Po akom čase vaši muži súhlasili s tretím dieťatkom?

sendymendy
1. dec 2016

Ahojte dievcata,
rada by som sa vas spytala, po akom case vasi muzi suhlasili (alebo sa dali ukecat 🙂 ) na 3. dietatko?
Aby som troska objasnila nasu situaciu:
O prveho sme sa snazili cez 3 roky (podaril sa az pomocou Centra asistovanej reprodukcie, dalej CAR). Ked mal maly rok, prirodzene som otehotnela (i ked sme sa o to nesnazili). Asi do 6. mesiaca tehotenstva to malo byt dievca, potom sa zistilo, ze je to chlapec. Teraz ma mladsi rok, a ja sa neviem zbavit tej tuzby po 3.dietatku. Som stastna, ze mam dvoch zdravych chlapcov, ale tuzim aj po dievcatku. Je mi jasne, ze tretie nemusi byt dievca, ale rada by som to skusila este raz. Rada by som to vsetko potiahla, pokial som doma na materskej a mam uz aj svoj vek. Moj muz vsak s 3. nesuhlasi, vraj sa uz na to neciti (35 rokov), chce mat uz svoj klud, cas na seba, na nas dvoch (samozrejme nase deti moc lubi aj sa im venuje), aj z dovodu, ze ako ini mladi ludia mame na krku hypo, i ked financne si zijeme tak normalne- zbytocne nerozhadzujeme, ani nekoncime mesiac s 1eurom na ucte. Rodicov z oboch stran mame od nas vzdialenych cca do 2km.
Preto by som si od vas rada precitala, ci vobec a ak ano po akom case muzi zmenili nazor a suhlasili s 3.dietatkom, prip. u tych, co muzi nesuhlasili, ci ste sa s tym dokazali nejak zmierit, vyrovnat. Mne muz vravi, ze ta tuzba prameni este z kojacich hormonov, tak neviem 🙂
Dakujem 🙂

teta1
1. dec 2016

ahoj, ja mam 7,3 roc.chlapcov a 1 r.dievca ☺ Muz nechcel 3 deti, ale stalo sa 😁😁 nedali. sme si pozor ked mal maly rok otehotnela som...Bolo to velmi tazke, muz odmietal tretie dieta, posielal ma na interup. najprv som suhlasila, ale samozrejme hned po par dnoch si to rozmyslela, nevedela som sa s tym zmierit, ze zabijem svoje dieta...takze s nesuhlasom manzela som si dieta nechala a ked sa mala narodila muz sa s tym zmieril a je rad ze mame nasu malu princeznu 😉 je to samozrejme tazsie, aj z hladiska financii a do buducna si neviem predstavit ako to bude ked nastupim do prace, predsa len skola, skolky, kruzky, mam sice aj rodicov, len uz maju svoj vek, a druhi stari rodicia este pracuju, cize vsetko zladitbude tazke...ale budeme to musiet zvladnut 😉 cize odpoved k tvojej otazke, muz nesuhlasil, ale stalo sa 😀😀 ale mam napr. kamosku ktora by veeelmi chcela tretie dieta a ani za svet svojho muza nepresvedci, maju 2 chlapcov, tiez rodicov uz na dochodku, hned vedla seba v blokoch byvaju, starsie deti maju 9 a 7 rokov ale nepohne nim...proste chlap sa zatal a ona uz pomaly rezignuje, inak financne by to zvladli uplne v poho, ma velmi dobre financne ohodnotenu pracu, len uz sa mu do toho nechce...asi tak...

voskovka
1. dec 2016

My mame tiez dvoch chlapcov 9 a 7 a teraz moju vysnivanu princeznu...ma 2rocky a 4m a je to moj anjelik....je to tazko vsetko no zvladam.... 🙂 a som rada ze ju mam....chlapci su uz vacsi uz len kamosov a tak a ona je moj maznak...🙂 🙂 🙂

sendymendy
autor
1. dec 2016

@teta1
@voskovka
dievcata, gratulujem k dievcatkam 🙂
voskovka, a muza si musela ukecavat na tretie? alebo sa vam tiez "postastilo" ako pise vyssie teta1?

tynamartina
1. dec 2016

My mame tiez po 2 chlapcoch dievcatko, ma uz 3,5 roka a chlapci 9,5 a 12. No prehovarat som velmi nemusela. Ze 35 rokov ako "vyhovorka" v dnesnej dobe ked sa vecsina v tom veku dokope k prvemu.☺. Tak vela stastia , mozno to chce cas...

