Prechod z troch spánkov na dva

15. sep 2022

Ahojte,mam taky pocit,ze moja dcera chce prejst z 3 spankov na 2 a ja absolutne neviem ako jej to mam urobit. Ide o to ze ona rano vstava cca o 6 ale nevydrzi byt hore viac ako do 8. Potom spi hodinu ale to vydrzi byt hore kludne 3 hodiny a potom spin1,5h. To znamena do 13.30. ale napriklad potom do 18.00 sa mi zda brutalne dlha doba aby nespala,keby som jej mala natahovat ten cas,kedy sa bude kupat. A zapaala by napriklad az o 19.00. To by bola hore 5,5h. Bojim sa ze ju dostanem do preunavy, ale ocividne nechce ten posledny spanok lebo vzdy trva krstko a place pri nom. A zas nechcem ju ukladat az o 21.00 na spanie. Keby rano vydrzala byt dlhsie hore tak by sa to dalo, ale nevydrzi. Dajaka rada? Inak mame 8,5m

baluinka
15. sep 2022

vyskusaj po tom druhom spanku ju dlhsie nechat hore a uvidis 🙂 u nas bol ten prechod postupny,nebolo to zo dna na den..niekedy doobeda dlhsie vydrzala tak som ju dala spat neskor a potom tym padom uz vysiel len 1 spanok do vecera,inokedy mala este aj 3 spanky..zas ked bude mat tie dva,je dost mozne ze sa jej tie spanky predlzia,tym pádom jej to bude stacit.. ak bude preunavena, tak budes vidiet ze jej este treba 3 spanky...nevyskusas,nezistis 🙂 netreba to az tak riesit,to nemyslim v zlom,ale naozaj,ono sa to nejak prirodzene utrasie🙂

elizabet173
15. sep 2022

nestresuj sa, ak ráno nevydrží hore dlhšie, tak ju ulož spinkať o tej 8,00, keď po tom prvom spánku vydrží dlhšie, tak ju ulož až o pol jednej, o jednej. A vôbec nebude vadiť ak ešte niekedy bude mať sánky tri, tak či tak sa to približne o pol roka bude meniť zase na spánok jeden

danyelia
15. sep 2022

Ja neviem noo, ja som to až tak vážne neriešila pri mojich deťoch...skúsila som ich dať spať v tom ,,správnom a vhodnom,, čase - keď boli práve unavené zaspali, ak sa im spať nechcelo, tak som ich z postieľky vybrala/vyšli z postele a pokračovali v inej aktivite...keď sa unavili, išli spať. Teraz sú staršie, spia relatívne v normálnych časoch, ja by som tak nelipla na tých časoch, nestresovala sa kvôli tomu, nekombinovala a neprežívala to tak...

domka222
15. sep 2022

🤣Moja má 9 mesiacov a už dávno má len jeden spánok

marianarem
15. sep 2022

Aj u nas to bolo.isty cas tak, ze 2 spanky malo, 3 vela. Riesili sme to tak, ze ten 3. spanok sme dali len takych 5-10 minut, taky maly reset. Potom sme maleho zobudili. Nam to krasne fungovalo takto. Rovnako sme to robili, ked sa prechadzalo z dvoch na jeden.

zorkahorka
15. sep 2022

Nechaj ju, nech si ten spanok poriesi sama. Sama vydrzi rano dlhsie hore, a potom sa ti skrati cas medzi spankami. Pripadne si manazuj cas 3.spanku. ja som si urcila,ze ma vyznam dat dieta spat tak,aby bol o max 18.h hore, pripadne som ho zobudila,aby okolo 20.h spal zasa

autor
16. sep 2022

Dakujem Vam za rady. Ide o to, ze ja by som to v pohode nechala na nu. Lenze momentalne mame aj regresiu,lebo pred tyzdnom sa naucila plazit a pred dvoma dnami stvornozkovat. Do toho sa stale nieco nove nauci co sa tyka blabotania a odmieta mi spanky. To znamena ze aj bezne uspavanie trva dlho, s protestami-aj ked znaky unavy sú. Ale ten posledny spanok(3ti) detto. Ten mi odmieta uplne a vzdy zaspava s placom a spanom trva max tak 20minut. A po tom 20minutovom spanku dokaze byt hore aj 2,5h. Dneska skusame zatial 2 spanky. Uvidime ci to vyjde. Keby mala mat 3 spanky,tak ju ukladam asi o 9 vecer a to nechcem,lebo ona sa rano budi hned ako vidi, ze je vidnejsie. To znamena okolo 6tej-pol 7 je hore. A to by mala kratku noc. Takto ked ju ulozim vecer o 7. O pol 8 mi zaspi a v pohode spi 11hodin. Ale to by mala dost kratku noc. A budit pocas dna zo spankov ju nechcem lebo potom je nervozna a zobudi sa s placom😩
@zorkahorka
@marianarem
@danyelia
@elizabet173
@baluinka

zorkahorka
16. sep 2022

Moj syn bezne zaspaval o 21.h a vstaval rano o 6.h... cez den pospal 2-4 h a veru mu stacilo

lauricka
11. mar 2023

Tri spanky nie je uplne dobry system. Skuste nastavit na dva. Cize by som skusila, ci nevydrzi o kusok dlhsie poobede alebo ju dam spat skor na noc, nez az o osmej vecer. Skuste si to upravit na dva spanky a pred nocnym ukladanim aby bola aspon 4 hodiny hore cca.

petko81
11. mar 2023

Naša bude mať rok.a stále má 3 proste ich potrebuje.a to večer o 7 už je nervózna musí ísť spať.
Ráno vstáva o 7-7:30.
A spi 3xpo hodine.
Aj starší ták mal.
Uz bude teplo už sa jej to posunie na dva a potom na jeden nepriesim.