Prechod na jeden spánok

22. feb 2023

Ahojte. Chcela by som aby mi dieta spalo iba 1 spánok cez deň. Doteraz mi stále spáva 2 spanky. Doobeda a okolo 16. Vždy hodinu a pol. Problém je že spi len v kocari na prechádzke. V postieľke cez deň nikdy nie je iba keď ide spat večer. Poraďte mi prosím ako sa máme nastaviť na tento 1 spánok? Chcem aby dieta spalo hneď ako sa naje cca tých 12:30 až 15:00..

maryetta
22. feb 2023

Kolko ma dieta? Moji traja isli na jeden spanok okolo roka. Rok a 3 mesiace cca.
Vzdy som sa snazila ten prvy spanok posunut. Na cca 12;00. Dala som obed uz napr o 11:30. Do vtedy ci uz von alebo nejake aktivity aby deti vydrzali.
To iste poobede. Nedas spat o 16:00 ale napr o 19:00.

autor
22. feb 2023

@maryetta ale keď ide v kociku zaspí... a vidím že je naozaj dieta unavene... to nie je tak že ja dam/nedám spat. Proste vždy spi v kociku

ivangeline
22. feb 2023

Zavisi...aky mate rezim a kolko ma dieta presne mesiacov...

maryetta
22. feb 2023

Hmm tak uz asi len vyckat. I ked… ten druhy spanok je ozaj neskoro uz ☹ potom zase na ten nočny spanok tiez neskoro ☹

autor
22. feb 2023

@maryetta pekne mi zaspí večer okolo 20 bez toho aby som ja nejako uspavala, prespí celu noc a budí sa o 7

autor
22. feb 2023

@ivangeline režim je pevný 🙂 ako to myslíš? Dieta má 14 mesiacov

ivangeline
22. feb 2023

Je ine vstat o 6 rano a nutit 14m byt bdele do 12tej obeda..a ide pol rocneho s menej aktivitami... a ine skoro 2r..

ls56
22. feb 2023

No.. pozor lebo ak nabehnete na jeden spanok skor ako je dieta nan pripravene tak mozes prist o pohodu v noci,.. to znamena, ze bude casto krat hore alebo aj viac hodin v noci kvoli tomu ze s tym jednym spankom bolo preunavene.. takze bud stastna ako to je a pocuvaj potreby dietata.. ked chce spat 2x nechaj ho… jeho cas pride ked bude pripravene..

maryetta
22. feb 2023

14m este kludne moze mat dva spanky. Kludne aj do 1,5roka. Zjavne ten spanok este potrebuje. Obzvlast ak ti aj vecer resp v noci tak pekne spi 😉

manend
22. feb 2023

Ako tu uz pisali ine mamicky, pre babo je vhodne mat 1spanok az okola 18mesiacov. A hlavne nenutit, ale pockat kym babo dozreje na jeden spanok.
Ja som pri starsom presla na jeden spanok uz okolo 13m, ale asi po tyzdni sa zacala spacia katastrofa, tak naspat som sa vratila k 2 a vsetko sa upravilo. Potom ten prechod na jeden spanok bol nejaky automaticky, bez akychkolvek vacsich problemov.