Pomooc- je to s deťmi a rozbíjaním len u nás??

13. máj 2020

Zdravím maminky chcem sa spýtať co vsetko sa podarilo vašim detickam v domácností znicit/rozbiť/znehodnotit.. My mame totiž velmi živú 3 rocnu dcerku a museli sme uz kupovať novy televízor (sponkou doskriabana obrazovka) novy konferecny stolik do obyvacky....dvakrát sme uz maľovali spálňu a najnovšie sa jej podarilo dostať k manželovej zdravotnej karte a celu ju pocmarat fixkou o inych mensich vylomeninach ani nejdem písať lebo by som tu pisala do leta .. Proste chvíľočku ju človek necha samu a uz je katastrofa na svete je to nase prve a zatiaľ jedine dieťa.. Tak neviem ci aj vy to takto mate alebo len my ju nezvládame

stanulienkat
13. máj 2020

Vitaj v klube😀

karhu
13. máj 2020

nas rozbil novu lampu a par kvetinacov, pocmaral steny, trosku pooblieval gauc, praskol mi display na mobile - nic extra, k detom to patri

leuchtturm
13. máj 2020

moj najstarsi syn bol v Tom veku rovnaky kazisvet ako ten tvoj. Mladsi myslim neznicil nic, najmladsia len par veci, aj to boli len nehody. Ten najstarsi z toho vyrastol.

merien259
13. máj 2020

Ahoj to su deti my sme kupovali už druhú TV deti kopli do obrazovky o stenách ani nehovorím hotová katastrofa ani nemáme v blízkej budúcnosti v plane maľovať, obývacia stena a podlahy doskriabane sedačka popísaná atď. No je toho dosť

daganov
13. máj 2020

nie, nemala som to, ale maľovať pri trojročnej je úplne zbytočné. Ako bude viac chápať, bude to len lepšie a vy budete mať raz na čo spomínať. 🙂

maminuska
13. máj 2020

tak náš 2,5 ročný momentálne vylieva všetko čo sa mu dostane do ruky, najviac ho fascinujú šampóny a telové sprcháče, akonáhle sa k nim dostane, už ich vytláča na dlážku alebo do sprchovacieho kútu , pravidelne sa celý popíše fixou po tvári a riadne , pri vybaľovaní nákupu , ponahrýza jogurty ktoré neustriehneme ..staršie dievčatá sa naháňali a jedna po druhej hodila tak neštastne barbinu , že nám obrazovka na telke praskla .. veľa toho .

adamadent
13. máj 2020

Najradšej by som v našom príbytku skrtla zapalkou a usla z miesta činu.... Aši tak

deti95060810
13. máj 2020

spomeniem len tie najväčšie škody. asi dva týždne dozadu buchla hlavou do dverí na aute a plech ostal preliačený - auto má 2 r.,
diera vo vani.... niekoľko týždňov rozmýšľal mm ako to opraviť. Nohami spravila dieru do vane.... diera veľká ako dve dospelé dlane...
dvere olúpala od fólie - museli sme kúpiť nové
na radiatore ohla vrchný plech ....
poškodená kuch. linka - dierka sú len tak polepené
a to nepíšem o knihách ktoré poškodila sestrám a museli sme za to platiť, o roztrhaných knihách - našich súkromných, porozbíjaných hrnčekoch, tanieroch, polámaných pravítkach, kalkulačkách, hodených mobilov do záchodu, ....

sense
13. máj 2020

Ked to tak citam... dakujem bohu kazdy den za pokojne dieta...aspon teda cez den...

sapetka
13. máj 2020

Moj bude mat 3r ale chvalabohu nic podobne nerobi a dufam ze to ani nepride🙏V tomto je poslusny ale aj my smw v tomto prisni. Zatial pocuva😁

danusskaaa
13. máj 2020

Baby, stále to berte tak, že sú to "len" nahraditeľné veci... moje deti tiez vystrájali dosť škody, horšie to bolo pri tých čo si ublížili - popaleniny (týždeň v nemocnici), rozbité čelo, výron na nohe, vybity zub a podobne... časom to prejde, dcéra má už 8 a je to dobré. Dáva si pozor, aj keď si stále veci neváži ako by mala , je opatrnejšia aspoň na urazy...

jeliz59
13. máj 2020

Zatiaľ len prasknuté obrazovky telefónov pocmarany detský koberec....volake rozbité dekorácie ako vázy sošky toho som sa hneď zbavila....pre jeho bezpečnosť....odtrhnutý šuplíka zo skrine...rozbitý ovládač zatiaľ nijaká extra škoda nebola...že fakt veľká....😉

vamajka
13. máj 2020

preboha to im vsetko dovolite? Mam 2 synov no neznicili nic brat na dceru a tiez nic

mondolina
13. máj 2020

Dieťa nám nezničilo nič, neviem čím to je.
Teda počmáralo stenu v detskej izbe, ale to mal dovolené.

