Prečo je moje 13 mesačné dieťa v noci hore?

malebiele
29. dec 2021

Ahojte skusene mamicky, potrebujem poradit. Doteraz sme mali v podstate ukazkovy spanok, aj ked sa v noci par krat zobudil, dostal mlieko, prebalila som a hned zaspal. Ale posledny vyse tyzden je to hrozne, zobudi sa, dostane mlieko, prebalim a dokaze byt hore aj 2-3 hodiny, dnes v noci dokonca az 4 hodiny bol hore. Nepomaha spievanie, hladkanie, hojdanie na rukach, ci lezi v postielke alebo pri mne v posteli, stale sa len prehadzuje, blaboce si, vydava zvuky, ktore robi aj cez den, smeje sa, neplace vobec za ten cas, teda viem ze ho nic neboli. Preco je tomu tak? Ako mu pomoct v noci zaspat, resp. preco zrazu nespi? Cez den mame uz len jeden spanok na obed, ktory vynimocne trva dlhsie ako dve hodiny. Dakujem za vase rady

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavuska1506
29. dec 2021

@malebiele su to obdobia. My mame teraz uz 2 mesiace take, ze sa mi dcera budi uz po 30-40 min od uspania a to uz ma 2 roky prec... Mozog rastie ohromnou rychlostou, nervova sustava sa vyvija do 3 rokov. Takych obdobi este bude vela, ale vzdy si povedz, je to len obdobie. Nebude to lahke, ale prejde vsetko

denden77
29. dec 2021

u nas to iste (15m).. uz mala take noci, potom bol zase klud a spala 12 hodin.. ale posledny tyzden sa s vreskotom zobudi a treba byt pri nej aj 2 hodiny, kym zase nezaspi.. mrvi sa, prevaluje.. no zabava 😁

zuzkaa1991
29. dec 2021

@malebiele určite by som prestala prebalovat v noci ak nie je pokakany moznoms tym ho prebudite.....dat mlieko vody v tme alebo.mobil.si zapalila displej a ignorovať len davat pozor aby nespadol nebucholmsa vsetko v tme.tak.sme fungovali my ale.nas zas zuby trapili velmi ale.ak nechcela len spat tak som ignorovala a fungujeme doteraz ;) to.uz ma 3,5r. ;)

malebiele
autor
29. dec 2021

@zuzkaa1991 ano to som zabudla napisat, idu mu spodne zuby..a prebalujeme krmime vsetko v tme..prebalovanie mu doteraz nevadilo, vzdy zaspal a keby som neprebalila, tu plienku by mal rano obrovsku a mozno by sa aj prepisal, aj to sa nam obcas stalo, ked som ho neprebalila v noci

malebiele
autor
29. dec 2021

@viestta skusala som uz aj tak aj tak, aj si ho nevsimat ale nemalo to ziadny vysledok, zaspal po troch hodinach

jankapepe
29. dec 2021

@malebiele
- o koľkej chodí večer spat?
- o koľkej sa budí v noci?
- o koľkej ráno vstáva?
- koľko spi cez deň?
- koľko a co večer zje a vypije?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ecko80
29. dec 2021

@malebiele Dcera ma teraz vyse rok a pol a stane sa tak 3-4 krat do tyzdna, ze sa v noci okolo druhej preberie a je hore aj dve hodiny. Deje sa to asi od tych 13 mesiacov. Preco je tomu tak, neviem. Moze to byt aj zubami, alebo sa jednoducho preberie a nedokaze hned tvrdo zaspat. Rezim ma rovnaky. Neprihovaram sa jej, nezapinam svetlo, nic, tvarim sa, ze spim. Ona neplace, len sa prehadzuje, sem-tam si sadne a znova lahne a tak dokola, az nakoniec zaspi. Robil to aj starsi syn, postupne to preslo, tak neriesim, hoci tiez som unavena.

jankalukasova
29. dec 2021

@malebiele deti sa menia. To, že prebaľovanie doteraz nevadilo, neznamená, že nebude vadiť na veky. Ja mám skoro osem mesačnú dcérku a keby som ju v noci prebalovala, tak koniec.
Najstaršia dcéra mala tieto stavy, keď jej boli dva denne spánky veľa. Prešli sme na jeden a spalo sa aj v noci. Inak teda razím rovnakú teóriu ako @viestta, kým je len hore a neplače, tak neriešiť. U nás "mama=zábava", platí to aj večer. Keby som sa pokúšala uspať deti (už dávno sa nepokúšam), boli by sme hore do polnoci. Keď ich uložím a opustím izbu, spia za 5 minút.

mima172
29. dec 2021

@malebiele Ako píšu baby, sú to obdobia, tzv spánkové regresie a je to súčasť vývoja dieťaťa. Najsilnejšia regresia by mala byť v cca 18m (u nás to platilo, bol to masaker). My sme hrali mŕtveho chrobáka, keď mala pochodovala po postieľke. Hlavné je vydržať a nebrať dieťa hrať sa, či inak ho prebrať. Je to len obdobie a prejde čoskoro 🙂

andrejka1974
29. dec 2021

@malebiele moja to robila tiež jednoducho kecklub začínal o 2.00 a koncil o 4.00 jednoducho som začala ignorovať pokiaľ neplakala a vermi zaspala aj skorej

malebiele
autor
29. dec 2021

Dakujem vam vsetkym za vase rady a skusenosti, skusim teda neprebalovat v noci, nevsimat si ked bude hore a uvidim ako to pojde dalej, asi musime len vydrzat toto obdobie 🙂