Pokazený spánok trojmesačného synčeka

20nina14
4. feb 2021

Maminky, chcem sa spýtať, že poobede mi 3 mesačný synček spával v kočíku 2 hod vkuse na prechádzkach ci v nosiči keď bolo škaredé počasie a nedalo sa ísť. Ale tento týždeň sa to nejako pokazilo. Dam ho do kočíka ci nosiča a pospi 30 až 45 min a je hore a plače a tisim ho v kočíku ci v nosiči a potom po hodine zas zaspí na 30 ci 45 min. Co ma robiť? A je dobre keď raz spi v nosiči a raz v kočíku?

cookie29
4. feb 2021

okolo 4m je spankova regresia... takze kludne moze byt. A okolo 3m je aj rast, moze byt jedno alebo druhe.... a osobne, ako matka, ktorej dieta nechcelo spavat a siesty boli tak 5-10m by som povedala, ze je totalne jedno kde spi, hlavne ze spi.

Mimochodom, spanok zavisi od zrelosti nervovej sustavy a ta dozrieva okolo 3r... takze takymi zmenami este prejdes, mozno. Raz bude spat raz nebude... a mozno budes patrit k tym stastnejsim, kde dietatko prespi. Ale hlavne je povedat si, ze to vacsinou patri k normalnemu vyvinu

zuzuliennka1
4. feb 2021

pri 3mes. dietati sa urcite neda hovorit o pokazenom spanku... spanok bude ako na hojdacke tak minimalne do 1. roka... a ak mas dobry nosic, je uplne jedno, kde spi

leniel
4. feb 2021

haha, ze pokazeny spanok :D naivné myslieť si, že ti dieta bude po 2 hodiny spávať. Uplne normalne spravanie, aj to že po hodinke opat zaspi. Hold- tak to je, u väčšiny matiek. Stále sa to mení, stále sa niečo mrví, na nič sa nedá spoľahnúť, raz spí cez deň, potom zas nespí v noci atď... striedanie kočíka a nosiča úplne v pohode, ako to len vám obom vyhovuje. a hlavne - čím bude bábo vnímavejšie, tým bude spinkať menej. Tak to je - dcéra od 5 mesiacov spávala už len 2x denne 30 minut, a od 10 m. len raz cca hodinku...