0silvia0
13. máj 2020

Ja som doma tiez nemala kazisvetov, nikdy nic neznicili...

sapetka
13. máj 2020

@vamajka asi tak. Vystihla si to

beronsche
13. máj 2020

@vamajka jasne, este aj pochvalime.. 😀 Zabudas, ze nie je dieta ako dieta...
Mam take neterky - tie su neuveritelne kreativne v sposobovani podobnych "katastrof".. Na ne naozaj plati, ze akonahle dieta stichne, je problem.. Pritom hranice nastavene maju, vzdy si aj "vyzeru" nasledky svojho konania a napriek tomu sa im dari nadalej.. Su velmi zive a zvedave.. Napr. ja som na moje deti trochu miernejsia, ako ich rodicia na ne a napriek tomu tie moje nemaju take tendencie..
Ak vylucim extremy vo vychove, tak je to proste povahou konkretnych deti.. 🙂

katrin1394
13. máj 2020

Mobil v mikrovlnke, práci gél po celej podlahe v obývačke ( že on sa kúpe ) 😃 samozrejme kožný problém na svete, prestrihnuty kábel od vysávača, druhý mobil von oknom na dlažbu pred domom z 2. poschodia mužovi, kapota auta doskrabana s ceruzkou, na bielej stene v chodbe otlačky rúk od Nutely, cez stred hlavy strojček bez nadstavca, muka s vodou v konvici že on robí chlebík 😃 ponozky narvane do trubice vysávača, vystrihnutý tiger z trička z predu, sačok z vysávača v sprche že potrebuje ho umyť lebo špinavý je uz plny, a keď nám ešte ten vysávač fungoval tak povysaval z každého kvetu z kvetináča hlinu 😃😃😃 a tak ďalej a tak ďalej

evaachesa
13. máj 2020

@adamadent 😂😂😂

zara0201
13. máj 2020

Mne z notebooku urobil tablet 😁

katrin1394
13. máj 2020

@vamajka Dovolíš nedovoliš decko sa nepýta 🙂 Deti sú ešte take hlupučke nechápu tomu že nemôžu 🙂 Iné je keď povieš noe a aj tak to urobí ale deti sa nepýtajú 🙂

evaachesa
13. máj 2020

@katrin1394 pane boze 😱😱😱 dufam ze nas bude anjel zlaty a nic nevyvedie 🤣🤣🤣 akosi tomu sama neverim 😅

danielak84
13. máj 2020

Aj my mame doma pekny kvietok.Najmladsi 2r toho zdemoloval viac nez dost.Kuchynska linka znicena na komplet,dvierka vylamane z pantov,sufliky vylamane,znicena rura na pecenie.Pokreslene steny uz neratam,cerstvo vymalovane a bac obliate kakaom este v ten vecer ako som domalovala.Tyzden pred vianocami rozbil telku tlcikom na maso.Je toho vela co donicil,poskrabany nabytok a plavacky.Najnovsie ma zalubu nas vytapat.Zamykame kupelnu ale stane sa ze dcerka na to zabudne a on to vyuzije.Naposledy nas tak vytopil ze voda mi tiekla z baraku von dverami kym ja som bola v zahrade.Pustil vodu a siel sa von hrat.Niekedy uz pri nom kolabujem.Dnes mi stihol pokazit IQOS ani neviem ako sa k nemu dostal.Dam mu po zadku ked nieco vyvedie a poviem ze to nesmie robit ale za chvilu robi zlotu znova.Jeho surodenci vobec take veci nerobili a ked nieco vyviedli vyhresila som ich a uz to nerobili.

hiro
13. máj 2020

Pretocene rolety, niekolkokrat odtrhnute dvere na skrini, odtrhnute police v skrini, zniceny ram zrkadla - po umyvani vodou kadetade pozatekala a napuchlo to, odtrhnute predne dosky na suploch, rozbite tienidlo na lampe, je toho strasne vela, kym mali 3-4-5 rokov tak znicili toho najviac, posledny rok ich viacej bavi bit sa medzi sebou ako nicit druhe veci...

yanni
13. máj 2020

@daganov preco, ked bude lepsie chapat? trojrocne zdrave dieta by uz malo vediet, ze po stenach sa nemaluje, nato je papier a sponky su na vlasy a nie na skriabenie televizora.

yanni
13. máj 2020

Nepotesim sa. My mame toma 5 "kuskov" a ani len stenu nepomalovali. Najmladsia ma 16 mesiacov a velmi dobre chape, ked sa na nieco povie nie. Vysvetluj dookola a mozno jej to dojde. Ja som hned zatrhla skakanie po gauci, behanie po schodoch, kresli sa len za stolom, je len v kuchynj/jedalni ZA stolom atd.

yanni
13. máj 2020

@danielak84 vsak len srandujes?

katrin1394
13. máj 2020

@evaachesa A to ani polka, v lete sa zavrel v krbe, nemám foto lebo mám nový mobil ale toto som musela vytlačiť s mám na chladničke aha 😂😂😂

mondolina
13. máj 2020

Kde sú rodičia keď sa toto všetko deje? Len sa pýtam, nerýpem.

katrin1394
13. máj 2020

@evaachesa Dodnes mi toto nikto neverí proste si tam sadol zavrel dvierka a hotovo ...