sendymendy
autor
1. dec 2016

@voskovka
@tynamartina
este ma tak napadlo - aj ste skusali nejaky "recept" na tie dievcatka, ci nahoda? nasla som na nete diskusiu ako na to, ked chceme dievcatko, no ale neviem neviem 🙂

tynamartina
1. dec 2016

@sendymendy no aj ja som toho pocitala, ale nakoniec sme to nechali tak . Velmi som chcela dievcatko stale som dufala, riesila ale ked som v 20 tyzdni skoncila v nemocnici so silnym krvacanim jedine na com mi zakezalo bolo aby prezilo, a to ze to bolo dievcatko bol len bonus .

sendymendy
autor
1. dec 2016

@tynamartina tiez by som to chcela nechat na prirodu, co by nam malo byt sudene, to by bolo, ci uz chlapec, alebo dievca, ak teda si to este moj muz niekedy rozmysli :D

voskovka
1. dec 2016

@sendymendy snazili sme sa dlho...on vedel ze tuzim po dcere.a strasne ma to bralo ze tuzba po dievcatku.

voskovka
1. dec 2016

@sendymendy recepty vsetky mozne na nete jonasov vypocet,strava,plodne neplodne atd.a nakoniec v 2012 mi vestica vyvestila dievcatko ze sa mi narodi v 2014 a tak aj bolo.

janickacrazy
1. dec 2016

@sendymendy My máme 3 synov, 16 rokov, 6 rokov a 1 ročik. Tiež som chcela dievčatko a vidiš ho. 😀 Povodný plán bol taký, že tretie bábo bude o 2 roky po druhom. Lenže medzičas sme začali stavať dom, tak potom že ked dostaváme, tak sa to posunulo. Potom sa zase nedarilo 8 mesiacov, takže nakoniec nám vyšiel 5ročný rozdiel. Ale vobec mi to nevadí, práve naopak, každé dieťa si možem dostatočne užiť. Manžela som musela ukecávať na tretie, lebo druhý syn bol veľmi náročné a urevané bábo, tak sa manžel bál, že ked aj to tretie také bude, že sa z toho zbláznime. Našťastie tretie je veľmi dobré, moje zlatíčko. Neviem teda, koľko máš rokov, ale ja som mala tretie v 39, ale cítim sa ako mladica. V nemocnici všetci sa pýtali, že to máte prvé? Ked som im zadrela, že doma mám už 15ročného, tak skoro skolabovali. 😂

romina1912
1. dec 2016

Ja napisem prispevok asi od temy ale paci sa mi tato diskusia. My mame zatial iba jedno dietatko ( dievcatko ). Este nez sme ju mali a citala som tu ako zeny otehotneli kratko po porode som nechapala ze ako to mozu? Preco si nedaju pozor? A teraz moja ma sice len 9 mes.coskoro ale verim vam ze ta tuzba tam je po miminku lebo aj ja ju uz mam 😀 ale my mame este cas.
@sendymendy inak tvoj sa na to neciti lebo ma 35. Ten moj ma 38 a aha 🙂 sice je to prve pre nas oboch ale este sam povedal ze budeme mat isto 2-3 😀 drzim palce aby si toho tvojho zlomila a este si uzila dalsi maly uzlicek 😇

khkt
1. dec 2016

Môj manžel prehovára na tretie dieťa mňa. Bral by ho aj okamžite. 🙂

emilia25
1. dec 2016

Mi sme chceli 4 deti.po prvom sme sa trosku po ponahlali a presne na 1 rocik maleho prisiel muz z blavy este som spinila ale vedela som ze sa zadarilo o 2 tyzdne som uz muzovy ukazovala zvecsene prsia.takze je medzi nimi rok aj 9mesiacov.s 3 sme trosku pockali je medzi nimi rozdiel 2roky a 3mesiace no a zo 4tym.tak tam to snazenie trvalo dlho aj sa podarili 2cky no v 11tyzdni jedno sa vstrebalo a druhemu prestalo bit srdiecko.a este par mesiacov sa vobec nedarilo a tak som si povedala ze to 4 nam asi neni sudene ked vsetky 3 na prvy sup.tak som celu vybavu dala prec ze 4 nebude.no muz aj tak tuzil po 4tom.a tak si jeden raz nedal pozor a sup a mame konecne po 3 chlapcoch nasu vytuzenu princeznu alzbetku medzi 3 a nou je rozdiel 3roky a 7mesiacov.v plane bolo kazde do 3 rokov rozdiel no nakoniec sme sa takto rozhodli.

