Polohovanie trojmesačného bábätka

petrowna
5. nov 2014

Ahojte,potrebovala by som nejake rady ako polohovat babatko.Moje uz nie je v perinke ,nakolko je dost velke a chce spat len rovno na chrbatiku a hlavicku si vytaca do lavej strany.Skusali sme aj opierat o okraj postielky,no bol z toho taky nervozny,ze dobre ze sa nezadusil :( .vankusik sme mu davali na stranu , na ktoru sme chceli aby sa neotocil,no marne :( Snazime sa ked tvrdsie zaspi mu ju otocit na druhu stranu,no po par minutach si ju da zas na lavu stranu.Bojim sa aby mu nemal vylezanu.Nejake rady?Dakujem za kazdu jednu radu

niki101988
5. nov 2014

@petrowna Otočiť celú postieľku naopak mi to tak robíme v robote pri deťoch v inkubátoroch že k nim pristupujeme vždy z inej strany

nanka3
5. nov 2014

@petrowna toto presne by aj mna zaujimalo.... nasa tiez otaca hlavou ako sama chce, darmo ju podoprieme vankusik aby sa na tuto stranu neotocila, aj tak sa otoci... ja neviem, zacinam si mysliet, ze polohovat sa da male dieta, ktore je este v perinke, nasa bude mat buduci tyzdne tiez 3 mesiace a je taka ziva, ze hlavu na jednu stranu by mala, len kedy som jej ju priviazala o postielku

@niki101988 a ked sa postielka neda otocit, tak aby sa k nej pristupovalo z druhej strany?

petrowna
autor
5. nov 2014

@niki101988 to nam nepomoze,pretoze v spalni mame jednu postielku a v obyvacke druhu a ked je v tej postielke co mame v obyvacke,vobec jej nevadi ze na nas nevidi,postielka je otocena inak ako v spalni . Proste sa otaca len na jednu stranu .To by som mu musela drzat nasilu asi hlavu aby sa nepretocil..

@nanka3 nam sa aj v perinke otacal na jednu stranu :D

pipinka4
5. nov 2014

@petrowna no polohavat ste mali od novorodenca a nie v 3 mesiacoch.to uz tazko donutis dieta aby malo hlavku na tej strane ako chces ty.pripadne vyskusat dat na brusko spat ak sa ti este neotaca.ale ani tam uz neni istota .no v tomto veku je to uz tazke.

petrowna
autor
5. nov 2014

@pipinka4 nam sa tazko polohovalo ked bol novorodenec,mal cca mesiac a pol na hlavicke dost velky hematom,vtedy ked spaval si vytacal hlavicku napravo,no hned ako mu zmizol ten hematom tak si odvtedy vytaca hlavku dolava... na brusko ho davame cez den,tam si aj chvilu pospinka...

pipinka4
5. nov 2014

@petrowna jaaaaaj no tak to je o inom hm.a tu polohovaciu podlozku ste neskusali? Alebo mu dajte nieco co ma rad na tu stranu na ktorej chcete aby tu hlavku mal.no ale hovorim uz je to tazko.musite mat kopu trpezlivosti a furt ho natacat na spravnu stranu nejako ho stale motivovat a tak.ine vam poradit veru neviem.

nanka3
5. nov 2014

@petrowna to aj nasa, ked lezala na rovnom, ale ked sme ju opreli v perinke sikmo o jednu stranu postielky, tak to slo... ale teraz, ked uz nespi v perinke, tak darmo ju dam sikmo, a bokom velmi nemozem, to by sa mi pretocila na brusko, polohovanie uz davno neriesim, kedze lezi na chrbatiku a hlavkou si otaci, tak ako chce... nepreferuje ziadnu zo stran, ale dnes sme boli na pohotovosti a tam mi dr. vravi, viete, ze ma zlezanu hlavicku?? ja ze, cooo??? kde, ako som kukala, aj s muzom, my sme veru nic nevideli... ani v poradni mi nic take dr. nevravela.... tak neviem, ci sme my dvaja s muzom slepi, ale fakt to nevidime... najblizsie sa spytam v poradni, ci oni daco vidia...