Po akom čase si zvykne spať medzi nami?

katka22r
22. jún 2010

Ahojte moja 4 mesacna dcerka spi obcas este z nami,ked vidim ze je v noci nepokojna tak si ju dam medzi nas a spinkame takto.pocas prvych 2 mesiacov spala s nami stale.su noci kedy prespi aj v postielke...myslite si ze ju nikdy nenaucim spat v postielke?

edita84
22. jún 2010

Ahoj katka no ona si rýchlo navykne na spanie s vami a potom to bude ťažké odnaučiť ju 🙂

weiya
22. jún 2010

@katka22r ja som si malu sem tam zobrala k sebe spat, ked bola nepokojna alebo ked bol manzel na nocnej a teraz ma 9 mesiacov a nenavykla si 🙂 zatial ;)

nikollette
22. jún 2010

Náš malý spával od narodenia s nami. Teda pri mne. Potrebovala som ho vidieť, cítiť, sledovať. Do roka.
Okolo roka, sme dali postielku k našej posteli, dali ho tam, a malý si tam v pohode lahol. Bez plakania, kričania, vystrájania. Až sme sa čudovali ako ľahko to išlo 🙂 a od vtedy tam každú noc normálne sám zspával. Akurát som ho občas cez mreže postielky hladkala, aby ma cítil. Ale teraz má zase nejaký štrajk, že chce spávať s nami. A v postielke nie a nie. NO uvidíme 😅

didiana333
22. jún 2010

Každé dieťa je iné...moj vyslovene nezaspí,ked nieje v postielke...a medzi nami už vobec nie...myslí,že to závisí aj od povahy bábätka...náš je kluďas a do postele k nám sme ho brávali len ráno po prebudení a teda nezvykol si na to...jednoducho pri nás nezaspí....

prsky
22. jún 2010

naša dcérka spí s nami a ani ma nenapadlo, ze by to mohlo byt inak. uzivaj si, ze s vami chce byt v takom uzkom kontakte, puberta je za dverami a este si na to s laskou spomenies 😉 kazde dieta dojde do vyvinoveho obdobia, v ktorom sa zacne od rodicov odputavat a k tomu patri aj chciet spat sam vo svojej posteli - 4mesacne babo je ale na to este velmi malinke - podla mna ju davaj spinkat samu, ak ti v posteli z nejakych dovodov vadi a ber si ju tak ako doteraz, ked je nepokojna

robka
22. jún 2010

nas maly zaspava v postielke ale okolo pol noci sa mrvi tak si ho beriem k sebe a spinka krasne az do rana 😉 uzivam si to ze ma takto potrebuje lebo je pravda ze pridu do veku kedy budu chciet sami spat 😉

alca85
22. jún 2010

moja malá spávala od narodenia s nami v posteli a asi od 8-9 mesiacov (možno skôr, fakt som si neni istá) sa v pohode naučila spať a zaspávať v postieľke (ale mňa musí vidieť, že ležím na posteli 😝 )....teda aj pred tým sem tam spávala v postieľke, ale to som ju musela pred tým uspať na rukách.....všetko podľa mňa záleží od dieťaťa. 🙂

imarikai
22. jún 2010

@katka22r moje obe deti som mala pri sebe postielka bola len na ozdobu 😀 aj ked manželovi to vadilo zvykol si syn mi v noci ešte pije čaj alebo sa budi plače mame tri postele vedla seba jedna je synova ale to iste bolo aj pri dcere dokonca sme sa vadili kto bude pri nej spať a ano zvykla si do postele vlastnej nechcela teraz ma 11 rokov spava vo vedlajšej izbe ale aj dnes zase došla nad ranom za nami a lahla si ku mne že sa boji ale zase to neni o zvyku ale strachu a ja ju nevyhanam proste mi to nevadi 🙂

marianca
22. jún 2010

Mne malý spával s nami v posteli a bolo to hlavne kôli dojčeniu. Neviem si predstaviť, že by som mala celú noc vstávať a prekladať ho. A takisto si myslím, že bábatko potrebuje cítiť matkinu prítomnosť....veď 9 mesiacov bolo v brušku a odrazu veľký svet. Do postieľky som ho začala dávať keď mal asi 8 mesiacov a v pohode. Vôbec to nebol problém. A obidve moje deti som mala takto a neľutujem to. Veď sú to chvíle, ktoré sa nedajú vrátiť. A to či si dieťa na to zvykne je myslím, že u každého dieťaťa iné. Záleží na povahe....