lulu369
1. dec 2016

@sendymendy Ahoj, my sme vždy chceli 2 detičky (ja som nechcela aby moje dieťa bolo jedináčik ako ja). So synom som otehotnela po 9 mesačnom snažení. No po narodení syna, začali doma problémy (bývame s mojimi rodičmi). Mame zomrel otec v deň, keď som so synom prišla z pôrodnice. Problémy začali tesne po pohrebe. Keď sme si chceli s manželom niečo prerobiť podľa seba (my máme celé poschodie pre seba, rodičia prízemie), hneď bol "oheň na streche". O rok neskôr po Vianociach tie problémy vyvrcholili a my sme sa s manželom rozhodli, že kašleme na všetko a kúpime si vlastní pozemok a na ňom si postavíme náš domček. A aj sme začali hľadať nejaký pozemok. Po Vianociach som aj syna, ktorý mal vtedy 17 mesiacov prestala kojiť. Prvá mrcha po pôrode prišla 25. januára. No ako sa ukázalo neskôr v tom čase som už bola tehotná s 3 bábom (počas kojenia som mrchu nemala ani pri jednom drobcovi). Keď sme s manželom zistili, že som znova tehotná bola som už v 10tt. Rozmýšľali sme aj o potrate, ale manžel po pár dňoch povedal, že si bábo necháme (neboli sme ani jeden natoľko zbabelí, aby sme si zabili dieťa).

U nás to bolo tak, že sme 3. bábo neplánovali, no ono prišlo. Dnes má náš 3. poklad 2 roky a narodil sa na naše 6. výročie svadby. Aj keď to je náročné, lebo čo sa týka pomoci, tak tej veľa nemám. Manžel pracuje v zahraničí, svokra býva cca 50 km od nás, ale je to už staršia osoba, ktorá má dosť problémov sama so sebou. A moji rodičia, tak od tých pomoc ani nechcem pokiaľ nie je naozaj nevyhnutná (pomoc nechcem pretože, keď som bola tehotná s 3. bábom moja mama mi povedala - ja ti nemám čo pomáhať, ja si musím vyrábať dôchodok, keď si chcela aby som ti s deťmi pomáhala, tak si s nimi mala čakať do 40.-tky). Aj keď som väčšinou na všetko čo sa týka detí sama a sú dni kedy padám na hubu od únavy, nikdy by som nemenila to, že mám 3 krásne, no predovšetkým zdravé deti😉

libawet
2. dec 2016

@sendymendy tak otázkou hlavne zostáva, či na tie 3 deti budete finančne stačiť? Ono sa akože vraví, že to nie je o peniazoch, no je a čoraz viac, a hlavne, keď decká vyrastú, sú čoraz väčšie a väčšie nároky - oblečenie, obutie, počítače, mobily, školy, krúžky....každý by mal mať toľko detí, na koľko stačí - psychicky, fyzicky, no aj finančne.

monicm
2. dec 2016

@sendymendy Môj manžel pôvodne tretie dieťa nechcel. A mal.rozumné dôvody. Postupne som sa.s.tým zmierila, keď zrazu po skoro roku povedal, že či ešte chcem tretie. A tak.máme doma troch chalanov. Od začiatku som tušila, že to bude zas chlapec, aj keď dievča by bolo fajn. Nevadí, hlavne, že sme všetci zdraví.

bosoriak
2. dec 2016

@sendymendy
Vies, to, kolko deti a kedy ich mat, je otazkou len a vylucne vas dvoch. Niektori muzi suhlasia s tretim, niektori nie. Ak je tvoj muz proti a ma dost, mala by si to respektovat. Mat dieta preto, aby si mala dievcatko je podla mna hrozne sebecky dovod. Navyse, netreba vkladat nadeje do zauzivanych klise, ze dievcatka su mile male princezne.
Pride mi dost sebecke snazit sa ukecavat manzela v tejto veci. Musite prist k nejakemu kompromisu. Skuste sa navzajom pocuvat, nielen argumentovat. Skus sa ty vzit do jeho pocitov a on nech sa skusi vzit do tvojich.

Mozno ma strach pred tolkou zodpovednostou. Mozno uz naozaj chce mat pokoj od malych babatiek. Mozno sa boji, ze na to nebudete mat peniaze. Sama vies, ze to nie je len sup-hop, mame babatko. Babatko to bude prvy rok-dva-tri a potom este len pridu tie prave naklady.

A dovod "mat dievcatko" ako sama pises neobstoji, poznam par, ktory ma 7 chlapcov. Tiez sa mi trochu zda, ze s tebou este mavaju hormony. Odlozte diskusiu, dajte si termin, kedy sa o tom znovu porozpravate. Napriklad o pol roka, o rok. Dovtedy si obaja budete mat moznost ujasnit, utriast myslienky a pozriet sa na to zo vsetkych stran. Sama uvidis, kam sa tvoja tuzba posunie. Kazdopadne treba najst naozaj spolocnu rec, pretoze inak sa jeden z vas bude citit ukrivdeny a to je ako rakovina vztahu.

Drzim palce.