Poraďte ohľadom zaspávania 14 mesačného syna

silviazlat
27. nov 2021

Dobrý večer. Prosím o radu. Syn o týždeň 14m druhý večer neskutočne zle zasáva. Režim má stále rovnaký. Pred nedávnom som sem písala, že prechádza spankovou regresiou kedy cele noci skacká po postieľke a vykrikuje. Teraz druhý večer sa k tomu pridalo neskutočne zle a dlhé zaspávanie. Len sa jeduje a skacká po postieľke. S regresiou sa trápime už 2 mesiace kedy sme sa vobec nevyspali, ale aspoň večer vždy pomerne pekne a rychlo zaspal. Teraz 1,5-2 hodiny nechce zaspať. Spánok má od 11m jeden cez deň a trvá 3-3,5h. Prešli ste si tým niektorá? Priznám sa že som z neho už na nervy.
Ďakujem za radu

slavuska1506
27. nov 2021

@silviazlat asi neporadim, ale vsetko prejde. My uz sme mali takych a onakych obdobi, ze by som nezratala. Obdobie nenavidim podbradnik, obdobie nechcem nic jest, obdobie nechcem cez den spat, obdobie budim sa kazdu hodinu... Ako prislo, tak prejde. Treba vydrzat, je to tazke. Mozno skuste skratit denny spanok, je asi prespaty.

fifina75
27. nov 2021

@silviazlat skúsila by som skrátiť denný spánok. Dcéra má 15m a spí cez deň 2 hod. Koľko hod. bdenia má pred večerným spánkom?

silviazlat
autor
27. nov 2021

@slavuska1506 práve robí to aj keď spí len napr 2h. Skôr je to asi tym obdobím. Ale každý vraví, že to trvá max mesiac. Ale keď nam to trvá už druhy mesiac a fungujem doslova na výpary. Doteraz sme mali aspoň vecer 2h klud a s mužom čas aj na seba. Teraz nemame uz ani to 😔

silviazlat
autor
27. nov 2021

@fifina75 cca 5

fifina75
27. nov 2021

@silviazlat skúsila by som ešte uspavat ho tak, že si k nemu ľahnem do manželskej postele (pritulim, hladkam, držím za ruku) aj keď možno chcete aby spal vo svojej postieľke, za pokus to stojí, a keď prejde do tvrdého spánku preložiť do postieľky

silviazlat
autor
27. nov 2021

@fifina75 je tak strašne živý, že ked je v manželskej posteli len uteká a jaší sa…

fifina75
27. nov 2021

@silviazlat tak zrejme potrebuje este úplne vybiť baterky, keď má toľko energie. O koľkej chodí spinkať?

silviazlat
autor
27. nov 2021

@fifina75 doteraz mi krasne zaspaval o 20.00 ale teraz tie posledne dva dni zaspí az 21:30.
Prave je velmi aktívny aj cez den. Este sam nechodí, ale teda lieta po dome stale.

lilu2008
27. nov 2021

@silviazlat podľa mňa by si mu mala tiež skrátiť denný spánok. Môj v tej dobe spával max 2 hodiny denne. A tiež, ak som dobre čítala mate 5 hodín medzi denným a nočným spaním, to je tiež krátky čas, aby bol opäť unavený. Ja som mávala 7 hodín a ako tak zaspal po 20 - 25 minútach. Chlapci sú energickejsi. Skus mu posunúť denne spanie skôr a kratšie. Avšak 3-4 dní za sebou. Toľko vraj trvá minimálne akákoľvek zmena u dietata. Držím. Palce.

silviazlat
autor
28. nov 2021

@lilu2008 práve čo som pozerala na stránkach ohladne spánkového poradenstva tak tam radia takto starým deťom mať medzi spánkami max 4 hodiny bdenia. Bola by som nerada keby isiel spať zasa preunavený. Potom síce rychlo zaspí, ale je každú hodinu hore

veromikoviny
28. nov 2021

Dobrý deň
Mám 15 mesačného syna a rovnaký problém
Nám pomáha cez deň malého vybehať na vonku a večer si s ním ľahnúť do našej postele a spievať mu a hladkať ho to mu pomáha sa ukľudniť a zaspať

veromikoviny
28. nov 2021

Ešte som zabudla dodať že aj náš malý sa jasi v posteli a uteká ale zavriem izbu a pozhasinam svetla aj v iných izbách aby vedel že sa ide spať a aj keď odíde z postele on sa vráti a nakoniec zaspí čiže chce to len pevnú vôľu
Aspoň ak ešte nechodí ísť na dlhú prechádzku po vonku,deti aj studený vzduch unaví
Niečo určite naňho bude platiť a tiež je pravda že je to len obdobie ktoré prejde 😉

tramtada31
28. nov 2021

To môžu byt kludne ocne zuby, prejde to

silviazlat
autor
28. nov 2021

Tak dnes spal denný spánok len od 11:00-13:00 s tym ze som ho zobudila. Tak uvidíme vecer

fifina75
29. nov 2021

@silviazlat ahoj, ako dopadlo večerné uspavanie po skrátený denného spánku?

