Prechádzka v hmlistom počasí

transparentne
15. nov 2016

Zdravim, maminky. Patram uz dlho po google,no nenachadzam odpoved na moju otazku - mozem ist na prechadzku kocikom s 3-mesacnym babatkom, pokial je vonku hmla a chladno, bez vetra? Vraj v hmle sa siria choroby rychlejsie, tak mam z toho trosku obavy. Naozaj nikde som nenasla odpoved a verim, ze mi poradite svojimi skusenostami...

stastna17
15. nov 2016

no asi preto odpoved nenajdes lebo nikto ti zarucene odpoved neda. niekomu to nic nerobi a niekomu ano , ale skor detom ktore maju plucne choroby. zdave dieta mam byt denne na vzduchu ci je zima ci mraz ci slnko. aspon moji boli. a nikdy som sa neriadila pocasim. isli sme stale.

sissy27
15. nov 2016

@transparentne neexistuje zlé počasie, len zle oblečený motorkár / cyklista / turista - doplň si čo sa ti hodí... Hmlisto a chladno bude teraz nejaký čas, tak hádam nebudeš sedieť doma až do jari 😉 kľudne choďte na prechádzku.

obsadenemeno
15. nov 2016

@transparentne jeziskove huslicky...... 🙄

choroby sa siria. Bodka. V kazdom pocasi. Treba dieta otuzovat a vystavit normalnym podmienkam.
A nestresovat koli kazdej blbine. Keby to bolo ako pises, tak by ludstvo uz davno vymrelo.

tinka01
15. nov 2016

naša sa narodila v januári, a chodila som s ňou von za každého počasia (aj v -15stupňoch sme boli, a to mala nejaký mesiac), veď bola vo vaničke, zababušená, zatiahnutá strecha ako sa najviac dalo...chorá ešte poriadne nebola, ak nerátam soplíky zo zubov a dvakrát hnačky....je pravda že hmly vtom čase neboli....minulý rok na jeseň mala 9-10mesiacov a tiež sme chodili vonku za každého počasia, to už bola v športovej časti....v podstate doteraz chodíme von stále, iba keď prší tak sme doma a to nás už mrle žerú :D ja by som šla.....

pribinak
15. nov 2016

choroby sa siria v nakupnych centrach, v obchodoch, lekarniach a v kolektivnych zariadeniach, ci herniach, alebo v detskych centrach
nie v parku na prechadzke

normalne som chodila von aj v mrazoch a ked snezilo, vies ako sa hovori, neexistuje zle pocasie, iba zle obleceni ludia

moni244
15. nov 2016

@transparentne ako sa mozu choroby sirit na otvorenom priestranstve pocas prechadzky? Ale tak jasne, ak myslis prechadzku ze z auta do nakupneho centra tak ano, to moze aj hmliste pocasie uskodit

helulik
15. nov 2016

Tento prispevok sa mi snad snivaw... To uz fakt sawdaju na všetko najst vyhovorky preco neist von sdiwtatom... Moj je septembrovy a von sme nesli jedine po ockovaniach... Inak non stop... Aj so soplami...

tyelde
15. nov 2016

...keby mam cakat na "pekne" počasie tak ideme von 5x do roka 😀

tinkamt
15. nov 2016

Tak napriklad moja mama je zdravotacka a takisto sa pre male deti.neodporuca velmi hmliste vlhke a velmi mrazive pocasie.Nezhadzujte zakladatelku,mozno ini prevracaju oci prave nad vasimi prispevkami.Za mna s takym malym do uuuplnej hmly nie a max do.minus 5.

helulik
15. nov 2016

@tinkamt nikto tu nikoho nezhadzuje... So mnou chodili aj v hmlach a mrazoch... A myslim, ze v minulosti to nikto neriešil... Dnes sa uz riesi všetko... Hrozna doba... Mrazy okej, ale hmla?

stastna17
15. nov 2016

@helulik suhlasim, ved aj v spravach hlasia ked je -15 nechodit von s detmi ale v hmle? to som este nepocula teda nikde nikdy.

helulik
15. nov 2016

@stastna17 ja som si práveže vždy myslela, že hmla a vlhke pocasie deťom len pospievaju... Preto, ked mal maly sople juj ako rada som s nim vwhmle išla 😂 mrazy to je jasné... Ved to aj dospelým škodí...

tenerifka
15. nov 2016

Chladne pocasie samozrejme nevadi, treba len dieta primerane obliect, ale mam nejako zafixovane, ze v hmlistom pocasi sa v mestach drzi pri zemi smog, preto sa velmi neodporuca chodit von s malymi detmi

pragmaticka
15. nov 2016

@tinkamt nooo zdravotnicka ale asi poriadne stara skola!!!! Moja doktorka od narodenia kazdy den vychadzky!Mala sa narodila v decembri celu zimu mi aj 3 hodiny spavala v kociku na terase.

Takze pre mna fakt hlupa a nepochopitelna otazka. Presne taketo mamy sa neskor boja dat decku do roka jahody,rajciny a pod ale hlavne ze pribinacky ci rozky s tym problem nemaju!

