Prebaľovanie novorodenca

5. mar 2021

Ako vam islo prebalovanie? ja som dnes prvy raz prebalovala a sestricka ma skritizovala ze to neviem :( normalne som v strese mala sa mi vycurala ked som jej asi davala cistu a ja som si nevsimla ze je trosku mokra aj perinka... taky trapas do haja :(
dajte mi dajake rady jak sikovne prebalit dieta je mi do placu ze som neschopna

pribinak
5. mar 2021

To chce len prax nič viac.

bavlnka92
5. mar 2021

nestresovať a novú plienku mať po ruke prípadne aj látkovú na nehody 🙂

jdvorka
5. mar 2021

Cvičenie robí majstra, chce to len čas. Mala si smolu na sestričku, nič si z toho nerob.

domak2
5. mar 2021

A čo je na tom za trapas? Trapas je že ti neporadi a neukaze ale skritizuje ta. 😑
Inak keď rozopnes plienku vždy pár sekúnd počkaj, často sa bábätko zase vycika. Moja keď vykakala smolku tak som minula snáď balík vlhcenych a mala to aj na cele 😅 chce to len cvik 🙂

karhu
5. mar 2021

aky trapas? ..odkial to ma novopecena mamicka vediet? nerob si stresy, naucis sa👶

selu11
5. mar 2021

Neschopná je sestrička nie ty, ty si rovnaká ako my ostatné, ktoré sme sa do užšieho kontaktu s bábätkom dostali až pri tom vlastnom 👶😉

111kiki11155
5. mar 2021

Nič si s toho nerob pri prvom synčekovi ma doslova vyhadzovali na chodbu u pediatra lebo som ho veeelmi dlho obliekala a pri druhom ktorý mal 2 kg. som mala všetko šup šup na to si zvykneš a časom budeš vediet čo a ako ...a prvý synček drobček sa kupkal vo vlažnej vode nakoľko som sa bála že ho obarím je to ten prvotný šok že máš strach ,ocikaná som bola asi 2 razy 😄 všetko chce len čas

ruzasipova
5. mar 2021

Vobec ta nemala co kritizovat. Babatka sa nepozeraju, ci maju alebo nemaju plienku, ked chcu cikat. Takze nehody sa proste stavaju.

danieli
5. mar 2021

Prve dieta, ktore som kedy prebalila bol moj vlastny syn😆takze presne ako ty, ucila som sa za chodu, pytala sledovala ako to robia zbehlejsie maminky a mala som dvojkilacikov tak plienky mali az pod krkom😂kym som prisla na to, ze sa daju prelozit🙈nech dvihne ruku maminka, co jej dieta neocikalo perinku a druhu ruku ta, co nemala dieta dokakane na chrbte az po krk😊potom pride na rad jedenie😆

titla
5. mar 2021

Ziaden strach, to sa raz dva naucis. Chce to len prax, za par dni Ti to pojde jedna radost. A este x-krat sa Ti pocika, pokaka rovno pri prebalovani....
Je dobre mat pri prebalovani po ruke viac cistych plienok, vlhcene obrusky, ja som mala aj bavlnenu plienku/uteracik vzdy nachystanu, ak sa stane podobna nehoda. A este sa stane vela krat 🙂
A podobne blbe reci od sestriciek si neber k srdcu.

1katus1
5. mar 2021

Naučíš sa, ja keď som mala dcérku malinkú tak nám to v pôrodnici ani neukázali nedali ju ku mne. A doma sme tiež mali aj ocikanu perinku niekedy.sa stalo že hovienko skončili aj na ruke prípadne na prevalovacej podložke. Začiatky sú vždy ťažké. Neboj. Určite budeš zachvilku proficka . 😊

pralinka25
5. mar 2021

preboha nie ty si neschopna ale ta sestricka. chce to len cvik. nikto to nevie hned. a ked ti poviem ze mam tri deti vzdy s rozdielom 5 rokov a prve prebalovania u kazdeho sa mi pokazde tirasli ruky a musela som sa to ucit tri krat 😀
neboj naucis sa a nehody sa stavaju. niektore deti maju doslova talent vystihnt aj sekndu pri prebalovani. bud kludna. ziadny stres. pojde to.

katka281
6. mar 2021

Sestricku si mala poslat do kelu 🤭 a povedat jej, ze nikoho jej nazor nezaujima. Moj maly v nemocnici niekolkokrat ocural seba, mna, perinku a aj stenu. Urcite nie si neschopna. Potrebujes len prist do cviku - avsak ani to nepomoze, mne doteraz este niekedy maly cvrkne nahle pri prebalovani a nestihnem zareagovat 😄 nic si z toho nerob a urcite sa necit zle.

