nedavam, je v obyvacke na deke, takze ma skoro stale vidi a rad pocuva radio, alebo zvuk z telky 🙂 a mozno teraz v tomto teple je nervozny...neobliekas ho vela? no, musis poskusat, nieco urcite zaberie...

bibap
23. máj 2011

Ahoj mas unavene dietatko a kazdy spanok je dobry.. takze presne ako pisu kocky - zavinut napevno s rucickami vedla tela do perinky, silno sssssssskat do uska a jemne s nim natriasat.. odporucam kupit knizku Nejstastnejsi miminko v okoli.. tam su dobre rady..
Ked uspavas treba vzdy v tu istu dobu, aby sa maly naucil na rytmus, treba zastriet zavesy, urobit tichucko v izbe, nemoze byt hore dlhsie ako 2 hodiny...
My sme mali toto iste tiez, mala ma reflux, koliky, takze ak spinkala 20 minut - bolo to vela.. nastastie som si kupila knizky a zacala citat co na to treba.. a to hore su najlepsie body z nich..
vsetko vyriesi cas, teraz malu ucime spankovemu rytmu, bez dudla a zaspavat sama v postielke a mala je omnoho spokojnesia, spinka krasne.,...
drzim palce

angel352
autor
27. máj 2011

@smejkoh ahoj pri prsniku chce zaspat aj zaspi ale ked ho polozim tak sa zachvilu zobudi dakujem za rady vyskusam a uvidim akobude dealej

angel352
autor
27. máj 2011

@zivika dakujem za rady urcte ich vyskusam dufam ze sa to zlepsi

angel352
autor
27. máj 2011

@bibap ano je unaveny ale zaspi lem na chvilu neviem preco ale v noci spi pekne teras tieto posledne 2 dni spal krasne v noci zobudil sa len na papanie a viskusam aj ten rezim dufam ze sa mi to podary drzte mi palcebalenie ale inac spal tu knizku si urcite kupim dakujem vam za rady urcite ich viskusam a dam vam vediet ako to dopadlo

kaselka
28. máj 2011

Ahoj Angel, ja som s malou "bojovala" skoro do 5-tich mesiacov. Zuby som si pravidelne umývala tak okolo 14 hod. a vraj dojčiaca mamička má mať pokoj a pod. 😀. Večer som ju tiež niekedy uspávala aj 2 hod. už som bola z toho na nervy. Upokojila sa hlavne keď som jej spievala... Na nete som už tiež hľadala či je to normálne. Je taká podľa mňa super knižka o spaní detí. Postupom času sa to upravilo. Teraz mi malá spí 1,5 až 2,5 hod. doobeda a cca 1 hod. poobede. Verím, že aj u Vás sa to podarí len nezúfaj 😵