Poraďte čím odsávať soplíky 3-mesačnému dieťaťu

anorev123
4. jan 2020

Ahojte, žienky prosím vás neviete kde kúpim takéto násady na ústnu odsávačku? (prikladám fotku)
Malý má strašne veľa soplíkov odsávam mu ich tou odsávačkou čo sa napojí na vysávač (jasne že mám nastavený najnižší stupeň rýchlosti - sily) ale nechcem mu to tým robiť tak často ako to potrebuje. Prosím vás ak viete o niečom ešte ako soplíky vyriešiť tak napíšte. Ďakujem.
Malý má 3 mesiace.

mogaa
4. jan 2020

@anorev123 no ak mu to nechceš odsávať tak často ako potrebuje hrozí že soplíky začnú zatekať a bude kašlať,,,kúp si tú klasickú odsávačku čo má 2hadičky - jedna do nosa dieťatku a druhou odsávaš . v strede je zberná nádobka na sopel.....Jednak je to šetrnejšie, lebo tam nie je taký tlak a trvá to max.5sekund +dieťa sa nebojí zvuku vysavača a nemusíš vyťahovať v kuse vysavač....tie splíky jednoducho treba odsať, inak budú zatekať

miruschkar
4. jan 2020

@mogaa prosím a aká to je odsávačka ? Ta čo sa da ústami odsávať viete poslať link? Ďakujem

anorev123
autor
4. jan 2020

@mogaa môžem ťa poprosiť link ak vieš poslať? Lebo neviem akú myslíš.

mogaa
4. jan 2020

@anorev123
@miruschkar nemám link nemáme už krabičku, takže si nepamätám ako to vyzeralo zabalené a tá odsávačka je rozbalená, treba si v lekárni alebo zdrav.potrebách pýtať ústnu odsávačku - my máme takú že v strede je zberná nádobka na sopel a z bokov sú 2hadičky - jedna sa dá dieťatku do nosa a druhou sa potiahne vzduch, takže sopel skončí v zbernej nádobke ...ale v zdrav.potrebách aj v lekárni určite poradia ktorá je dobrá z tých čo majú, lebo výrobcov aj druhov je veľa a všade majú iné

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miruschkar
4. jan 2020

@ada12345 ďakujem ja som mala niečo podobne .. tiež sa mi to moc neosvedčilo .. vysávačom mi top ríše rýchlejšie

sono2
4. jan 2020

@ada12345 si to asi nevedela, lebo ja používam len tu už pri druhom dieťati. A odsajem dôkladne. Ja nedám na ňu dopustiť

halci
4. jan 2020

Nechapem preco sa Vam nezda odsavanie vysavacom? Odjakziva som odsavala obom dceram iba odsavackou napojenou na vysavac v case ked sa same nedokazali poriadne vysmrkat pretoze to bolo najefektivnejsie. Resp. este sme mali aj elektricku odsavacku, ale tu sme pouzivali len minimalne.

mogaa
4. jan 2020

@halci naša sa napr.vysavača bojí...a neviem si predstaviť skoro každú hodinu vyťahovať vysavač

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
halci
4. jan 2020

@ada12345 presne tak. nase sa na zaciatku bali, ale potom si zvykli. hadam riadne poodsavat (sople vytiahne fakt az "z paty") je dolezitejsie.