Polročná dcéra má cez deň krátky spánok

ivuka
30. sep 2020

Dobrý večer, chcem sa spýtať či ste sa stretli s tým, že vaše dieťa malo v tomto veku len dva spánky po 40minut. Zaspava pekne sama v postieľke. Doteraz chodila spinkať kazdu hodinku a pol a zrazu už tretí deň takto.Ked ju dám skôr do postieľky tak spustí strašný plač. Vstávame cca okolo 6stej rano, potom ide spinkať okolo 10tej a potom okolo 2hej zas ďalší krátky spánok na 40minut. Vecer ju potom okúpem a ide spinkať okolo 6stej.

ivuka
autor
30. sep 2020

@ivuka Ked som ju dala neskôr aj okolo pol 8mej večer tak aj tak vstala o tej 6stej. Dá sa to nejka posunúť aby ráno dlhšie spinkala? Je plne kojená a v noci papá niekedy 3xkrat maximálne 4krát. ďakujem za skúsenosti

hipuska
30. sep 2020

Podľa mňa, má veľmi dlhy nočný spánok. Tým pádom "neostane" na deň. Skús ukladať neskôr. Len na zmenu si počkaj aj týždeň. Neuvidis výsledok hneď. Ak bude spať menej.v noci, tak potom by sa mohol posunúť aj ten ranný spánok na 9-9.30 ..

ivuka
autor
30. sep 2020

@hipuska ďakujem krásne len sa bojím či bude vedieť zaspinkať sama lebo ona nevie zaspať na rukách, odtiaľ sa hneď berie hore a vzpiera sa len ked si ju tak položím. Aby som ju vedela uspat kvôli preťaženiu

hipuska
30. sep 2020

@ivuka no a neskúšala si ešte 3 spánky cez deň? To je škoda si pokaziť, keď zaspáva v postieľke. A môže sa jednať aj o spánkový regres. Pozri na nete

ivuka
autor
30. sep 2020

@hipuska nechce vôbec, keď ju uložíme spinkať tak sa hneď neuveriteľne rozplače a to niekedy stačí ked ešte len ideme do izby a v postieľke už duplom
oki, kuknem, ďakujem

kika831
30. sep 2020

@ivuka ja uz som tu podobny prispevok pisala, takze sa len zopakujem. Tes sa a bud rada ze mala tak krasne spinka. Niektorym detom to tak proste staci a vyhovuje- nesnazme sa za kazdu cenu menit veci aj napriek tomu ze funguju. Ak je dieta takto v pohode a mnozstvo spanku mu takto staci tak neni dovod na zmeny. Moje deti nespavali takmer vobe, specialne starsi. 3 roky som spavala v 20-40 min blokoch a to podotykam v noci. O tomto rezime babatka ako mas ty som ja len mohla za tie roky len ´ snivat ´.

tinkerbell
30. sep 2020

@kika831 úplne sa stotožňujem. Moja malá má tiež pol roka a presne toto ss nám posledný týždeň deje. Ja som to pripísala tomu, že jej teraz idú zúbky, a preto cez deň tsk krátko spí. Neriešim to, hlavne že mi v noci spí.

andreatytler
1. okt 2020

@ivuka Nas mal len 2 spanky ked mal 6 mesiacov. Rano o 9:00 spal 2 hodiny a poobede o 14:00 spal 1 hodinu. Vecierka bola o 19:00 a rano vstaval o 6:00 ale on bol hore v noci dost casto, cize v noci v priemere spal 9 hodin. Celkove mal 12 hodin spanku. Vy mate 13.5 hodin spanku. To je dost. Suhlasim s tym co napisal @hipuska. Denne spanky su kratke lebo v noci spi 12 hodin. Skus davat spat neskor ale ja by som nesla neskor ako 19:00. Spanok pred polnocou je pre deticky najdolezitejsi. Mne sa osvedcilo nechat dieta aby ma viedol ako chce spat. On si volil kedy ma vecierku a budicek a ako dlho spat cez den a v noci. Chapem ze sa bojis ze ci zaspi sama ak bude vecer preunavena... posun o trochu neskor aj ranny spanok. Ale to ze ti zaspi sama v postielke je obrovske +. Ja by som sa tiez bala robit zmeny ze si to pokazim.
Nas v postielke sam este nikdy nezaspal.☹

Budicek o 6:00 asi tazko zmenis... nikde som nenasla ziadne rady o tom ako to posunut. Nas sa zobudil o 6:00 bez ohladu na to o kolkej isiel spat. Po case sa to presunulo. Teraz ked ma 10 mesiacov sa velakrat zobudi o 7:00. Nas ked sa zobudi vyspaty, tak neplace, len sa v postielke mota a rozprava a my nereagujeme (tvarime sa ze spime). Niekedy po polhodine lozenia, zacne plakat a volat nas (vtedy vstanem) a velakrat sa rozhodne ze si este zdriemne na pol hodinu. Toto je jediny sposob co sme nasli ako posunut budicek. Ale nie je to pravidelne.

ckatka
1. okt 2020

Ja som v 8 mesiacoch doobedny spánok obvykle riešila kočíkom. Ad 1 som.bola mobilná keď tam.zaspal, ad 2 bol pripnuty a nikam nevyliezal a zaspal tam.vzdy hneď.
Cez deň v postieľke nespal nikdy.
V noci sa dosť často budil...a cez deň spal tak hodinu doobeda hodinu poobede.

siska53
1. okt 2020

@ivuka no áno..starší mal krátke denne spánky.. ak spolu spal cez deň aspoň 2 hodiny, bola som šťastná, zväčša spal dokopy tak hodinu..hodinu a pol Max.. v noci ale spal od cca 21 do 6-8 ako kedy, prespal celú noc . Dojceny...