andreatytler
6. mar 2021

Keby len ocura perinku alebo deku... nas mal talent sa vykakat v momente ked sme dali dole plienku a potom este raz ked sme vsetko utreli.
Ale po mesiaci sme uz obaja boli profici a neboli ziadne dalsie nehody.
Casom, ako to budes robit, si zorganizujes prebalovaci pult aby si mala veci po ruke.
My mame nafukovaciu prebalovaciu podlozku, ktora ma latkove navleky. Prebalujeme na jedalenskom stole, takze nemusime byt zohnuty a neboli chrbat. Pouzivame latkove utierky. 3-4 si namocime pred prebalovanim do teplej vody a po pouziti ich hadzeme do PUL tasky na zips. Mame po ruke vzdy niekolko novych plienok a tiez extra oblecenie na prezlecenie.

miadi
6. mar 2021

Prebalovanie do jednorazovych plienok je velmi jednoduche . Ale z takej nehody si nic nerob . Sestricka mà asi deficit empatie alebo sexu. Ja som sa smiala štastim ked ma tyzdnovy syn prvy x ocikal pri prebalovani., pri dcere sa mi to nestalo nema pipika. Bolo to Proste smiesne no krasne mat žive babatko ked som o jedno prišla, Tebe Mozno este hormony frcia ze to tak prezivas. Je to len babatkovsky moč urinoterapia😂nie toxicky odpad,

hennyinnsbruck
6. mar 2021

Ty máš problémy teda😉😉
Za pár dní budeš prebalovat akoby si mala piate dieťa neboj.

Ja keď som si malu išla 1x prebalit pýtala som sa spolu ležiacej ktore je predok a zadok na plienke. Sme sa smiali lebo ani ona nevedela🤷‍♀️😂

lylyjana
6. mar 2021

Hlavne to ber s nadhladom a danu sestricku si nevsimaj a popros inu, nech ti to ukaze. Ja som v porodnici nevedela ani ktorou stranou idu plienky 😂 pytala som sa spolubyvajucej alebo sestriciek, nech mi ukazu ak odgrgnut, umyt, zabalit. No aj tak najviac som sa naucila na youtube videach a samozrejme praxou 😄 ked som po tyzdni odchadzala, uz mi to slo rychlo.
Ale tak v principe ked odbalis, zdvihni jednnou rukou obe nohy, plienku prelep a mozes na nu polozit znova malu, takto aj ked bude pokakana tak ti nezaspini podlozku, iba plienku. Priprav si druhu plienku, pouzitu daj bokom, a supni pod nu cistu. Pri chlapcoch to cikanie je divokejsie, to aj skrine mame doma pocikane, takze tam som iekedy dala normalne latkovu plienku cez neho aby vsrtko neocikal, no aj tak boli nehody. Vravim, praxou vychytas muchy 😉

julie19
6. mar 2021

To máš ešte fajn, moja pri prvom prebalovani v pôrodnici pustila smolku... samozrejme keď som nemala pod ňou plienku a tu ich erarnu nemocničnu perinku im okakala 😅🙈 tak som musela zvoniť na sestričku že či by mi nedali inú perinku že má to veľmi mrzí ale stala sa nehoda 💩😂 .... a to som pred tým už nejaké tie deti prebalovala ale toto bolo moje prvé a taký stres pri takom čerstvom bábätku, ešte aj mna klepalo pri tom pultíku na prebaľovanie čo má všetko po pôrode bolelo ... sestričku si neber k srdcu, majú toho veľa teraz, ale je to uuuplne normálne že nevieš 😉🤷‍♀️

pininka1
6. mar 2021

@julie19 mne sa stalo to iste, v noci, svietila som si len mobilom. Malu som zabalila do osusky a rano som si isla pred druhu perinku, uplne v pohode.

vierocka888
6. mar 2021

Kašli na nu, to je podpora teda pre novopecenu mamicku😏 presne s takými som sa aj ja stretla v pôrodnici a potom depky z nich iba....

Dám ti tip: vždy predtým, ako ideš prebalit plienku, predtým ako ju otvoríš, prejdi bábätku vlhcenou/vlhkou utierkou ponad okraj plienky. Ten chlad a vlhkosť spôsobia, ze babatko sa ti vycika pekne do plienky predtým, ako ju das dole 😊

Co sa týka balenia do plienky, to chcel len skúšať. Aj mne sa stalo občas ze maly pretiekol kvôli zle utiahnutej plienke....