Takze moja rada pre autorku?zapni malemu telku a von s nim chod najskor az na jar! A pre istotu ani nevetraj ked je hmla ! 😀

moni244
15. nov 2016

@tinkamt tak potom chudatka zeny, co ziju v oblastiach, kde je pocas zimy aj 3 mesiace vkuse min. -10 pocas dna.

janickacrazy
15. nov 2016

@tinkamt To je úplná blbosť, ja som chodila s obomi staršími synmi od narodenia vonku v každom počasí, či bola hmla, či nebola, či bolo -20 alebo -15, snežilo, pršalo, čím horšie počasie bolo, tým spokojnejšie deti vonku v kočíku. A to boli 2-3hodinové prechádzky. Boli obaja zdraví ako repy. Zatiaľčo iné mamičky behali po doktoroch, my sme boli vonku. Žili sme určitý čas aj v Irsku, kde je počasie otrasné, stále prší a je stále hmla a ešte k tomu aj vietor a aj tam chodia s deťmi von. Hádam nebudú furt doma, ked je do roka slnko asi 2 týždne. 😀

tyelde
15. nov 2016

@tinkamt u nás mrzne od oktobra do cca aprila, v zime aj -30...mam byt pol roka doma? 😉 neexistuje zle pocasie, len zle obleceny clovek

obsadenemeno
15. nov 2016

@tinkamt a tu v UK deti ani ciapky nenosia, dokonca s holymi nohami som dnes videla male babo..... aspon s nimi potom netreba po doktoroch behat pri kazdom sopliku, su otuzile..... hmla,-nehmla, dazd-nedazd,.....

alaguema
15. nov 2016

@transparentne a keď bude mesiac hmlisto, tak s ním mesiac nepôjdeš von?? Je to nezmysel. Dieťa má ísť denne na vzduch aspoň na pol hodinku. Aj kvôli budovaniu imunity.

andrejta
15. nov 2016

@transparentne Neviem, kde bývaš, ale v hmle sa viac drží smog - teda hlavne v mestách, preto sa neodporúča s takým malým mimčom byť zbytočne dlho vonku v hmlistom počasí. Aspoň mne to tak bolo povedané.

originaltea
15. nov 2016

tu platí staré známe: "netreba sa báť zlého počasia, ale chorých ľudí".. 🙂 takže do prírody určite áno! 😉

tinkamt
15. nov 2016

Ako bavime sa o extra mrazoch avelmi hmlistom vlhkom pocasi,tak sa zase neblaznite.Porovnanie s Uk je smiesne,zila som tam 2 roky,oni su na tu klimu zvyknuti...

janickacrazy
15. nov 2016

@tinkamt Napr. moj muž je na SK chorý vždy aspon raz do roka a ked býval v Irsku 6 rokov tak nebol chorý ani raz. Takže až taká zlá tá hmla nebude hádam. 😀

alaguema
15. nov 2016

@tinkamt ale áno...aj v mrazoch a extra hmlistom počasí treba chodiť von. Primerane oblečení, samozrejme.

moni244
15. nov 2016

@tinkamt ty sama si napisala, zeby si nesla von pri -5, ty tu prehanas

sense
15. nov 2016

Chodili sme za kazdeho pocasia....a kym sme mali kocik spavala vyhradne v nom... Nie je zle pocasia len zle obleceni ludia

obsadenemeno
15. nov 2016

@tinkamt no tak potom by aj ludia na Slovensku mali byt zvyknuti na mrazy...... a porovnanie smiesne nie je, aj v UK je pocasie odlisne od oblasti, kde byvas....a celkovo je tu viac hmly a dazdov....a ludia su odolnejsi, lebo nebabusia deti do tisicdevatstopatsto vrstvoveho oblecenia...... a chodia von ci prsi, snezi, slnko svieti ci hmla sada..... no a?

boze, tie povery......

evittam
15. nov 2016

@stastna17
@tinkamt Aha, takže ak bude -15 aj týždeň tak nepôjdete s deťmi von? A čo školáci, škôlkári? A čo keby ste boli na deti samé ako ja? Kto by vám išiel napríklad kúpiť aspoň chleba? Ach jááj, najskôr sa zamyslite nad tým čo napíšete....Dieťaťu sa nič nestane pokiaľ je zdravé a v poriadku....To teraz nebudeme chodiť celú zimu von ak bude náhodou -15 aj dva mesiace - no fakt som sa dobre pobavila......A potom sa "presmradené maminky" čudujú, že sa na ich deti nalepí každý bacil......Stačilo mi u nás stretnúť už v septembri (bolo cca +15st.) mamičky s deťmi v štýle - zimná bunda, zimná čiapka, rukavice, zateplené nohavice - som zvedavá čo tieto mamičky oblečú deťom keď bude tých -15... 😅

stastna17
15. nov 2016

@evittam neviem prevo pises mne ale ok

tenerifka
15. nov 2016

@evittam nic im neoblecu, lebo zostanu doma pri radiatore