Prechádzky s 5 týždňovým bábätkom

veto2
19. nov 2019

Ahojte mam 5 tyzdnove babatko. Kam chodite s babatlami na prechadzky a ako dlho?. Ak potrebujete nakupit idete nakupit aj s babatkom do obchodu alebo radsej poviete muzovi aby siel po praci? Dakujem

clodika22
19. nov 2019

Moja sestra má teraz malé babätko a ona chodí nakupovať vtedy, keď s ňou idem aj ja, že ja som s malou vonku a čakáme ju. Radšej by som nakázala manželovi, aby išiel na nákup. Ty len po vonku sa prechádzaj.

wena
19. nov 2019

Ja mám 3 mesačnú, my chodievame s kočíkom tak 2x denne, doobeda idem sama, poobede keď príde z práce muž, tak spoločne, väčšinou každé kočíkovanie je cca hodinu, niekedy viac, niekedy menej, podľa počasia a ako sa nám chce. Cez týždeň chodíme len v našom okolí a cez víkend ideme do lesa, k jazeru alebo niekde inde. A my s malou nechodíme do obchodu ani teraz, ani keď bola mladšia sme nechodili, úplne všetky nákupy riešime online. Ak chýbala nejaká drobnosť, tak vrámci prechádzky jeden z nás išiel do obchodu, druhý kocikoval.

patka06
19. nov 2019

chodila som von denne v každom počasí ..doobeda cca hodina a poobede min. hodina a pol niekedy aj tri
Riešila som všetko s dcérou v kočíku, keďže mm bol od rána do večera v robote ...nákupy, pošta, úrady
Prechádzka podľa okolností, po sídlisku, do mesta, do parku

mogaa
19. nov 2019

@veto2 dieťa má od narodenia vrodenú imunitu a imunitu ktorú získava ak sa stretáva s vírusmi a baktériami a učí sa s nimi bojovať (imunitná pamäť).....Treba hľadať vždy zdravú strednú cestu - žiadne extrémy nie sú dobré....Normálne ak vybehneš do obchodu kludne s kočíkom, dieťaťu sa nič nestane - posiluje si imunitu...Nehovorím prechádzky v obchodných centrách - to je rovnaký extrém ako izolovanie dieťaťa v sterilnom prostredí, ale ak ideš na krátky nákup a máte pod nosom malé potraviny, kludne zober aj bábo...Prechádzky vonku za každého počasia(v zime najlepšie cez obed)minimáne 30minut, ak je pekne aj hodinku dve......Čím viac takto rodič izoluje od narodenia dieťa aby neochorelo, tým horšie to bude keď nastúpi so škôlky.....

alby2014
19. nov 2019

So starsim so chodila vzdy na obed na dve hodky....on spal...mal to ako ten dlhy spanok...ja som pila kavu, kecala s kamoskou s kocikom a pila kavu...bozeeeeeeeeee, krasne casy. S mladsim narodil sa v lete, chodila som doobeda aj poobede, lebo starsi chodil na ihrisko, mal vtedy asi 20mesiacov a na obed dlho mi spali doma spolu. do bochodov a tak som nechodila, velke nakupy robi manzel, a take nieco male, co mi chyblo...to mam vedla bytu take malicke potravinky a to bez problemov.

lenka2710
19. nov 2019

@veto2 ja som bývala tiež sama,keďže muž bol každý deň v práci,niekedy aj sobotami, takže pošta,úrady, nákupy sme museli absolvovať s kočíkom, keď bolo niečo na dlhšie,tak prišla buď mama alebo muž ostal doma,kým som všetko pobehala
Na prechádzky som chodievala každý deň, do pol roka spávala v kočíku, po pol roku už len v postielke, takže doobedny spánok vnútri, potom prechádzka, doobedny spánok vnútri a potom aspoň na pol hodinu von podľa počasia

hennyinnsbruck
19. nov 2019

Ja takisto, na 90% sama s malou plus psi. Od narodenia denne vonku, elektrickou plnou ľudí na úrady , do obchodu, so psami..... Vsade sme behali aj beháme(rok mala)...

lula313
19. nov 2019

@veto2 nám pedina povedala, že jediný spôsob ako unavit dieťa, ktoré sa nehybe, je byt s ním na čerstvom vzduchu a to aspoň 3 hodiny denne, tak ja som sa toho drzala a asi trištvrte roka bola s nou na prechadzke každý deň 3 hodiny(keď mala asi 4 mesiace, nemala rada kocik, tak som kupila nosic a chodili sme do lesa). Do obchodu s nou moc doteraz nechodím(nezda sa mi ani hygienické, dávať ju do košíka, ktorý predtým chytali chori ľudia, bezdomovci..), robili sme to tak, že muž s nou bol doma a ja som si vybehla nakupit(bol to pre mna relax). Imunitu sme si trénovali na krúžkoch/plavani, kde boli iné deti, aj do kutikov sem-tam chodíme. Má super imunitu, za 19 mesiacov bola len raz chora, ani sople nemava, nič..

