Prečo ma moje dieťa odmieta?

skoromama
22. mar 2016

Mam 19mes dcerku,byvame v rod dome s manzelom a babko-mojou mamou.ma vsak samostatnu bytovu jednotku takze ked som doma s malou,sme vacsinou tri. Ked sa hram,jasim s malou tak je vsetko ok. Problem nastava ked zacne byt unavena a chce spat ci doobeda,poobede alebo vecer vtedy ma vyslovene odmieta,odtlaca proste nic len babka. Nechapem to a velmi ma to boli a trapi. Alebo aj ked sa udrie aj napriek tomu,ze ju vezmem na ruky,hladkam tisim,bozkavam a vidi babku tak sa stale za nou taha a reve.Uz sme skusali aj ignoraciu zo strany babky ale potom dostane amok az zacne fikat...neviem ci robim nieco zle,ci nema vo mne istotu alebo co. A to mam nastupit o chvilu do prace,bojim sa,ze si odo mna uplne odvykne a z toho mam hrozu. Poradte mi kde robim chyby alebo co mam spravit aby ma moje dieta prestalo odmietat?

karkana
22. mar 2016

No to sa nemusíš báť,žeby ťa neľúbila,,,moja dcerka to tiež robí-no robila,,,ked sme len my ,tak je poslušná všetko ok,,ked príde dedo a babka-prvé čo povie, idem mamu biť,ani dotknúť som sa jej nemohla, ani obliesť nič, čiže dva dni ked boli u nás, fakticky len s nimi bola,iba spať som ju dávala cez obed musela-lebo bol plač,že nie,,čo inokedy v pohode,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ale to je také obdobie,,,,ja som začala si to nevšímať,,,,nereagovať,,,,lebo ju to ešte viac bavilo,,,,ale aj svokrovci museli potom robiť tak, ako som povedala,,,,,,,,,,,,,,,,,,a teraz to prestáva,,,,,,,skúša, a ešte na dovolenku idú s nami,tak to týždeň budem s mužom mať asi veget,,,čo najradšej by som išla len v trojici,,,ale nejak vydržíme,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,čiže povedz aj mame, aby jej pekne povedala,,,,že ťa musí počúvať a tak,,,nech vtedy nie je s Vami,,,,,,,,,,,,mne teraz už povie ak ked prídu svokrovci, že ma ľúbi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,toto obdobie len vydržať,chybu nerobíš,,,,,,,,,len trochu času,,,dieťa skúša, 😉

misel0806
22. mar 2016

Mama je len mama a vzdy bude. To ju prejde este je malinka. Treba sa jej len venovat rozpravat sa nou ukazovat jej co je dobre a zle ale ruku k dielu musi prilozit aj babka. Babky lubia vnucence su to ako keby ich druhe deti ich krv. Ale matka si v prvom rade ty takze je to len o komunikacii. Mali moj tiez len babka vsetko babka ked bol mali babka utesi pohladi ale to iste robi aj mama. Chybu nerobis urcite este bude na tebe vysiet. Dcerka miluje otom niet pochyb. Este ti to tolkokrat povie neboj😀

seahorse27
23. mar 2016

Vovec nemaj strach, ze ta nelubi...je to blbost. Samozrejme, ze ta lubi najviac na svete, len momentalne je "v kurze" babka. Teba vnima ako somezrejmost a tak to ma byt. Rodicia maju byt pre deti ako vzduch - su pre nich zivotne doleziti, aj ked si to prave neuvedomuju 😉 Ty si ta, ktora jej dala zivot, ty ju uspavas, krmis, davas jej pocit istoty a bezpecia....to vsetko sa v nej uklada, aj ked to teraz nie je vidiet. Takze sa ukludni a uzivaj si, ze mas poruke babku, ktoru tvoje dieta miluje a ked su spolu, ty sa mozes venovat sebe 😉 Nehladaj problemy tam, kde nie su.

magic08
23. mar 2016

Aj mne toto robila moja dcera, ked bola vo veku tvojej. Ked sme boli len dve, vsetko o.k., akonahle dosiel niekto iny, babka, alebo manzel. Ja som pre nu prestala existovat, nemohla som sa jej ani dotknut. Viem co prezivas, tiez ma to hrozne bolelo. Az raz mi jedna pani na ulici, ked to videla ako dcerka na mna reaguje, povedala, ze nech sa netrapim, ze ju to prejde a pride den, ked nebude chciet nikoho ineho len mna. Dcerka ma o par dni 6 rokov a vsetko chce robit len so mnou. Neboj, prejde to, aj ked viem, ze ta to teraz boli a mrzi. No bud si ista, ze ta tvoje dieta miluje, len je vo veku, ked sa zacina separovat 🙂

lolita555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz