Prečo nám doktorka nepredpísala Vigantol ani Kanavit?

huxy
24. okt 2011

dobrý deň mamičky.dnes sa ma kamarátka pýtala,či dávam dcérke vigantol a kanavit.a ja som len hľadela ako puk.naša pediatrička nám totižto nič takéto nepredpísala.je to normálne,že nám o tom ani nepovedala?no pamätám si,že 2 alebo 3 krát nám predpísala takú jednorázovú tobolku na kosti,nepamätám si názov.stačí to?máte s tým niekto skúsenosť?ďakujem.

zuzikkaa
24. okt 2011

@huxy o jednorazovej tobolke som veru nepocula a co mam aj kamosky s drobcami vsetci mali ten vigantol predpisany,,len uz uzivanie bolo rozdielne-niekotra doktorka odporucala 2-3 roky niektora ze staci do roka...no byt tebou tak by som sa spytala ze co a ako...

traktor
24. okt 2011

@huxy kanavit dostal aj Maťko jednorazovo, priamo na poradni, viac sme ho nedostali..

lucadra
24. okt 2011

@huxy Ja som malej davala kanavit prvé dva mesiace a vigantol do roka. Lekár sa vždy pýtal, či ešte mám, alebo či mi predpíše recept, no mne to bolo jedno, pretože vigantol nebol až tak drahý na volný predaj.

zuzka1.
24. okt 2011

@huxy kanavit sme brali pokial som kojila, vigantol do dvoch rokov, v letnych mesiacoch nie. a preco ti to nedala sa treba spytat pedatricky 😉

kaja73
24. okt 2011

@huxy Ona ti asi dala D2 vitamin,vigantol je D3 vitamin. D2 sa použival za sociku,D3 je lepsi,je pre telo bližši,je to ten isty co si telo tvori zo slnka.
určite by som malej aspon v zimnych mesiacoch davalla D3 vitamin a ten tobollkovy D2 by som Dr dala spapat osobne.
Kanavit ste mali dostat už davno,teraz to už asi nie je aktualne,ale ten D3 vitamin si zabezpec.

maggie2
24. okt 2011

@huxy pri najbližšej návšteve u lekárky sa jej na to povypytuj. Niet dôvod sa znepokojovať. My sme žiadny kanavit nebrali. Ešte v nemocnici po narodení sme dostali 1 razovú dávku a potom už nič. A vitamín D sme kvapkali denne 1 kvapku na jazyk do roka

nibiru
24. okt 2011

-
@huxy bud pokojna ta tobolka je vytamin D a je miesto vigantolu volakedy vigantol nebol boli tieto tobolky taktiez ked bol vypadok vigantolu prepisovali tobolky kanavit sa dava pokial kojis ak nie nemusi sa davat je v UM aspon nam to tak pediatricka vysvetlila.

adri2211
24. okt 2011

nam tiez predpisala do jedneho roka. v lete povedala,ze nemusime uzivat,lebo svieti slniecko.ale teraz sa tiez chcem opytat ci nemusime uzivat dalej

ivett1
24. okt 2011

@huxy ahoj, Vigantol bol na predpis a možno ešte stále nie je na trhu, lebo firma, ktorá ho dodávala ho musela stiahnuť ...preto sa nahrádzal aj jednorazovými tobolkami...to bolo minulý rok...aktuálnu situáciu treba zistiť u svojho pediatra 😉
viac o tom je v tomto článku na webe (mala som ho stiahnutý na záložke v mojom pc🙂...)
http://www.rodinka.sk/spravy/spravy/vigantol-st...
kanavit sme brali tuším raz týždenne...a potom podľa pokynov lekárky cca dva mesiace...

opica
24. okt 2011

vigantol je uz bezne dostat, ten vypadok bol cca 2 mesiace. ma nove kvapkatko, bez problemov.
co sa kanavitu tyka, tak kazdy lekar ho davkuje inak.
vigantol sa odporuca do 2 rokov kazdy den 2 kvapky. vitamin D je velmi dolezite uzivat, kedze nasledne sa moze stat, ze dietatu sa nespravne vyvijaju kosti, kedze ten sluzi na "vstrebavanie" vapnika do kosti. kedze dieta nie je vystavene slnecnemu ziareniu, resp. by nemalo byt a teda nema odkial vitamin D prijat.
ja by som sa na tvojom mieste porozpravala s pediatrickou a zistila, co to vlastne bolo, co jej dala. i ked podla mna ma kazdy lekar informovat pacienta o tom, co mu dava a zvlast pri detoch sa treba na vsetko pytat.

huxy
autor
24. okt 2011

ďakujem vám všetkým veľmi pekne za odpovede 🙂

lalinko2010
24. okt 2011

@huxy jednorázová tobolka bol vitamín D, sa podáva každé tri mesiace, lebo fľaška s gumeným kvapátkom bola stiahnutá z trhu. treba dostatok slnka, ale v týchto jesenných mesiacoch je to problém so slnkom. lekárka ti ho predpíše, neni žiadny problém ak sa určitý čas neberie. treba pozrieť či sa drobcovi - slečne - dobre uzatvára fontanela, ak hej, tak neni čo riešiť.