Poraďte rozprávky pre bábätko

arcticcode
28. apr 2019

Mame doma 8 mesacneho spunta a chcel by som sa opytat, ci by ste nevedeli pre neho poradit nejake rozpravky? Vela nepozera, ale ked pozera, stale len krtka a smolkov. Uz by to chcelo aj daco ine. Co je vhodne ore take mini dieta?

deedol
28. apr 2019

chcela som sa sem pripnut ,len som myslela, ze knizky🙂 nemozem poradit knizku?🙂

pribinak
28. apr 2019

V takomto veku nie je vhodne nič čo sa týka pozerania tv, videá, mobily, tablety, ...

Vhodne sú obrázkové knižky, interaktívne knižky alebo iné hračky.
TV, videá, tablety, mobily sú jednoducho nevhodne.

marllik
28. apr 2019

@arcticcode baby einstain

preciosa
28. apr 2019

Fíha tralala. Spievankovo, smejko a tanculienka môj mal toto rad
@pribinak každé dieťa je iné moje 3tie nemalo rado knižky keď bol taky malý.. Teraz ma 3 a už si pozeráme knižky

zuanach
28. apr 2019

Do 2 rokov by som pozeranie vobec neriesila, ovplyvni to celkovy vyvin a vyvoj reci ani nehovorim.....

bsp39
28. apr 2019

začni leporelom so zvieratkami a uč ho, aké hlasy vydávajú

arcticcode
autor
28. apr 2019

Tv pozera vzdy len vecer, asi 20 minut, aj to nie kazdy vecer. Len pred kupanim a spanim, ked uz je to naozaj na nevydrzanie

amieima
28. apr 2019

@arcticcode Dobre ti radia vyššie, do 2 rokov sa TV neodporúča (to ale samozrejme neznamená, že to musíš akceptovať, len pridávam svoj názor). Tiež by som poradila skôr leporelá - je tak veľa krásnych, či už v kníhkupectvách alebo cez net. Vybuduješ u dieťatka záujem o knižku a neskôr môžete nabehnúť na čítanie pred spaním.

sisaka
29. apr 2019

8 mesačne dieťa pozerá telku? 😲
Týmto sa oficiálne zaraďujem medzi starú generáciu, ktorú ani vo sne nenapadlo púšťať bábätku telku...

olivnik
29. apr 2019

Ziadna telka aspon do roka pockaj... aj to je malo

sense
29. apr 2019

Po precitani nadpisu ma napadli leporela ... pripade opisovanie obrazku v, knizke... ale priklanam sa k nazorom v, tom veku ziadna telka...

lucyluv
29. apr 2019

Tak ja som tiez proti telke, celkovo to nie je dobre na neurologicky vyvoj, vyvoj pozornosti, ale clovek robi najlepsie ako vie, nasa malá tiez pozeravala, ked uz som si nevedela nijak poradit a potrebovala som daco spravit, pri nej sa vacsinou absolutne nic nedalo. Krtko je podla mna najschodnejsia volba, moja lubila aj fiha tralala a nic ine nezniesla. Vobec nevadi, ze to iste dokola pozera. Nasa ma teraz 21m a uz to nastastie v pohodicke davame aj bez rozpravok.

stanulienkat
29. apr 2019

Ludstvo blbne. 8 mesacna pozera telku?? Aspon ma mater od neho pokoj. Ty kokos. Moje do 2 rokov nevedelo,co je telka.

pribinak
29. apr 2019

@arcticcode na nevydržanie to bude v 14tich, keď bude papulovat 1. ligu a nie teraz, keď má 8 mes ;)

Deti si na mobily, tablety a všetky tieto veci rýchlo zvykajú, žiaľ veľa Logopedov a det. psychológov sa zhoduje v tom, že tieto veci poškodzujú vývin dieťaťa, vývin reči a aj motoriky

zontik
29. apr 2019

@arcticcode my sme pozerali, skôr teda počúvali húsenica Betka..tiež pozerali od vyššieho veku..alebo som pustila detské pesničky, a k tomu knihu😁

barunka.k
29. apr 2019

@arcticcode ja občas púšťam rozprávky konkrétne na Duck TV kde je len hudba a zvuky...žiadne slova skoro a pod...keď už ozaj potrebujem zabaviť...nie sa dieťaťa zbaviť ako píšu niektoré premúdrelé matky...kto nechce púšťať nech nepúšťa...moja sestra púšťala môjmu krsnatu tiež občas a teda hlavne knižky čítala a hovoril v škôlke tak,že aj učiteľky vraveli že ako dospelý človek...žiadne šušlanie a pod...myslím si že je stokrát horšie keď matky šušlaju na svoje deti a potom poriadne nevedia vyslovovať..a teda čítame knižky ..takze sa nenechajte znechutiť niektorými rečami😂😂😂

lucilaines
29. apr 2019

Ja mam 7 mesacneho syna a tiez mu obcas zapnem telku. Napriklad v situaciach, ked sa chystame von a potrebujem sa obliect a nachystat veci a on ma zrovna zlu naladu, tak mam na vyber nechat ho revat, pustit mu na tych 15 minut rozpravku alebo nikam neist. Ja teda uprimne netusim ako v taketo situacie riesia ostatne maminy a rada si necham poradit, ako mu vysvetlit, ze ma radsej zatial citat knizku. Myslim, ze je uplne jasne, ze autorka to myslela podobne a neodklada dieta na dve hodiny pred telku, takze nie je potreba ju tu hned znosit pod ciernu zem. No a k teme- ja mojmu pustam hlavne detske pesnicky, slovenske, anglicke alebo madarske kedze manzel je madar. Rozpravky by aj tak este nechapal a toto ho najlepsie zabavi.

