Pravidelné kúpanie 3-mesačného bábätka

31. júl 2024

Ahojte, je ok kúpať takto cez leto babo každý deň, keď je chladnejšie každý druhy deň? Máme doma strašne teplo. Začala sa jej robiť ale vo vlaskoch také prischnuté lupiny, nie je to z toho kupania? Nepouživame žiadnu kozmetiku iba keď sa mi zdá vysušená sem-tam dám sprchový gel Hipp čo mali aj v porodnici. Ďakujem

stanulienkat
31. júl 2024

Nie je to z kupania,skor naopak. Je to medova chrasta-kvasinka. Kup sampon Babe, je vyborny.

vevebono
31. júl 2024

Nemá náhodou mliečnu chlastu? Tá sa tak šupinkuje keď odpadava. Ja som kúpala každý druhy deň celé telíčko, inak iba riťku v umývadle. Ale to bola naozaj zima. Ako nahle ostalo teplejšie, tak kupem každý deň. Do kúpeľa používam linola fett olbad, premasti pokožku. Predpisuje nám to dr, celé to hradí poisťovňa. Inak sprchové gély ešte vôbec nedávam

vevebono
31. júl 2024

@stanulienkat to nie je z nekúpania 😉 to na to nemá vplyv

gejb
31. júl 2024

To vo vlasoch má asi mliečnu chrastu, na to su specialne šampóny.
A my kupeme každý deň už od príchodu z porodnice, bábätko sa potí ...v zahyboch pri krku ma aj grcky a sliny...podľa mňa treba.

stanulienkat
31. júl 2024

@vevebono nie z nekupania, ale proti kvasinkam by malo byt ciste a suche prostredie-vlasy. Tym, ze vobec nepouziva sampon, tak moze podporit rast kvasiniek. Sem tam treba samponovat vlasky. Je tam pot, mastnota, prach...

vevebono
31. júl 2024

@stanulienkat aha, prepáč ☺️

luccija
31. júl 2024

Pediatricka mi dala masť ktorou som to natierala

anavixy
31. júl 2024

Je to uplne v poriadku, vo vlasoch ma mliecnu chrasti, to treba riesit specialnymi smaponmi/kremami, najdes o tom kopec info na nete. Telo ak treba, tak natierat telovym mliekom bez parfumacie.

simona92101
31. júl 2024

Mam 3 deti a od narodenia sa kupu kazdy den.je to nas vecerny ritual.neviem si predstavit ze by sa aspon neoplachli pod rychlou sprchou.mliecnu chrastu nema dieta z vody.kup Babe sampon,a vyces

autor
31. júl 2024

Ďakujem pekne 🙂 hneď kúpim, ma to tretí deň tak snáď to bude čoskoro ok

kvetinka1918
31. júl 2024

Ahoj ja kúpem malého každý druhý deň keď je teraz už také teplo tak každý deň keď je chladnejšie tak nie
Lupinky tzv. Mliečna chrasta sa to volá máme aj my v DM kúpiš hrebeň značky Chicco na mliečnu chrasty vždy po kúpaní to vyces a zmyzne to 😉.

kvetinka1918
31. júl 2024

@kvetinka1918 my už nemáme absolútne nič a mal mi to už 2 krát po dlhom čase a máme pokoj 😉

autor
1. aug 2024

A pojde to vyčesať a pritom nebude bolieť? Lebo ona to ma prischnuté, neodpadava to

yanni
1. aug 2024

@simona92101 aj my tak. Pri vsetkych 5tich detoch kazdy vecer. pri tak malych detoch staci 5 min, ziadne velke clapkanie. Vekom sa to samozrejme zvysuje (az do extremov😂). Ja sama nejdem do cistej postele so spinavym neosprchovanym telom🙄 Moja najmladsia, 5 rocna, mala nedavno rozlucku so skolkou s prespavackou. A zhrozena mi den pred tym vravi, ze ako sa bude sprchovat, tam predsa nie je sprcha. Tak jej vravim, ze tu jednu noc vydrzi, aj tak budu spat na zemi na matracoch. A ona zhrozena..."ale ved budem smrdiet. Budu za mnou lietat muchy ako za kravami". Som myslela, ze si cvrknem😂

yanni
1. aug 2024

Mliecna chrasta je uplne normalna "vec". Zmizne aj sama ale je to nepekne a ak ma dieta dost vlasov, tak aj dost nehygienicke. Nasamponuj, umy, utri a vyces hrebenom. Na prvy krat to nejde vsetko vycesa, opakuj to jednoducho, pokym vsetko nevyceses. Akurat, ze sa jej to moze tvorit aj nadaölej.
A sprchuj dieta. Ak nema ziadne kozne problemy, tak cistou vodou kludne kazdy den. Tal male dieta aj tak neclapces pol hodinu.