Poradíte ohľadom spánku a režimu u 6. mesačného bábätka?

27aduska
10. mar 2014

Dobry den, chcem sa spytat na spanok vasich babatiek, u mna bol kedysi aj nejaky rezim, ze som vedela co kedy jako, ale teraz sa to tak pokazilo aj v noci no nehovorim strasne stale davam malinkej cumlik ked ho nema ihned sa zobudi, boli aj take dni ze mi v noci vydrzala spinkat od pol 21 do takej 4;00, 5;00 rano no kde su tie dni😢 ako davate spinkat vy? Dokedy vydrzia a ako uspavate? Pretoze na noc a v noci moje uspavanie je tak komplikovane a to na rukach a predsa uz ma tych 8kg 🙂) zaujimave je to ze ani cez den moc nespinkame len take pol hodinovky, jedine vonku si pospi v kociari vyse hodinkt, no ale k tomu spaniu niekedy sa stalo tak ze mi pri mliecku zaspala sme na UM alebo som polozila do postielky na brusko a spinkala, aale teraz kde ze kruuuti sa mrvi sa a nevie uz sama zaspinkat, ja som si ju tak naucila a dlho nam to drzalo a teraz to nefunguje,;(( ved predsa uspavanie na rukach je to najhorsie dajte prosim nejake rady skusenosti vdaka

snopkulka
10. mar 2014

Ja stále nechápem, prečo majú matky tendencie stále niečo UČIŤ malé bábätká 😕 😕 ešte sa to bude 100x meniť, deti sú proste také, čo platí dnes, nemusí zajtra. Ja mám 4,5 mesačného a každý mesiac na mňa prichystá niečo nové ohľadom zaspávania a spánku 😀 najnovšie je hore v noci každú hodinu a zaspí iba na rukách a nedajbože ho položiť skôr ako o pol hodinu, tak si vieš predstaviť tie kruhy pod očami 😀 nemáme cumeľ, uspávam na prsníku (už sme uspávali aj v kočíku sem-tam, nosením na rukách, na fitlopte, pohojdávaním.....). V 6-tich mesiacoch môžu byť za nervozitou a nespavosťou aj zúbky, s tým nič nenarobíš, len to treba s bábätkom pretrpieť 😔 Jo a starší syn tiež v tomto veku spával iba po pol hodinách, obaja naši sú takí nespavci.... takže veľa zdaru, treba sa zatnúť a vydržať, zlepší sa to neboj 😉

evka_evka
10. mar 2014

No moja mala ma dnes pol rocka a rezim mame akurat posledne dva tyzdne .predtym chodila spavat o polnoci.teraz vstavame rano medzi 6-7.hned flasa mliecka.potom hranie nosenie.o 8ej ovocna vyzivka.potom okolo pol deviatej az deviatej zaspi vo vajicku a prelozim ju do postielky.spi asi pol hodku.o 10tej az pol 11tej zeleninovy prikrm a mliecko.o pol 12tej ficime na precadzku.vraciame sa okolo 15tej max. 15:30.podla toho ako vydrzi hajat v kociku.dostane kasicku a mliecko.potom zase hranie.okolo 18tej zase polhodinovy spanok.potom este jedna flasa mliecka a okolo 21 sme uz v posteli.ale zaspava so mnou v postielke musim ju hladkat a musi ma pocut hlasno dychat inak nezaspi 🙂))))) no a prespime az do rana.len s tym ze obcas musim podat dudlik aby sa nezobudila alebo ju musim prikryt lebo sa odkopava. No ale takyto rezim si vytvorila sama.tak malemu dietatu tazko nieco nalinkujes 🙂 este si ten rezim babo zmeni kolkokrat chce a ako chce.aj nasu jeduju zubky uz vyse mesiaca ale noc prespi pekne.

dudulka888
10. mar 2014

My mame to iste,mame 7 mesiacov,predtym sa mi budila dva krat v noci na kojenie a teraz kazdu chvilku.sice stale sa koji lrn dva krat v noci ale casto sa mi budi a tiez mi spi crz den len 4x po pol hodinke,ani na prechadzke mi nevydrzi dlhsie spat.asi musime vydrzat :-/

siska53
10. mar 2014

Asi si meni rezim.to,deti robia.
moji,kedze som,ich dojcila,zaspavali vzdy na,prsniku a teda tym padom,na,rukach. Neriesila,som,ked sme sa dodojcili s malym,tak namiesto prsa dostal flasu s mliekom,ale to bol stale v naruci,aby ritual nebol velmi,meneny,stale som mu pri tom spievala. A po par mesiacoch si sam,zmenil ritual za iny. Len mne v noci,nastastie,ibe deti spali.
mala takisto,no tak som,ju nosila dost dlho,lebo ona nebola ten typ,ze zaspat na,prsniku,ked bola starsia,nie taka mala,ako,tvoj,tak sme,presli na uspavanie v posteli (mojej).spievam jej,hladkam ju,piseme,pismenka,pomeenuvavam casti noziciek,ruciciek..a dokonca uz asi 2.tyzden nechce ani to,staci,ked som,pri nej a obcas chce hladkat hlavicku ci skrabkat chrbatik,obcas ani to.
a spanie poobede,to,od istej doby tiez,mala problem,az som ju raz dala do kocika a odvtedy mi spi popoludni doma v kociku.
maly bol slaby denny spac od narodenia,tiez cez den mal take polhodky.aspon,ze v noci spal.
skus byt pri nej v ppstieke,pohladkaj chrbatik,spievaj ci pusti hraciu skrinku...na kazde dietatko plati nieco ine. Ak ju trda nechces nosit.

