Prebaľovanie 1,5 ročného dieťaťa

7. apr 2022

Ahojte, mozno hlupa otazka, no potrebujem poradit. Doteraz som prebalovala na posteli na prebalovacej podlozke, avsak ta nam uz je kratka, je trochu uz aj znicena ako ju maly trha.. ako vy prebalujete svoje 1,5 rocne deti? Kde? Na zemi na koberci alebo ako? Mne dieta strasne uteka z podlozky uz pri prebalovani a kedze prebalujem na posteli, obcas sa bojim ze spadne z postele pri tom uteku 🙈😀

juliaduranova
7. apr 2022

Ja osobne som to robila na zemi, aby malý, keď si zasa zmyslel, že potrebuje počas prebaľovania spoznávať svet, z postele nespadol. Ja som ho prebaľovala na zemi už od pol roka.

autor
7. apr 2022

@juliaduranova a mala si tam nejaku podlozku alebo nieco? zem mi pride tvrda bez nejakej podlozky alebo koberca, ale zasa si neviem predstavit ak sa mi pohne v nevhodnej chvili a nahodou zaspinim koberec, potom ho cistit, ach 😀

domak2
7. apr 2022

Dávam mu do ruky niečo čo ho zabaví. Môj 9 mesačný ma teraz najradšej krém, ktorý sa zatiaľ snaží otvoriť a zjest 😅

autor
7. apr 2022

@domak2 to robim, jasne, ale nie vzdy zaberie, davam vsetko mozne od kremu cez stipec do vlasov a neviem co vsetko, ale to vsetko je len na chvilu, potom to odhodi, otoci sa a uteka po posteli prec a ma z toho najvacsiu srandu, niekedy mi to urobi aj 5x za prebalovanie 😀

guiseppinka
7. apr 2022

Teda na zemi som neprebalovala. Najcastejsie na gauci, strcim podlozku pod zadok a prebalim. Inak prebalujem kde pride... 1,5 rocny by mal vediet uz, ze moze padnut z postele a ako ma z nej zist... Ak by ale spadol raz, mozno by prestal zdrhat...

saxana000
7. apr 2022

Uz nosila nohavicky tak sme prebalovali postojacky

autor
7. apr 2022

@guiseppinka jooj jasne ze vie ako ma zist z postele, ale ja sa stale bojim ze z nej spadne on sa tak rozbehne a potom caka ktorym smerom pojdem za nim aby mohol zdrhat opacne 😀
@saxana000 myslis tie jednorazove natahovacie? a "umyvala" si ju v stoji pri prebalovani?

petamich
7. apr 2022

maly ma 8M a prebalujem ho, kde sa podari, podlozku sme pouzivali asi 3-mesiace 🙂 prebalujeme ho na posteli pred spanim alebo cez den na gauci/hracej podlozke

davam mu krem alebo kefu inak to je tazky sumo zapas

guiseppinka
7. apr 2022

Ved ho nechaj, padne a nebude zdrhat... Mojho som tiez tak teraz z gauca zachytila, lebo behal po kraji a smykla sa mu noha... Alebo ked robi blbosti, tak mu ukazem, ze pozeraj ako z toho vies spadnut a nazorne mu to ukazem

autor
7. apr 2022

@guiseppinka on uz raz spadol, boli sme aj na pohotovosti kvoli tomu... ale on je strasne zive dieta, neobsedi ani chvilku furt musi nieco vystrajat a to prebalovanie obcas sa da zvladnut do pol minuty a obcas prebalujem aj 5 minut ked si zmysli ze potrebuje utekat 🙈

saxana000
7. apr 2022

Ja som umyvala pri kazdom prevalovani takze rovno do vane v krajnom pripade utrela utierkami nastojaka.

simona92101
7. apr 2022

Na zemi v obyvacke podlozka na hranie(je umyvatelna),dala som hracku do ruky a rychlo prebalila

mia_von_prag
7. apr 2022

Postojačky, sam si nakráča
a do sprchy, umyjeme a natiahnem plienku pants. Odkedy sa pretaca (5m) mame pants.

julie19
7. apr 2022

Možno mi nikto neuverí ale my ešte stále prebalujeme na prebalovacom pulte (ma 17 mesiacov) 😅 nikde inde nie je ochotná vydržať, nohy jej hompalaju dole z pultika ale tam je kludna, preberá krémy, podáva plienku, vyberá a podáva utierky … neviem čo budem robiť keď sa tam už raz fakt vôbec nezmestí 🙈

mimi3008
7. apr 2022

@julie19 dovtedy uz bude bez plienok☺️

beata_k
7. apr 2022

Su aj pogumovane plienky. Jedna strana bavlna, druha strana guma. Skus pogooglit, ci by si nevyuzila. Da sa oprat v pracke.

kika2810
7. apr 2022

Normalne na posteli bez podlozky pripadne na zemi na hracej penovej podlozke. Prebalovaci pult sme zrusili u syna ked mal 2 mes. Mala som abavy nezdalo sa mi to bezpecne. Kazdopadne cim je starsi tym vacsi boj a nahanacky to su.
A teda vacsinou ma v ruke supnuty mobil.

nikpa
7. apr 2022

Prebalovala som staršieho a teraz aj mladšieho kde ho práve odchytim 🙄 v takomto veku keď stále utekajú a mrvia sa je to komplikované všade.

heln
7. apr 2022

ahoj, ja som tiez prebalovala na posteli, tirez mi utekal a bala som sa ze spadne, ale tusim som s tym mala problem skor uz nejaky tristvrte rocny ked zacal lozit.
tak som dala do obyvacky karimatku a na to deku a prebalujem tam a cez den na tom sedi a hra sa lebo mame len podlahu, koberec nemame.

petka1402
7. apr 2022

@julie19 ja rovnako na pult nedám dopustiť, syn má rok a 9m, už sa snaží aj na nočník ale keď kaka ma plienku a nikde inde ako na pulte ho neprebalujem, tak isto ho tam prezliekam

vierka0508
7. apr 2022

Mame na zemi ten penovy koberec, takže tam
Ked je len pocikany tak na gauci alebo posteli, kde pride. Moj ma len 5 mesiacov, ale ked je prave na zemi tak ho prebalim tam, neprekladam ho zbytocne, ma 8kg uz teraz mi krize zomierajú.

mariejenka
7. apr 2022

Mam takeho 19 mesačného, a veru je to boj,vykruca sa,nechce suchú plienku. Prebalime kde príde, ale len pocikanu plienku. Ak mal stolicu,idde sa rovno do kúpeľne, nálož sa vyhodí do wc,aby maly videl ze tam to patrí,a riť sa umyje vo vani. On ked sa vykaka pride sa pochváliť,ze ee...cize male hnedé sa pekne da vysypať do wc.

julie19
7. apr 2022

@petka1402 však toto, aj ja prezliekam, po kúpaní kremujem, odsavam sople všetko na pulte a fakt neviem ako si zvykne keď už sa tam nezmestí 😅 za mňa najlepšia investícia pred pôrodom

juliaduranova
8. apr 2022

Jasné, s podložkou. Kamarátka toho jej malého prebaľovala postojačky. To sa mi nikdy nepodarilo a, keď mal také nápady, že aj on by chcel pri prebaľovaní stáť, tak som na to nepristúpila.

xiaomi_
8. apr 2022

uplne v pohode na zemi ci koberci, ved tam nelezi hodinu, nemaj strach nic msa mu nestane