Polročný syn je pred spánkom veľmi nervózny

6. máj 2022

Nikdy nebol žiaden problém, ale deje sa to už asi 3tyzdne.. Papa um o 16:00 cca, potom sa hráme, potom si zdriemne a pred siedmou sa zberáme na kupanie, povyzliekam ho, kúpe sa v shnuggle v kúpeľni, všetko ok ale keď ho začnem obliekať do pyzama tak koniec, taky cirkus ze čakám kedy susedia sociálku zavolajú.. Krik blak rev, pekne mu vysvetľujem ze mu dám plienku, nakremujem, oblečiem pyžamo, ucesem vlásky, pôjde papať a búvať, ale nie, nechápem kde je problém. Mam odsledované ze je to nezávisle od jedla, čokoľvek aj nové ten deň zje v tom problém nieje, stále s nim robim tie isté rituály aby vedel ze už je večer a ide sa spat ale on spustí rev, pretaca sa na bruško na pulte a nedokážem mu to pyžamo ani obliecť. Nič ho neboli, ani bruško, kaka a cika dosť a normalne..aj vaše deti sú také?

zuat
6. máj 2022

Moja bola tiež taká, unavená a hladná. Hlavné teda už unavená

domireb
6. máj 2022

Nebude problém v tom, že si ešte zdriemne? Ja mám polročnú, ale preorganizovali sme spánkový režim, lebo keď spala pred kúpaním, jedlom a vecerným spánkom, tak cirkusovala do deviatej

diamond007
6. máj 2022

Aké má spánky?

diamond007
6. máj 2022

@domireb tiež mi to príde že tam je problém...

54tinka54
6. máj 2022

To zdriemnutie je o koľkej a na ako dlho?
A potom večerný spánok o kolkej?

autor
6. máj 2022

@54tinka54 to zdriemnutie je okolo piatej len na max 30minut, ešte sa potom hra dosť aj ho steklim aj tak, cize niečo sa unaví ale neverím ze by bol zase unavený už o siedmej. No a po kúpaní dostane hneď fľašu, väčšinou hneď po nej zaspí a spi ale niekedy tiež ešte cirkusuje a je úplne hore, musím ho aj trištvrte hodinu uspavat.. Fakt všetko robím rovnako a snažím sa na približne časy ale pri tom obliekaní pyžama je to katastrofa

autor
6. máj 2022

@54tinka54 večerný spánok keď začne hneď po flaske tak je o pol 8, ked nie tak niekedy o pol 9 je este hore, ale cirkus pri pyžame je v každom prípade

domireb
6. máj 2022

Len ono 5mes je iné než 6mes, o mesiac to bude zase inak. Koľko spankov má cez den?

autor
6. máj 2022

@domireb tri niekedy štyri, také polhodina max hodina (väčšinou 30-45minut), ráno vstáva medzi 6-7

54tinka54
6. máj 2022

Tak to zdriemnutie cca o piatej je už neskoro.. keď ti spí do pol 6 a potom o pol8 už nočný spánok, to iba dve hodky bdie, to je na polročné bábo málo… môj bol v polroku hore pred nočným spánkom 2,5-3h hore. Posledné denné zdriemnutie mu končilo najneskôr o piatej.
Čiže odporúčam ti posunúť denný spánok aspoň na 16:30 a potom nočný môže byť o tej 19:30.
Bábo rastie, vyvíja sa, mení sa aj potreba spánku. Nemôžeš čakať že to čo vám fungovalo pred mesiacom bude fungovať ďalšieho pol roka.

54tinka54
6. máj 2022

Čo sa týka spánku ja sa riadim týmito tabuľkami…

domireb
6. máj 2022

Ako napísala @54tinka54. Mne vstáva okolo 6, tri spánky, posledný do tej 16tej+, o 19 nočný spánok. Cez deň stačí 3-5 hod spánku. Kedy potiahne 40 minút, dakedy hodinu a pol.

54tinka54
6. máj 2022

A 4 denné spanky to je na jeho vek už veľa. 3 stačia, potom cca od 8 mes sa prechádza na dva. Ja som bola voči tým tabuľkám skeptická ale nám to podľa nich naozaj vychádza. Samozrejme +- pol hodka je v norme. Skôr to ber ako niečo čoho sa môžeš pridržať.

ivangeline
7. máj 2022

chodte spat skor