janzurka
22. jún 2010

Ja mam rovnaku skusenost ako Marianca, akurat, ze sme zacali s postielkovym spanim v 7 mesiacoch. Nastastie, lebo Artur zacal chodit po styroch a zacala som sa bat, ze spadne. Ale rozhodne so separaciou do postielky ziadny problem nebol 😉

latvia
22. jún 2010

@katka22r ved si ju uz naucila, su noci kedy v postielke prespi 😉 kazde malinke dieta obcas potrebuje byt pri rodicoch aj v noci

denduska
23. jún 2010

my spime s oboma 😀 starsia robila stale cirkus az ked sa nastahovala k nam bol pokoj. a ja sa tesim, na kazdy vecer ako s nimi zaspavam a mozem sa pritulit k tym vonavym hebkym telickam, ved nebude to trvat dlho a povedia mama cau parky... 😀

lujza123
23. jún 2010

Uvidis sama ako to bude kazde dieta je ine. Ked chces aby spavala v postielke, nechaj ju spat tam a vezmi si ju k sebe len ked bude nepokojna. Aj ked si zvykne spavat u vas v posteli tak ked budes chciet ju to odnaucis ( tak isto ako sa da odnaucit od cumlika, kazdohodinoveho nocneho kojenia a inych babetkovskych vyhod ktore v urcitom veku treba stopnut.).
Mala obcas spavala s nami, lenze tato sa v spanku mece ako divoch a cestuje po celej posteli takze z bezpecnostnych dovodou spi sama v postielke. Zrovna pred par dnami spala so mnou v posteli ( posledny krat ), zobudim sa uprostred noci a dieta nikde. Prehladam celu postel - mala nikde. Pozeram po izbe - mala nikde. To uz ma totalne prebralo tak som zapla lampicku a co nevidim. Na druhom konci izby spod kocara trcia nozicky. Mala zo spanku casto stvornozkuje, takze zliezla s postele (este ze spime len na hrubom matraci) a doliezla pod kocar. Mame drevennu podlahu, dost studenu takze mierne prechladla...ale inac to prezila bez ujmy. Zato ja mam aspon o 5 sedivych vlasov naviac

juliakocka
23. jún 2010

@katka22r ahoj kati....tak ja svoju malinku beriem do postele zasadne len cez den....vikendy milujeme, ked sme vsetci traja a sa tulime spolu....ale večer len postieľka.....má problém tam zaspávať niekedy reve aj hodinu a pol kym tam zaspi, ale ja som nekompromisna a nedovolim jej spat medzi nami..no určite, ešte si zvykne a čo potom....a bojim sa, že ju pripučim...tak ak ju naučíš, budeš to mať ťažké..takú romantiku s mužom 😉

emmka3
23. jún 2010

Katka, moj syncek spal so mnou do cca 9 mesiacov a potom som ho jednoducho dala do postielky, tu prisunula ku posteli a tak spinkame do teraz, ked je nepokojny, tak ho chytim za rucku a je to ... neboj, nebude s vami spavat do puberty 😉

pippa
23. jún 2010

moja so mnou spávala do štyroch mesiacov, každý mi hovoril, len si ju uč, potom nebude chcieť spať v postieľke, nastal deň, kedy som ju uložila do postieľky a čuduj sa svete, zaspala pekne, aj teraz si ju niekedy zoberiem k sebe a vôbec sa nebojím, že si zvykne spať so mnou a večer zaspáva sama, pri synovi sme museli ležať a tváriť sa že spíme a držať ho za ruky, aby zaspal všetko je to o tom ako si detičky naučíme 😉

mam4
23. jún 2010

nas krpec s nami spaval od narodenia, postielku dlho odmietal, ale prisla doba ked v nej zacal spavat a bez problemov uz aj zaspi sam aj ked predtym sme uspavali aj pol hodinu... podla mna ako si zvykne spat s vami tak si aj zvykne spat sam 😉

sampo
23. jún 2010

ahoj,
no ja som to robila podobne a je fakt, ze spi doteraz so mnou, resp. s nami. Postielka je pre nu telocvicna alebo sa tam zlosti, lebo vie, ze ju tam vzdy odlozim, ked idem nieco robit 😅 tiez sa obavam, ze ju na postielku uz nenaucim 🤐 😕 na posteli aspon vie, ze tam ma lezat a spat. navyse este aj v noci po mne smatra a ked tam nahodou nie som, tak koniec sveta 😖