veto2
autor
19. nov 2019

Ja mam velmi rada prechadzky s kocikom len ked je teraz zima tak sa trochu bojim chodit. Ak ked mne to vzdy urobi radost zasa niekam ist aj ked iba nachvilku.

patka06
19. nov 2019

@veto2 nemáš sa čoho báť, veď ešte ani nie je zima ...teploty cez deň neklesnú pod 10 Stupňov
Bábätko je v kočíku dobre chránené, keď ho primerane oblečieš, pobyt vonku mu len a len prospeje

hennyinnsbruck
19. nov 2019

@veto2 nemáš sa čoho báť, treba primerane obliecť... 👍

kristina2412
19. nov 2019

@veto2 keďže moja spávala len v kočíku ,doobeda som chodila na 2-3 hodiny a poobede na 1,5 hodiny. S prvou som si kľudne nakúpila,ona to prespala,s druhou som nemohla nikam vojsť,hneď bola hore,takže som chodila len na trhovisko😁

nikpa
19. nov 2019

@veto2 môj malý je zimné bábo, chodila som prvé mesiace len von, teda park a na sídlisku sme sa motali. Do obchodov som ho vôbec nebravala, poprvé bol vo fusaku a v overale, v obchodoch je teplo, vonku mrzlo a teplotné prechody nie sú najlepšie. No a po druhé, všade veľa ľudí, chrípkové obdobie atď. Chodila som si nakúpiť večer keď prišiel muž z roboty alebo mi mama zatiaľ vozila malého vonku kým som si nakúpila. Neskôr na jar keď bol väčší, menej naobliekany a teplotné rozdiely vonku neboli také veľké, išla som nakúpiť aj s ním.

lucia147852
19. nov 2019

@veto2 joooj ešte není zima. Moja sa narodila v januári 2017 u nás nzjstudensia zima za posledné roky. Keď nás púšťali večer z pôrodnice bolo - 18. Teraz je ešte parádne na prechádzky. Chodila som vela po vonku. Aj do obchodu som zbehla ale len pre drobnosti. Veľke nákupy robíl muž.

otazka1
19. nov 2019

@veto2 moja mala v 5 mesiacoch operaciu a dr mi kazala od narodenia (jesen) byt stale co najviac vonku, aby mala imunitu. Takže celucicku zimu som s nou bola 2x za den vonku v kazdom pocasi, fakt ze v kazdom. nachodila som kilometre,schudla, vyvetrala hlavu lebo byt stale medzi 4 stenami je na zblaznenie. Urcite chod, oblec ju primerane, zbytocne nebabus. To sa neodporuca

yanni
19. nov 2019

Baby ved nepranajte. Pre pana jana, to chcete fakt tie deti izolovat? Dokedy, do 18tsky?
@veto2 Keby si bola sama? Uplne sama. Kde by si dala dieta? Stale by si ho musela zobrat so sebou. My mame niekolko deti. Posledne narodene vlani koncom decembra. Ako trojdnove som ju niesla domov a odvtedy kazdy den niekolko hodin vonku, inak mi cez den nespala. A takto az do pol roka, az potom aj cez den spala doma v postielke. Muz po dalsich troch dnoch po prichode z porodnice musel odist do zahranicia a ja som vsetko musela vybavovat sama. Rodny list, nakupy, so starsou kazdy den rano do skolky, poobede po nu. S tyzdnovym som isla so starsou na sport, do hudobky. No co, dieta si tam pospalo a väcsie sa vyblaznilo. S presne trojtyzdnovou som isla na 400 km cestu rano ta a vecer spät. Ked mala 6 tyzdnov sme isli cela rodina na tyzdnovu lyzovacku. no co, bolo to zabukovane rok dopredu a ostatne deti maju trpiet len koli tomu, ze je doma babo? O tyzdne na to sme uz leteli do Saudskej Arabii. Mala ma 10 mesiacov a je to uplne zdrave dieta. Krasne sa vyvija, chora nebolla doteraz. A aj tu v Saudi, vzdy musime deti brat vsade. Inak sa tu neda.

dreamer4
19. nov 2019

@hennyinnsbruck jej...mamina, co ma psy....ja mam dva kusky...buldogy...a 2 tyzdnove babo...akurat sa ucime chodit popri kociku....

hennyinnsbruck
19. nov 2019

@dreamer4 😊2 týždňové 🤩🤩🤩🤩

Moji mali problem len keď som odbacala, ale par x som ich zrazila (samozrejme nie silno) teraz poviem pozor a vedia ze sa odbaca..

Moja super pomocka na veľké rundy je bezecky pas s voditkami. 👍Topka👍mam volne ruky
Na krátke prechádzky starší na krátko, mladý na flexi.

Teraz mala chodi trochu vonku tak drží mladého na flexi ten netaha a počúva na slovo, a starý je o rifle pripnuty 😊... Ja ľavou rukou malej rúčku a pravou kočík...