silviazlat
autor
30. nov 2021

@fifina75 Ahoj. Dva posledne dni som ho nechala spať iba 2 hodiny a zaspava pekne. Avšak stale sa trápime s veeelmi dlhým nočným bdením. Máš dieťatko v približne rovnakom veku?
Alebo je tu niekto kto by mi vedel napisat aky majú režim ich dietky?

fifina75
30. nov 2021

@silviazlat ahoj, dcéra má 15m a režim. Vstáva medzi 6:30-6:40, prvý spánok o 12:30-14:00 až 14:30, nočný spánok o 19:30 ale ešte neprespi celú noc má 1x mlieko a dosť často mrnci lebo sa nevie ulozit

zuzkagg
30. nov 2021

@silviazlat my mame 14 mesačnú dcérku a tiež už dva mesiace bojujeme s nočným spánkom. Skúšala som jej už kadejako prestaviť denný režim, ale nič veľmi nepomohlo, všetko len na chvíľu.. ked bola do večera hore cca 7 hodín, tak síce zaspala za dve sekundy, ale budila sa v noci niekedy aj každých 10minut, furt na prse, niekedy uz ani to ju neukludnilo, mala som pocit že sme fakt cele noci hore. Teraz sa snažím, aby nebola hore viac než 4-5 hodín, zaspáva dlhšie, niekedy aj hodinu, ale noci sú o niečo lepšie.. tlači sa nám 6 zubov, tak si myslím, že je to aj z toho, ale to uz tak viac menej samu seba chlácholim, lebo dúfam, že vyjdú a bude dobre 😅

silviazlat
autor
30. nov 2021

@zuzkagg tak to sme na tom cca rovnako. Kolko krat za den spi?

zuzkagg
30. nov 2021

@silviazlat ako kedy, keď to nechám úplne na ňu, tak spi raz denne 1,5-2 hodiny, ale vtedy práve je veľmi dlho hore večer, lebo zaspi pred obedom okolo 11tej a potom poobede už samozrejme nie je unavená, až okolo 4-5tej, ale to už ju nechcem dať spat, lebo večer by zaspala veľmi neskoro.. teraz sa jej to snažím druhy den korigovať a nechávam ju ráno len takých 40 minút, beriem ju spinkat skôr, nech je najneskôr o 11 hore a poobede ju nechám hodinu, hodinu a pól, podľa toho kedy zaspi, dávam si pozor na to, aby nespala moc dlho, aby potom nebol problém večer, že nebude unavená.. takto som jej to už upravovala pred pár týždňami a fungovalo to perfektne asi tri dni 😂 tak skusam znova, možno sa niečo zmenilo a bude to fungovať dlhšie 🙂 je to alchymia ten detský spánok, malo spánku zle je, veľa spánku tiež nedobre, nájsť tu správnu strednú cestu je náročné.

silviazlat
autor
30. nov 2021

@zuzkagg len problem ze nas vstáva okolo 7 a unavený je az o 11. To ho nechám spať 2 hodiny do 13:00. Musi mat medzi spankami aspon 5-6 hodin. Takze prvý spánok aj keby sa ho snažim dat okolo 9:30 tak nezaspí, a ak ano, druhy by musel byt o 15:00 co je nepredstaviteľne, pretože zas by nočný spánok vychádzal na 22:00 🤯🤯

zuzkagg
30. nov 2021

@silviazlat tak to mame dosť podobne. Naša vstáva tiež okolo 7-7:30, ale asi tym, že má ten nočný spánok taký slabý, tak sa mi darí ju uspať, dnes aj včera cca o 10:20, o 11 pustím svetlo do izby, nech sa sama pekne preberie. A keďže má ten spánok kratší, než by chcela, tak ešte poobede zaspi. Ale sú dni a dni.. niekedy mi nechce ani za nič doobedu zaspať a zaspi až okolo 11, to už viem, že nemá zmysel ju budiť, lebo keby vstane o tej približne 12, nezaspi poobede skôr než okolo 3 do 4, a zasa by bol ťažký večer, lebo by nebola dosť unavená. To ju už nechávam sa vyspať poriadne a potom je aj tých 6-7hodin hore, večierku má okolo 19tej. Skús ho niekedy ráno poriadne unavit a možno doobedu zaspi skôr, podarí sa Vám potom ten spánok rozdeliť.

silviazlat
autor
30. nov 2021

@zuzkagg keď ti rano spi tých 40min. O kolkej ju davas na ten druhy spánok a na ako dlho ??

zuzkagg
30. nov 2021

@silviazlat poobede ju beriem do kočíka von, zaspi okolo druhej - pól tretej, ale nechám ju max do pól 4, večer ju potom beriem spat cca 7:30, včera takto zaspala za 20 minút a noc bola z tých lepších.. len u nás lepšia noc neznamená že sa nebudí, ale že neni hore každých 10 minút s plačom, zobudila sa len párkrát, dala si cuc z prsa a spala ďalej

silviazlat
autor
30. nov 2021

@zuzkagg skúsim dat malého zajtra o 09:40 do 10:00 a potom okolo 14:00 na hoďku. Uvidíme

zuzkagg
30. nov 2021

@silviazlat tak držím palce a daj vedieť potom ako sa darilo 🙂