lila794
23. jún 2010

Ked maval syncek koliky, davala som si ho k sebe a doteraz spava s nami, takze podla mna si zvykne. Ja vsak v tom problem nevidim 😉 Momentalne spava s tatinom a ja zase s dcerkou 😀 Hlavne, ze mame dve postielky 😀 😀 😀 Ak ti to nerobi problem, nechaj ju spavat s vami a potom pojde sama do svojej "velkacskej" postele 😉

zuzu101
23. jún 2010

ahoj.môj synček je kojený, nechcelo sa mi toľko vstávať tak skončil s nami v posteli. 🙂 🙂 🙂 doteraz to funguje tak, že večer ked zaspí tak ho dám do postielky a okolo polnoci sa zobudí, dám ho medzi nás a spíme tak celú noc.ak sa dovtedy nezobudí - raz za čas - tak si ho aj tak vezmem, lebo mi tam strašne chýba 😀 😀 😀
takže to nieje len o tom že si on zvykol, ale hlavne aj ja 🙂

natalia777
23. jún 2010

moja tiez spinka medzi nami, tiez je plne kojena a spinka do tej 1 vkuse, to ju chcem zacat davat do postielky lebo sa to uz ustalilo a potom ku nam do postele lebo to ju kojim az do rana, kazdu hodinku-dve a neviem si predstavit zeby som ju tolko prekladala 😅

monikabe
23. jún 2010

Moj syncek zacal spat medzi nami ked mu rastol prvy zubok a v noci sa x-krat zobudil. Bolo to mile, nevadilo nam to, nechali sme ho par mesiacov. Ale ked zacal lozit, bolo to uz nebezpecne a tak som dalal jednu stranu z postielky uplne prec, prisunula som ju ku posteli a spinkal tam. On si myslel, ze este je pri nas, niekedy v noci sa aj premiestnil ku mne, ale postupne spinkal viac a viac v postielke a jedneho dna sme zalozili bocnu stranu a on spokojne spinka v postielke 😉
Takze odnaucit sa urcite da, najdite si kazda svoj sposob 🙂

mychaella
29. jún 2010

nas syn spaval od narodenia v potielke bez problemov ale ked mu idu zubky tak chce byt s nami a tulit sa..to je vzdy tak jednu az dve noci a potom zasa spinka sam...dokonca nespi ani s nami v izbe...kazdy ked mu nico je, tak sa rad pomojka, tak je to aj s detmi... 🙂

ani3012
29. jún 2010

môj syn má 6 rokov,od malinka spával s nami lebo bol dosť nepokojný a aspoň sme sa lepšie vyspali ako keby som mala každých 20 min. k nemu vstávať a tíšiť ho.
Asi od dvoch rokov spí na svojej,ale ešte vie sem tam v noci prísť medzi nás 😀 niekdy ho vypakujem na obrátku na svoju a niekedy sa k sebe pritúlime a spíme do rána.Malá spala pri nás možno 4 krát,ale lepšie je jej v postieľke ako písala @mychaella o Bojankovi- mimichodom gratulka k 11 m. 😉

@katka22r a nič si z toho nerob ak spí s vami,nie si jediná a na reči kašli pokiaľ to vám vyhovuje

Toť,takto sme spali naposledy spolu:
ja mám akože miesto medzi deťmi 😀 ale aj tak je to príjemné 😵

salma22
30. jún 2010

nasa spinka s nami ked sme si ju doniesli domov tak spala v postielke a budila sa, ale priatel nam ju dal do postele a zobudila sa len na papanie mozno 2 krat niekedy ani neviem ze sa zobudila tatino ju uspal sam 🙂 .... a teraz spi medzi nami a spinka celu noc 🙂 ,malo kedy spinka sama celu noc v postielke

sonulienkas
30. jún 2010

tak to stým nastopro počítaj , že si zvykne spať medzi vami - viem to z vlastnej skúsenosti , a aké ťažké je potom dostať ju späť spinkať do postieľky -veľmi , preveľmi ťažké......

bobacik_29
30. jún 2010

No moj syn si veri zvykol a ani za svet sa toho nechcel potom vzdat 😀 ale najmensiu si obcas berem k sebe nadranom a zatial nema problem spavat v pohode v postielke ale aj to asi pride coskoro 😀