Všetko sa da😊😊😊

dreamer4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dreamer4
19. nov 2019

@hennyinnsbruck dakujem za tip. Si zlata.

siska53
19. nov 2019

@veto2 s bábätkom som.chodila von, cca 2x po 2 hodiny a spravila so vždy aj normalny nakup. Ved som nesla vysedavat do OC na kavu, ale nakupit, co zabralo max.pol hodku, aj menej a opat sme.boli na vzduchu. Kedze som mala super kocik so super kosikom, vsetko sa mi tam zmestilo a nebola som odkazana na to, ci niekto nieco nezabudne kúpiť.

zabina27
19. nov 2019

@veto2 ved este nie je zima, este len pride 😉 babatko vies do kocika pekne zababusit, jemu nema ako byt zima. len aj ty sa musis spravne obliekat, dobre navrstvit (ked bude zimsie), ked si dlho vonku, tak postupne premrzas. just ked ti je uz zima, nohy mrznu, vtedy ten drobec spi a spi 😀 my sice mame deti majove a junove, v zime teda mali cez pol roka, ale chodila som na spanie von, teraz mi to prechadzanie sa chyba. a ked bolo treba, od narodenia aj do obchodu, na postu. chori zacali byvat az ako skolkari...

hennyinnsbruck
19. nov 2019

@dreamer4 rado sa stalo možno pomôže 😊😊

miadi
20. nov 2019

Chodila som uz od prveho tyzdna sj do supermarketu ked jest sa musi. V kociku vajicku. Nebola z toho nikdy chora, Aj sme vela cestovali po svete. Prvy x bola chora v 2r z parku od deti. Sopel mala prvy x v 3r a druhy x v 4 r dva mesiace od zacatia skolky. Lebo teraz je take obdobie virusove deti kaslu.. no co aj to treba zazit.

evittam
20. nov 2019

@veto2 Zima? A co budeš robiť ked bude -10 a viac? 😀😀😀Nic v zlom. Mam obe deti "zimné". Od cca 5.dna vonku v kociku a ako pisu
@mogaa
@hennyinnsbruck

evittam
20. nov 2019

@yanni To budu tie co aj v tehotenstve nic nejedli, nepili len doma v "bubline" sedeli.😀😉

hennyinnsbruck
20. nov 2019

@evittam 🤣🤣🤣🤣🙈🙈🙈

simca06022011
20. nov 2019

Normálne všade s kočíkom, čo som potrebovala som si vybavila. Von som chodila presne o 10 s kávou 😂 a domov o cca 11-12 a potom poobede okolo 15-16 na tak dlho ako to.islo... V zime menej, v zlom počasí som nechodila 😁

nini1010
20. nov 2019

Chvilku som rozmyslala ci svoj prispevok myslis vazne,ale pochopila som ze ano,tak ti seriozne odpisem.Nechodit s dietatom do potravin na bezny nakup je absolutne zbytocna a nemiestna paranoja.Nehovorim vysedavat na kavicke do nakupnych centier,ale dieta s tebou moze ist normalne na nakup.Nic,zdoraznujem nic sa mu nestane!Co rodiny muzov ktory ziju na cestach,v kamionoch,alebo ako my ktorych muzi maju 24 hodinove sluzby?myslis ze nejeme???Chodim s malym vsade,aj s prvou dcerkou som chodila.Nic im nebolo a dodnes ma dcerka klop klop fantasticku imunitu vo svojich 6 rokoch.Za druhe chodenie vonku ked je chladno.-No pokracuj este chvilu takto vytvaranim okolo babatka takejto nezmyselnej sterilnej bubliny a prejde okolo neho prvy zasopleny skolkar a hned to od neho chyti.Je presne nejaka minimalna minusova teplota,do ktorej mozes ist s babatkom vonku.Hned po narodeni maleho ma na to dr upozornila,len uz nepamatam kolko minus to bolo.Spytaj sa pediatricky.Dieta mas aj tak zababusene v kociku,fusaku,jemu je tam uplne teplucko,co ti prezradia aj teple rucky a nozky.A opat,dieta musi chodit vonku aj do chladneho pocasia aby si mu pomaly postupne budovala imunitu.Ak ho budes v takychto nezmyselnych veciach nevhodne ofukovat spravis mu viac skody ako osohu.Chodila som niekedy aj v miernom dazdi s prsiplastom na koci.Opat za prve aby som doma nezdivela,za druhej budovat detom imunitu.Pri druhom sa uz na taketo somarinky pytat nebudes,ver mi,za prve ta prikvaci situacia chodit vsade s dietatom a za druhe pochopis po prvom dietati,ze to bolo uuuplne zbytocne.Ale chapem,ze kazdy na to musi prist sam.Dodnes pamatam na svagrinu,ako s neterou vzdy ked prisli autom k domu najprv ju zababusili ze chuda ledva dychala a potom s nou bezali odusu z auta domov aby ju nahodou neofuklo 🤦‍♀️🤣🤣🤣 vtedy to brali smrtelne vazne,dnes sa na tom uz s nami len smeju 😁

hennyinnsbruck
20. nov 2019

@evittam sak babo vo vanicke je z každej strany kryté... Sa dá fajne "zababusit" 🤩🤩