Pranie novorodeneckého oblečenia

4. feb 2022

ahojte tie, ktoré sa chystáte na príchod bábätka a máte nakúpené vecičky a už ich pomaličky chystáte, periete ich len raz alebo 2x? ...neviem či mám oprať a ožehliť, alebo teraz operiem odložím a v tom 8 - 9 mesiaci operiem zas a už aj ožehlím a nachystám do skrine.

denden77
4. feb 2022

robila som to prvy tyzden na materskej.. normalne som raz oprala a ozehlila 😊

ukulela
4. feb 2022

staci raz. ak je biele, svetle, oprat na vyssej teplote (60 a viac) a ozehlit. hotovo.

autor
4. feb 2022

@ukulela väčšinu mám ružové a farebné :D

mamina0078
4. feb 2022

Raz na 90°

hlubik
4. feb 2022

@mamina0078 na 90 ? neblazni

hlubik
4. feb 2022

podla mna na 40 stači

zuliku
4. feb 2022

Oprala, dala do susicky a ozehlila

mamina0078
4. feb 2022

@hlubik 1x bábätkovske na 90 ale záleží aj od látky (skoro všetko body, pyžamká, dupačky máme bavlnu, ktorá na toľko môže ísť) ostatné prania všetko na 60 periem.

hanka1674
4. feb 2022

Podľa netreba prať zbytočne na vysokých teplotách, keď aj tak sa potom bude to oblečenie ešte žehliť. Však tým žehlením sa to "dezinfikuje" a vysoké teploty pri praní môžu skôr znehodnotiť to oblečenie.

ukulela
4. feb 2022

tak farebne asi na 40, supni sanytol, je aj len na dezinfekciu (nie na biele) - tekuty aj praskovy.

ukulela
4. feb 2022

... a teda ak su to nejake jasne a syte farby, tak mozno aj 2x vyprat, ci nahodou nepustaju a nefarbia.

ailiba
4. feb 2022

Chystám sa tak v 8.mesiaci popriať, po žehliť. Len raz... Načo 2x? Ale perieme bez aviváže v orechových skrupinách (dm). Tak sme prali aj synovy do 6. Mesiacov a bolo dobre.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
januska20
4. feb 2022

@ailiba prosím ťa, vieš mi ten výrobok ukázať ?

pataja
4. feb 2022

Niektoré veci periem na 40, niektoré na 60, potom do susicky a hotovo. Takto som to robila pri mojich 2 detoch. Nezehlila som, sušička vydezinfikuje. Periem v lovele alebo persil Sensitiv, avivaz teraz nechcem používať, až neskôr keď babo nebude mať tak citlivú pokožku. Teraz chcem cítiť vôňu dieťatka a ono zase potrebuje moju vôňu, nie vôňu avivaže.

saxana000
4. feb 2022

Pred porodom som si pomaly chystala cca v 8-9 mesiaci bavlnene plienky supravu do postielky deky do kocila zavinovacku az posledne som chystala vecicky.normalne oprala na 50ke v lovele bez avivaze poriadne vyzehlila porobila kominky nieco som zbalila do kabele do porodnice ostatne cakalo v suflikoch..

titla
4. feb 2022

Oblecenie som prala na 40, plienky, uteraciky a plachty na 60. Vsetko som ozehlila.

domireb
4. feb 2022

Zbytocne dvojitá robota. V 9 mesiaci oper na 60 detský program, vyžehli a pekne poukladaj

evkamotka
4. feb 2022

Tak ja som mala oblecko prevazne z HM, next a Tesca a vsetko (body, polodupacky. ..) malo uvedene 40ku tak som prala na 40. Nech sa to nerozgajda,nezrazi..
Oper a vyžehli teraz, ak mas mesiac, dva do porodu.

ailiba
4. feb 2022

@januska20 toto... Zo všetkého ostatného mal reakciu... Z tohoto nikdy.

luci_ba
9. feb 2022

my sme raz oprali a ozehlili