Polročné dieťa stále plače

22. mar 2023

Dobrý deň, mám polročné dieťa, cele dni len reve nemôžem si ani sadnúť s nou lebo hneď spustí hracky ju zaujímajú tak 1minutu. Sama vydrží 10 sekúnd ak to...
V noci spi tak že sa budí aj 10x
Cez deň spi 3x 30min to iste kočík nosic vsade
Pomoc nemám mat od koho.. už som zúfalá

anjelicek26
22. mar 2023

Tak chodte k lekarke, na to ju mate... mol jacal jak pavian tri roky, prvy rok kvoli laktozovej intolerancii, potom asi s principu 🙄 Moze byt rad, ze neskoncil v hniezde zachrany... blby humor, ale je to tak, v tych momentoch mal clovek proste dost, x-krat som musela odijst s miestnosti to predychat aby som bola schopna vratit sa s usmevom a "bojovat" dalej... lebo proste sa citis neschopna, ked robis vsetko spravne (bolo to nase tretie dieta) a ono to reve aj tak... psychiku mame len jednu no... chodte najprv na to gastro...

autor
22. mar 2023

@anjelicek26 ako sa vám to prejavovalo?

terry658
22. mar 2023

Moja prvá bola taká. Prosto ju hračky nebavia a k životu potrebuje vždy niekoho iného. Najviac na ňu platilo ísť von. Tam sa to dalo aspoň zniesť. Rev v uzavretom priestore je des. To s tým spaním sa u nasupravilo po 3,5 roku.
Chce to len trpezlivost. Teraz je z nej úžasná slečna.

anjelicek26
22. mar 2023

Nijako sa to neprejavovalo, len jacal... proste furt za vsetko a preventivne.. kedze priberal a kakal normalne, lekarka odmietala nejake teorie, ze ho boli brucho, ze je proste "drazdive" dieta a mal tazky porod...niekolkokrat ho bez nejakeho valneho uspechu napraval osteopat... on ale velmi skoro odmietal prsnik, po prikrmoch sa isiel utlct a 9 mesacny sa komplet odstavil... ziadne mliecne nahrady nikdy neakceptoval... az 2 rocny mal vlastne diagnozu na papieri, aj to kvoli skolke sme isli, aby ho tam nenutili mliecne jest, aj tak by im to vyplul... sam vedel, co mu vadi, mudrejsi ako my v tej dobe. Rocny mal silny zapal usi, ani sa nepocul (mozno sa nepocul ani pred tym, tazko povedat), operovali ho az ako 3,5 rocneho... pediatricka tiez, ze ved pekne komunikuje (odcital s pier a pocul len na jedno ucho a to 40 percent), ano ano zmenili sme pediatra odvtedy...

majamat
22. mar 2023

moja dcera rovnako. neustale rev. bolo to na nervy. neviem ako, ale prezila som to. aj neskor bola urevane dieta,a le uz predsa vyrastla a je to niecom inom.
drzim palce.

simona92101
22. mar 2023

Mame to rovnake do bodky,s tym ze dcera ma ABKM, a od narodenia sa trapime..gastro som si doslova vyžobrala..

autor
22. mar 2023

@simona92101 nejaké prejavy mala?

kakakina
22. mar 2023

Aj môj tak plakal, asi do dvoch rokov. Nič mu nezistili, proste sa potreboval vyrevať.Neboj to prejde, môj už neplače , ale ma už 11😜

autor
22. mar 2023

@kakakina
@kakakina hehe tak to sa ešte nacakam🤣

beata_k
22. mar 2023

A co ocakavas od 6 mesacneho dietata? Pozornost tak maleho dietata s jednou hrackou su tak max 2 minuty. Ak je dojcene, tak ano, dojcene deti sa budia casto. A hlavne nezabudaj, ze deti mimoriadne citlivo vnimaju stres matky.

autor
22. mar 2023

@beata_k nie je dojcene ja by som dieta nedojcila 😊
Nie nená jednu hračku ma ich tam milion

maryetta
22. mar 2023

Moj prvy reval ale ho len ked ho brusko bolelo. Druha dcerka-na nu nezaberalo nic. Revala cca 13-15mesiacov. Ci bolo dobre ci zle. Furt revala.
Potom z dna na den to preslo.

beata_k
22. mar 2023

To je jedno, ze ich ma milion, moze aj 2. Tak male dieta si len velmi maloktore sadne a bude sa chvilu hrat same. Ved si k nej sadni a bud pri nej. Chce byt s tebou, si jej mama. Si jej stred vesmiru. Neboj, bude sa hrat aj sama, ale este je mala. A aj nocne vstavanie bude lepsie. Na detoch je pekne, ze neziadaju viac, nez je nevyhnutne. 😊

heni79
22. mar 2023

@anjelicek26 Akože u vás nevyšetrujú sluch dieťaťa po narodení? Myslím odborne, na ORL, prístrojom a odborným meraním? 🤔 Neverím. Lebo na SVK sa to robí.

heni79
22. mar 2023

Očakávaš priveľa. Také malé dieťa sa nezahrá samo. A je jedno, koľko hračiek tam dáš.

anjelicek26
22. mar 2023

@heni79 vysetruju v porodnici... ked bol maly bol dost predcasne, merali ho na tri krat, vzdy s inym vysledkom, uzavreli to, ze ma velmi uzke sluchovody a kopu mazu vnutri este... mesacneho ho merala len nasa pediatricka (vybavenie mala) a podla nej ok... ja som to vtedy nejako neanalyzovala, lebo sa normalne otacal za zvukni, take to realne "podozrenie" som mala az roky neskor, ked sa nezobudil, ked som vedla neho vysavala a ked na neho padlo svetlo z chodby, bol hore v momente... a mozno aj do roka pocul, kym dostal ten silny zapal usi... kto to uz spätne vie :(

simona92101
22. mar 2023

Mala od narodenia neustale hnacky,bolestive prdenie,nadmerne nafukovanie,skryty reflux,neustale čkanie,a velky nepokoj..

andreatytler
23. mar 2023

Co to znamena ze si s nou nemozes sadnut? Ze musis s nou chodit na rukach a ked si sadnes, tak zacne plakat? Mate hrazdicku? Ako travis cas ked je hore? Place aj ked idete von v kociku?