arcticcode
autor
29. apr 2019

No, autorom príspevku je muž (ja) - otec :D Mamka nie je moc na vypisovanie po internetoch :D
My mu pušťame aj pesničky, ale to nie na TV. Na TV je to čisto o tom, že ak chcem ráno navariť mäso, tak ho dam do kresla na pol hodiny, kym porežem a dam variť a on pozera krtka. No a šmolkov dakedy pozeravame tiež. Ja osobne na tom nevidim nič hrozne, my v podstate TV ani doma nemáme, takže žiadne reklamy ani nič. Máme TV, ale nemáme signál, čiže všetko si púšťame z DVD/HDD ak dačo chceme.

cica8
29. apr 2019

@stanulienkat a co ma robiť mamina ktorá žije s dieťatkom úplne že sama... Bez rodiny a príbuzných ako to ma ona riesit by ma zaujímalo, ďakujem za odpoveď

arcticcode
autor
29. apr 2019

@cica8 Nájsť si kamarátov aspoň , keď už nič... či?

cica8
29. apr 2019

@arcticcode??? Žijú tu po väčšinou staršie deti a keďže si potrebujem aj navariť a upratat bohužiaľ.... Na von chodíme keď je pekne samozrejme ale mamiciek teda moc nestretavame

stanulienkat
29. apr 2019

@cica8 mne z rodiny nikto nepomahal,manzel v praci. Dietatu som sa venovala na maximum. A upratovala (denne), varila(denne+ zvlast dietau), prala atd som vtedy,ked som uspala dieta. Ani ma nenapadlo zapnut TV a dieta som mala extremne zive.

gabca025
29. apr 2019

moja sestra, keď bola menšia, veľmi rada pozerala Mrňouskové. Super film o zvieratkách a potom vonku sme tie zvieratá hľadali

lucilaines
29. apr 2019

@stanulienkat gratulujem ti k tvojej dokonalosti, my ostatne mozme len tocho zavidiet.

@arcticcode u nas este sem tam fici masa a medved a peppa prasiatko. To sa mne osobne paci najviac, lebo to ma kratke epizody a maju celkom poucnu pointu vacsinou 🙂

cica8
29. apr 2019

@stanulienkat tak to závidím, lebo moje dieta keď spi tak potrebuje absolútne ticho, keďže mam obývačku vedľa kuchyne a není to uzavreté nemôžem variť že by som nerobila hluk.

barunka.k
29. apr 2019

@stanulienkat smiem sa spýtať ako dlho a koľkokrát za deň spávalo vaše dieťa??? Lebo mám okolo seba dosť mamičiek ktorým deti spavali asi tak 2 krát denne po 20 minútach a dobre spali len v kočíku keď sa vozili...takze pochybujem že takáto mamička by stíhala všetko tak perfektne ako vy keď sa potrebovala ešte s druhým dieťaťom naučiť...bola rada že aspoň niečo urobila .....

stanulienkat
29. apr 2019

@lucilaines neviem preco ironicky ton. Nie,nie som dokonala,len pouzivam mozog. Nepride mi normalne,aby niekolkomesacne dieta cumelo do telky. Co by si robila,keby si mala3-4 deti,ked si nevies zadelit program s jednym???

stanulienkat
29. apr 2019

@barunka.k
@barunka.k spavalo 2 x 35-40 min. A nemala som vzdy vsetko dokonale ale nikdy som decko nepolozila pred Tv. Vsetky poznamky o dokonalych matkach su len omacky na zakrytie vlastnej pohodlnosti.

arcticcode
autor
29. apr 2019

Náš spí 4-5 krát denne po pol hodine väčšinou. Za polhodinu sa ani nevykakam. Takže tak. Ja popritom robím home-office, máme veľký dom, žena imrvere upratuje a varí, ja varím mäso a pod. Chlapček je zarevanček neskutočný, v noci tiež nespi, keď je sám stále reve, je to taká mamina cicka. Stále len na rukách ho treba mať. Keď si ho ku robote posadím na koleno, tak aspoň pol jhodiny vytrime byť ticho. Takže kašlem vam na všetky žiarenia a kraviny (ktoré sú aj tak len hoaxy), robím, čo môežm. Myslím, že existuje kvatum horších otcov, ako som ja, čo doobeda prdia v robote, poobede sa idú ožrať do krčmy.
Zato suseda to má inak. Ona položí dieťa do kresielka a ono sa tam hraje, kolíše sa, vibruje mu to tam a 5 hodín (nepreháňam) cez deň ani nevie, že ho má... takých deti by som chcel aj 8

cica8
29. apr 2019

@stanulienkat no mne to tiež nepríde normlane ale není iná možnosť bohužiaľ. Venujem sa dieťaťu maximálne ako sa dá, ale bez TV sa bohužiaľ nezaobidem