loknicka
10. mar 2014

caute - tiez som si myslela ze ked bude mala vacsia tak budeme mat nejaky rezim. mame 7 mesiacov. ale ako pisete - tiez niekedy spi cez den pol hodinku niekedy aj hodinu a pol a uz vtedy sa ten "rezim" meni. zaspávame tiez na rukach lebo inak zuri. v noci prespi cca 7 hodin ale cez den je to fakt kazdy den ine takze si myslim ze ten rezim u babatka je tazko nejak "nadstavit". kedysi v kociku spala aj 3 hodiny a teraz maximalne hodinu. ja si myslim ze teraz su este v tom obdobi ked robia vsetko ako potrebuju a citia - maju svoj vlastny rezim takze to pride casom. vela stastia a trpezlivosti prajem vsetkym. 🙂

dadda
10. mar 2014

ja mam 10 a pol mesacnu a tiez cez den spinkame len tak po pol hodinke, v kociariku dlhsie. v noci sa mi bude 2-3x na kojenie, ale su dni ked sa budi kazdu hodinu, stale to pripisujem zubkom, uz od 5teho mesiaca (mame tych 10mesiacov a este ani jeden zub), kazdy den aj noc su ine, tiez som niekedy musela uspavat na rukach, postupne sa to ale zlepsovalo samo od seba, teraz zaspava pri kojeni, niekedy ju musim este pohojdat na rukach, ale to tak do 5minut, neboj zlepsi sa to 😉

dasiacik
10. mar 2014

Ahoj.U nás bola zatiaľ najúspešejšia jedna vec a to-režim.Pravidelný a nemenný.Cez deň mi trikrát spinká,ale posledný krát najneskôr do 16tej.Potom sa spolu hráme,vymýšlame,snažím sa ho unaviť.O 18tej papkáme kašu,o 19tej kúpeme a potom ešte vypije trošku UM.Položím ho na posteľ (spinká s nami 🙂 ),hladkám ho po líčku,tlapkám po ritke-to má rád,spievam mu,atď.a pekne zaspinká.Hlavne z teba musí ísť kľud a dobrá energia,lebo ak ju budeš dávať spinkať s vnútornou nervozitou že "ako to dnes zase bude a koľko to zas bude trvať?",apod.,tak bábätko to vycíti a just ti nebude dobre spinkať.Inak,mne sa ešte osvedčilo zavinovanie,lebo môj malý sa budil aj ručičkami.Tak ho na noc balím do deky a previažem klasickou látkovou plienkou.A celkom pekne prespinká.Ale,na druhej strane to môže byť u vás len dočasné,vieš aké sú bábätká.A možno jej už idú zúbky.Možností je veľa.Vyskúšaj niečo z toho čo som ti napísala,príp.skús kúpiť gélik na ďasienka.A ak nedávaš na noc kašičku,tak vyskúšaj-možno je hladná.Držím palce 🙂

lulo231
10. mar 2014

Mysliet si, ze nosenie babatka na rukach je to najhorsie, je to najhorsie 🙂. Suhlasim so @snopkulka. Sme tu pre deti, nie deti pre nas, aby sme ich na nieco ucili. Nacuvaj svojmu dietatu, to je najlepsie a najjednoduchsie, co mozes spravit. Raz to skonci a bude nam to chybat 🙂. Vsetko sa meni, menia sa aj navyky. Cim skor si babo zvykne, ze ta nemusi neustale ohlasovat placom, tym lepsie. A dobre pise aj @siska53. Len tvoje babo je este predsa len malinke. Drzim palce aj ja 🙂.

skriatocek13
11. mar 2014

Ahojte, Dobre sa mi cita,a upokojuje ma ze nie som natom jedina... 😀 nasa mala tiez ma 6 mesiacov, a v noci spanie niekedy je katastrofalne... ale treba len vydrzat,mi sme uz s manzelom vsetko mozne sme vyskusali.a prisli sme nato,ze netreba menit to co uz bolo zvyknute a zabehnute,a po case aj nocne spanie pekne sa vrati. Cim viac sme spekulovali ako by bolo lepsie tym to bolo horsie v noci. Uz som pisala aj dennik ktory system by bolo lepsie,a nevyslo to,potom som povedala ked bude chciet spat vtedy bude,a to iste plati pre papanie. ked mala 4 mesiace od 9 tej do rana 7 mi prespala celu noc a od 5 mesiacov vsetko sa zmenilo odvtedy niekedy nespime celu noc,a pritom cez den spi len 3x, a to len hodinky.. takze treba len vydrzat, a hlavne byt kludna,lebo deti vsetko citia

sonaniki
16. mar 2014

no my verunemáme žiadny režim, máme 7,5 mesiaca ale je to hrúza. 😉 cez den spíme tak 20 min môžeme nastaviť hodiny, spíme len vonku v kočíku aj to ked sa vozíme dokážeme spať aj 2,5 hod, inak sme hned hore, a v noci tak chodíme spať o 12 v noci a o 7 sme už hore, nechápem, že jej to stačí, ja by som spala aj ju unavím hráme sa štvornožkuje behá v pavúku ale nie a nie sa unaviť aby spala o 9 neviem čo ešte vymyslieť. je to des. a vyplazený jazyk , a muž to nevie pochopiť či je to starosť o také náročné dieťa. 🙄