Prečo moje 9 mesačné dieťa nespí celú noc?

mpiatrikova
19. okt 2015

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať mám 9 mesačného syna. Večer si dá cca 60ml mlieka (viac nechce) a zaspí okolo 19:00. Spinká tvrdo no sem tam zaplače a okolo 01:00 sa budí a je hore asi do 03:00 no neplače ani nechce papať len si brble a hra sa v postieľke. Poto
zaspí a okolo 06:00 sa budí. Spinká tak naobed od 11:00 približne 2 hodiny. Neviem čo mám robiť aby sa v noci tak nebudil :( Poraďte prosím.

celasapremenim
19. okt 2015

v pohode, je to jeho rezim, nerus ho :D
nic nerob, lebo ho rozhodis a bude ti este aj plakat
uplne uzasne babatko mas :D

zabina27
19. okt 2015

tiez som zvedava, nas to robi tiez, ale teda nehra sa, len sa prevaluje, nevie sa ulozit a spat dalej 😒
ked sa hra, tak ma zasvietene? ak hej, to by som zrusila, nech je tma, nech si zvyka na to, ze sa spi, hracky by som mu nedavala urcite... my mame tmu, nerobime nic, ja kolko razy aj zaspim prv ako on, ale pre mna je to taka rozbita noc...

zuzanaete
19. okt 2015

Nas mal tiez obdobie, kedy sa v noci zobudil a blabotal si v postielke, pustal si hrajuceho mesiacika. Ja som sa na to zobudila, ale neriesila som to (nevstavala som k nemu), lebo bol spokojny. Ako prislo, tak aj odislo. Asi zistil, ze to nema vyznam, ze ziadna velka akcia sa v noci nekona. 🙂 Asi s tym neurobis nic. Jedina rada je, nestimulovat ho k tomu prihovaranim, hranim sa s nim ....

katka1981
19. okt 2015

nic, oproti niektorym detickam spinka krasne. Nasa mala obdobie kedy sa budila 3x do hodiny od vecera do rana a kazducku noc cely mesiac, obdobia boli rozne. Ma vyse 6 rokov a ked prespi celu noc bez cikania alebo zleho sna, to je ozaj super a nie je to na dennom poriadku. Spinka ti v celku fajn, modli sa nech to tak ostane a nech sa to zlepsi 🙂

slniecko192
20. okt 2015

Buď rada keď neplače, že si len brble tak je to super. Môj malý reval jak pavián od malinkého bábatka a zobudil sa aj stokrát za noc. A ja som sa nevyspala skoro do troch rokov malého, proste sa v noci často budil. Tak toho smajlíka :( zmeň na 🙂 . Fakt nemáš byť prečo smutná, je tu kopec mamičiek ktoré ti budú doslova závidieť aké máš pokojné bábatko.

sorciera24
20. okt 2015

ako to fakt?.....moj starsi sa budil aj 10krat za noc, moj mladsi vyslovene do roka prereval hodiny!.....teraz po roku sa este stale zobudi a je schopny obcas plakat aj hodinu, resp. sa budit kazdych 10minut.....dieta nie je hracka......takze bud pripravena, ze sa mozno este 2 roky nevyspis ani ono....kazde dieta je ine....

tinaxxx
20. okt 2015

Moj prespal celu noc prvykrat ked mal 20mes...inak kazde dve hodiny...teraz ma 2roky a 4 mes a stale to nie je pravidlo ptespania celej noci...

lucinka33
20. okt 2015

náš malý prespal celú noc ked mal 4 roky.
dcéra ked mala 6 mesiacov

1234lubka
20. okt 2015

Ako je mozne ze moj syn prvykrat prespal celu noc ked mal dva roky??? ako je mozne ze uz bude mat 4 a stale sa obcas zobudi?? asi bude vadny.... 😉 😉 😉 😉

petah82
20. okt 2015

tak to mas este dobre. nas sa budil kazde 2h a nevedel zaspat bez mlieka. od narodenia. ked bol chory alebo zuby isli, aj castejsie... trvalo to do 2 a pol. potom sa zacal budit o polnoci a nadranom... celu noc prespal ako oslavil 3 roky. odvtedy spi bez problemov. kedysi som citala, ze dietatu sa meni spankovy rezim a dozrieva mu spankove centrum v mozgu v 3.rokoch. u nas sa to naplnilo na den presne... vydrzat! co ine? bit ho nebudes, vyplakat asi nemas srdce (ani ja), vysvetlit sa mu to neda, takze len trpezlivo si opakuj, nebude to navzdy...

danulicek
20. okt 2015

Môj má 2,5 roka a neprespí celú noc 😖 Každé dieťa je iné, syn ako 9-mesačný sa budil hádam aj 7-8krát, takže žiadne stresy, tvoje dieťa spí krásne 🙂 Už len dúfať, že sa to nezhorší 😉

sense
20. okt 2015

Jaaaj moja ma 2.5 a noci kt prespala cele mozem spocitat na 1 ruke....pokial je kludny len si brble ho nechaj tak....hlavne nezazinaj, nemojkaj neprihovaraj sa mu pokial je v klude...a bud rada ze si len brble...

katrin21
20. okt 2015

ja mam pocit, ze kazdy tyzden je tu tato ista tema....
ok, mas 18rokov, mozno to nevies...
vsetky mamicky by chceli, aby im deti spali celu noc. ja by som tiez chcela, nehovorim, ale viem, ze je to na 80% nerealne.. vacsina deti sa v noci budi aj do 3 rokov, aj moja dcera sa tak budila....
ale bola som rada, ze sa len budi, prebali, napapa a spi dalej, ze nie je hore cele noci. Lebo až to je ozaj problem.
Mamicky, budte v pohode a nerieste stale, ze sa vam budi dieta.. mne to pride az smiesne.. deti sa normalne budia kazde 3 hodiny v noci..... nie je to nic zvlastne....
ke sa bude budit 5 rocne, potom sa pytajte, co mu je.. nie 9 mesacne 🙂

bonaqa2013
20. okt 2015

moja má 5,5 roka a dnes v noci sme nespali od 2 do 4 hod. Ráno už o 8 hod. hore a nespí celý deň. Zaspí o 21 hod. Ja som unavenejšia ako ona.... Niekedy sú aj takéto noci. Pokiaľ tvoj syn leží relatívne ticho, len si brble tak to je ešte ten lepší prípad. Moja dcéra je hluchá, jačí na celý dom - aj v noci, komunikácia je s ňou ťažká... A ráno musia ísť všetky deti do školy nevyspaté....
Neboj isto to časom prejde, len si povedz že o mesiac to bude isto už lepšie....