netrap sa, budes skvela mama, aj keď sa občas stane nehoda 🥰😊😘

nika_m
6. mar 2021

Ja som prvykrat prebalovala v zivote az svojho syna v porodnici...priznam sa, ze spotena som z toho bola az vies kde :D chce to len prax, daj tomu par dni 🙂 dieta sa ti este tolkokrat precika, prekaka, pokaka akurat pri prebalovani pomaly ze do ruky :D to ale vobec neznamena, ze ty si neschopna matka

ivka21
6. mar 2021

No daj si podložku pod babo aspoň na dva krát zložiť osusku ja som mala na posteli aj nepremokavu plachtu. A áno detickam keď dáš dolu plienku sa uvoľnia a vycikaju tak si košík s prebalovacimi vecami daj k babu a kým ho prebalujes tak medzi nôžky hod plienku látkovú. Mne tiež neukázali nič v pôrodnici sestričky len žienky co tam boli somnou.

katarina9593
6. mar 2021

Jeejda prosím ťa zahoď to za hlavu 😉náhodou je to taka milá nehoda ...🙂sestrička zrejme nemala dobrú náladu..no nemusela takto reagovať ..ale☝️ všetko príde chce to všetko len čas a prax ..😉ja som napríklad nevedela dcéru zabalit do tej nemocničnej perinky tak ako oni vždy to mala niekde volne a neviem čo ale smiali sme sa na Tom 😉nie si vôbec neschopná chce to len prax a najlepšie bude keď budete , drobcom Doma sami naučíte sa jeden na druhého vnímať potreby a podobne a pôjde ti to od ruky uvidíš 😉😉😉

janba
6. mar 2021

Keď som bola v pôrodnici, netušila som,ako ho mam prebalit. Vždy sa pocikal akurát keď nám dolu plienku, niekedy bola aj cela perinka mokra..tak som si isla vypytat druhu.
Uprimne, vtedy som sa cítila ako najviac hrozna mama na svete,revala som ked sa cely precural.
Teraz mi to je už smiešne 😃

Takže neboj, do toho prides 🙂 ❤️

thoughtfulweirdo
6. mar 2021

Nič si z toho nerob, keď som ja prebalovala prvý krát, musela mi prísť pomôcť spolubývajúca, lebo som nevedela, čo mám robiť a len som bezradne stála nad rozbalenym bábätkom 😂 žiaden stres, to sa naučíš za pár dní.

diewcatqoo
6. mar 2021

Myslim, ze kazda matka si tym presla. Sestricka si asi musela nad tebou pohonkat ego... bohuzial, aj taki ludia su.
Ja som v porodnici vobec nevedela prebalit dieta. Vzdy som tu plienku dotiahla malo a moc a stolica vzdy skoncila vsade inde, len nie v plienke. Nevedela som maleho ani navliect do dupaciek, tiez mi musela pomahat sestricka. Este som ju aj poprosila, ze som tak strasne nemozna, ci by mi nemohla ukazat, ako mam maleho kupat. Tak este mi urobila sukromny kurz kupania.
Pripadala som si hrozne nemozne a trapne, ze ako to, ze take banalne veci neviem. Ale sestricky su tam od toho, aby ti to ukazali. Nikto uceny z neba nespadol.
PS: prvy tyzden sa mi cely cas triasli ruky, aj doma, ked som syna prebalovala a obliekala. A bola som v permanentnom strese z toho, ze zacne zas plakat a nebudem vediet preco. V zivote som nevyronila tolko slz, ako prvy tyzden po porode. To tie hormony.. takmer vsetky zeny to takto maju. Hlavu hore, zvladnes vsetko.. o mesiac budes ako profik ;)

denda007
6. mar 2021

Tiež som prvorodička a keď sa mi narodil syn tiež to bolo prvé dieťa s ktorým som mala skúseností. Dva dni po pôrode má na veľkej vizite pred xy ľuďmi (sestričky doktorky) tak sfukla primárka novorodencov. Už presne neviem za čo, že sa mi zo stresu až pustila krv z nosa. Nič si z toho nerob. Naučíš sa. Počkaj keď začne loziť to už budeš majsterka remeslá. Spotená na 10 krát kým ho oblečies. Mala si jej povedať aj keď viem že to človeka nenápadne v ton šoku. Že či by ona vedela hneď na prvý krát opraviť dajme tomu výfuk z auta 😀

aileen_mt
6. mar 2021

Jaj, tie zaciatky boli vtipne :D asi kazda sme to tak mala, ziadny stres :D novorodeniatko prebalujes tolko krat za den, ze fakt za den-dva uz budes uplne zabehnuta 🙂
Mne prve prebalovanie ukazala sestricka, pozerala som, ze ok, to nevyzera zlozito... Ale pri svojich prvych pokusoch som si pripadala ako najsmatlavejsi clovek na svete :D

kiki68
6. mar 2021

Pohoda, mne nikto nepipol, prebaloval muz, toho tam ucili, mna tazko po rokoch v jasliach ( ako ja som prebalovala bezne 15 deti tak 5x denne ) . A ze dieta ocura, okaka, precura atd. Normal vec. No golden showers , no fun 😂 aspon tak tvrdi moj muz ( ale on je take hovado) 😂

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz