Podľa čoho ste vedeli, že dieťa chce prejsť na jeden spánok?

hruska91
18. jan 2022

Ahojte podľa čoho ste usúdili/zistili že je čas prejsť na 1 spanok? Dcéra ma skoro 15 mesiacov a spí dve spanky ale s tým že ju musím z každého budiť aby šla aj večer spať. Keď som skúsila spať 1 spanok, tak sa večer budila a vystrajala 2 hodiny v noci. Tak som na vážkach. 🤔

silviazlat
18. jan 2022

Jednoducho.. na prvý spánok nam maly strasne dlho zaspával. Ked konecne zaspal nemohla som ho zobudiť a druhy spánok mi odmietol uplne.
Na druhy den som ho dala spať len raz, okolo obeda a spáva tak doteraz - 1:20h. Este par dni som mu striedavo ponúkala dva spánky ale vždy rovnako.

denka259
18. jan 2022

@silviazlat ahoj, môžem sa opýtať kolko má mesiacov?

hipuska
18. jan 2022

My takisto. Keď nevedel.zaspat a taktiež sa mu zhrosil nočný spánok. Nebolo to zo dňa na deň. Bolo to intuitívne. Niektore dní spal 2, niektoré 1. Celé to trvalo asi 3 týždne.

danulicek
18. jan 2022

dlho zaspával, potom bol problém zas ho večer uspať, lebo bol povyspávaný. skúsili sme jeden spánok, trvalo niekoľko dní, kým si zvykol a fungovalo to. ale pri jednom spánku začal chodiť spať večer skôr ako predtým. pretože už keď bol veľmi v noci unavený, spal zle.

lucik194
18. jan 2022

nase obe deti v lete ked mali 12-13 mesiacov prestali spavat 2x.
bolo to super, proste zaspali okolo 11:30-12:00 do 14:00-14:30 spali, potom vydrzali do 19-19:30
niektore dni horsie ine lepsie, jaska uz o 18:00 boli unavene, ale to sme uz dali kludovy rezim, rozpravka, knizka, stavebnica, vecera......
zaspali hned, ale nase zaspavali v tom case na mlieku z flasky, takze dostali flasu, a pri nej zaspali. len sme ich presunuli do postielky
spanok v noci sa im nezhorsil vobec

silviazlat
18. jan 2022
enoula
18. jan 2022

Asi 2-3 mesiace spal striedavo 1-2 spánky a potom uz len jeden teda. Vzdy po pár dnoch spania raz za den akoby potreboval ešte dobehnut spanie a vtedy spal 2x denne. A začalo sa to asi tym, ze doobeda nejak vydrzal do 11- pol 12 sam od seba alebo len s malou unavovou krizou. A potom potiahol 2-3hod spanku a teda vecer siel normalne spat. A zacalo to asi ked mal 1,5r

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz