Po akej dobe ste mali druhé dieťatko?

iwqa
27. apr 2014

ahojte, chcem sa opýtať, kedy ste mali druhé dieťatko? po akej dobe? myslím také plánované, keď ste si povedali, že chceme druhé 🙂 čo myslíte, aký vekový rozdiel je dobrý?

janinah
27. apr 2014

vekový rozdiel 2-3 roky je podľa mňa dobrý,hlavne kvôli tým deťom,sú ako rovesníci a nie ako "veľký" a "malý"

sandracs
27. apr 2014

Medzi našimi deťmi je rok a pár mesiacov, plánované neboli, prvé roky boli perné, ale od takých troch rokov si neviem vynachváliť. Spoločne do škôlky, obdobie kedy jeden chodil do škôlky a druhý do školy krátke, priatelia spoloční, nebolo potrebné každému vymýšlať zvlášť program, na dovolenkách a výletoch sme sa nemuseli prispôsobovať, tomu, že je veľký vekový rozdiel...

magic08
27. apr 2014

Ja mam rodziel 2 r 9 mesiacov. A zatial dobre. No uvidime co prinesie buducnost, mladsi je zatial maly, aby sa to dalo povedat. Zatial sa z neho smejeme ako sa snazi napodobnovat starsiu sestricku vo vsetkom.

ivetkab.
27. apr 2014

Každý Ti povie, že taký vekový rozdiel aký má, je dobrý. Musíš si zvážiť ... vieš, keď máš malý rozdiel, tak to staršie dieťa ťa potrebuje, lebo je zvedavé a to maličké tiež, lebo je maličké. A ak budeš mať rozdiel 6 rokov, tak to je už prvák, má iné záujmy ako to bábatienko čo sa Vám narodí.
Máme tri plánované deti a stále sme zachovali rodiel 18mesiacov. Za tri roky máme tri deti. A ja by som jednoznačne nemenila ... 😀
Ale ako to tu bolo spomínané. Máme rovnaký program pre deti. Nemusíme sa prispôsobovať jednému, druhému, tretiemu. A čím ďalej, tým je to lepšie. Na začiatku som niekedy myslela, že aj zomriem z vyčerpania ... 🙂

belllinka
27. apr 2014

Urcite nie mensi rozdiel ako 6 rokov. Este lepsie viac. Starsie dieta je uz samostatna jednotka, neziarli, pomoze. Neviem si predstavit 2 materske po sebe, ved by som uplne scvokla.

cukroska
27. apr 2014

Každému vyhovuje niečo iné a z akého pohľadu na to pozrieš 😉 niekto si to rád odbije jednou ranou ako sa povie ,je to možno o držku,ale myslím,že súrodenci majú k sebe najbližšie a možno nie sú doma také mazny,zahrajú sa a nemyslím si,že sú o niečo ukrátené...sama mám veľmi veľký rozdiel /(9 ) a keby sa dal vrátiť čas,radšej by som mala jedno za druhým...aj čo sa týka chorôb,škôlka ,škola,neskôr práca...môj bol náročné bábätko nevedela som si predstaviť hneď druhé...druhý bol pravý opak,popri ňom by som druhé mala aj hneď 😀 V konečnom dôsledku je to na vás a veľa krát aj na prioritách a túžbach oboch rodičov a či sa dokáže tá matka obetovať,jednoznačne treba aj istá dávka trpezlivosti 😉 My máme dvoch jedináčikov na tom si trvám a staršieho som nikdy nezamestnávala mladším,respektíve som ho ani neobmedzovala,tak to je to oveľa pohodlnejšie pre nás a istým spôsobom sme aj omladli a máme sa čo obracať ešte pekne dlho hihi 😅 ale druhá strana mince je ,že krpec /pomaly 5 r. /čím je väčší tým viac chce robiť čo 14 ročný,veľa krát je to o tiež o nervy ,ani sa nezhrajú nič,... 🙄 Ale parťáci sú najväčší 😀 😵

sante81
28. apr 2014

rozdiel medzi detmi skoro 3 roky, ale ked sa vrátim do práce, bude to po skoro 7 rokoch vrátane tehotenstva a ten čas doma mi príde asi taky, ze som uplne osprostela, zabudam , častokrát neviem vyjadrit čo chcem povedat, atd, takze ak by som sa mala ešte raz rozhodnut, tak by som medzi tym určite isla do práce

k_a_j_k_a
28. apr 2014

My mame rozdiel 1,5roka. Obe deti mame planovane. Ked mala starsia cca 10mesiacov, rozhodli sme sa, ze chceme dalsie dieta a najlepsie by bolo keby bol rozdiel co najmensi. Podarilo sa na prvy sup 🙂 inak, dovtedy sme boli presvedceni, ze chceme jedinacika 🙂
Mne tento rozdiel vyhovuje, deti si aspon zatial skvele rozumeju. Dokonca sme prvy mesiac stihli odplienkovat starsiu a 2x sa prestahovat 🙂

katyt
28. apr 2014

My máme rozdiel medzi prvými dvoma necelé 3 roky, bolo to super, lebo keď sa mladší narodil starší syn už bol samostatný a nebol vo všetkom odkázaný na mňa. Teraz čakáme tretie bábätko a budeme mať rozdiel 2 roky aj 3 mesiace, ale myslím, že to bude tiež v pohode. Ja si myslím, že rozdiel 2 - 3 roky je najlepší, lebo deti sa ešte vedia spolu zahrať. Ja mám s mojím bratom 6 ročný rozdiel, čo je síce dobré pre tú maminu, lebo to staršie dieťatko pomôže, ale už medzi deťmi je dosť veľký rozdiel a nemajú spoločné záujmy, hlavne keď sú rozdielneho pohlavia. Super sú možno aj menšie rozdiely, ale zo začiatku to musí byť dosť o nervy. 🙂

fuska
28. apr 2014

Kazdy vekovy rozdiel je dobry. To, ze ti niekto povie, ze to mali super s rozdielom napr. 5 rokov, neznamena, ze tvoje deti sa budu chovat rovnako, neziarlit, pomahat, atd. Osobne si neviem predstavit rocny rozdiel, lebo vtedy som sa dietatu musela venovat najviac.

Podla mna je cas na druhe dieta vtedy, ak sa doma pri prvom zacinas coraz castejsie nudit a tvoja domacnost byva upratana.

selema
28. apr 2014

my máme vekový rozdiel medzi deťmi 8.rokov a myslím si, že je to fajn ... syn mi s malou od malička veľmi pomáhal, vie mi ju postrážiť, vie sa s ňou zahrať ... a každé som si mohla naplno užiť ... ja si napríklad neviem predstaviť malý vekový rozdiel (2-3 roky) myslím si, že by bolo toho na mňa moc 😉 a ani by som si ich neužila ... ale to je len môj názor, možno by som inak hovorila keby som ich mala tesne za sebou.

adelakk
28. apr 2014

@sante81 ved sa da pracovat aj pocas materskej. My mame vekovy rozdiel dva roky. Pocas prvej materskej som zacala pracovat na ciastocny uvazok ked mal maly desat mesiacov a dokoncovala som vysoku skolu. Prestala som pracovat az dva tyzdne pred narodenim druheho dietata, ktore ma teraz tri mesiace. Je pravda, ze je to narocne, pretoze obidve deti ma este potrebuju a casto si vyzaduju pozornost v tom istom case. Ale uz sme si zvykli a nemenila by som to. A urcite si tak o pol roka zacnem hladat pracu na ciastocny uvazok, aby som trochu zmenila sem tam prostredie a uplne "nezblbla."

marianamarhefkova
28. apr 2014

Ja som chcela menší rozdiel, no bohužiaľ vyšlo, že máme 5 ročný rozdiel medzi dcérou a synom. Nevravím, že je to super, ale som nakoniec spokojná, že to tak vyšlo, pretože malý bol hrozne uplakané dieťa a 5-ročná dcéra mala pre to pochopenie a vydržala aj kus hladná, kým som ho obriadila, dokonca mi s ním veľmi pomohla. Takže pri takom dieťati si neviem predstaviť menší vekový rozdiel. 😎

miku1
28. apr 2014

Medzi našimi babami je rozdiel 2 roky. Takto sme to chceli a sme radi, že to takto aj vyšlo.

finka19
28. apr 2014

my sme druhého zamiesili, keď mal prvý skoro 12mesiacov. Majú medzi sebou rozdiel 20mesiacov, obaja sú chlapci a sú najlepší kamoši, jeden tím. Na ihrisku, ani doma sa nenudia, stále spolu a parťáci 😉

ivuska027
28. apr 2014

my mame 2 roky a 4 mesiace a nedala by som to za nic. Mozno este menej by som brala, teraz s odstupom casu. Druhe sme planovali, len ja som si to nejak zle prepocitala 😀 Kazdopadne, drobci su totalny partaci, spolu sa zahraju, rozumeju si, maly sa velmi vela nauci od starsieho 😉 Urcite menej ako 3 roky by som radila 🙂

lenka07
28. apr 2014

Ja mám medzi dcérou a synom 2 roky a 2 tyždne a po 6 rokoch sa narodil druhý syn . Synovia sú na seba tak krásne naviazaný že aj keď je 6 ročný rozdiel všetko robia spolu či chodia vonku alebo sa hrajú na pc aj miništrujú no super každému prajem tak úžasné deti aj dcéra aj keď má už takmer 19 možem sa na nich spoľahnúť vo všetkom aj keď sme s manželom v práci nájdem upratané poprípade navarené no super.To nepíšeme aby som sa chválili deťmi ale je na každom ako si uváži kedy chce dopriať svojmu dieťatku bračeka alebo sestričku .

m_ij_ka
28. apr 2014

medzi mojimi babami je rozdiel 7,5 roka

obcansr
28. apr 2014

no ja mam 6 ročného syna a v septembri mam termín , ja som nechcela menší rozdiel, nakolko syn bol dost zlý a ja som bola z neho moc vyčerpaná, pre mna je to lepšie, bude vačší zahrá sa sám a nebudem musiet okolo neho stále behat , a ešte mi aj on s niečim pomože, bude to iné ako keby som mala malé dieta a ešte jedno, ja si to osobne neviem predstavit, to je len moj názor,

m37
28. apr 2014

medzi prvým a druhým dieťaťom mám rozdiel 15 rokov a medzi druhým a tretím 15 mesiacov🙂)). ..život tak zariadil 🙂..oboje má niečo do seba a svoje čaro, staršia dcéra mi veľmi s deťmi pomáha, veľmi ich ľúbi a tí dvaja mladší sa majú veľmi radi , parťáci 🙂

peta1510
28. apr 2014

2r 4m

nasta197
28. apr 2014

2,5 roka 🙂 uplne to bolo suepr malý bol rozumný dal si povedať no paradicka 🙂 teraz sa peken spolu hraju a rozumeju si 🙂 maly aj postraži bračeka

akrim1311
28. apr 2014

2,5 roka.Teraz sú nerozlučná dvojka a nechajú ma v kľude robiť čo potrebujem,ale jasnačka ,že aj vyvádzajú.Na začiatku to bolo ťažké,potom sme našli systém a funguje.Nám sa našťastie podarilo naplánovať a vyšlo to.

leanax
28. apr 2014

medzi mojimi je rozdiel 2 roky a 7mesiacov... Drobec už má rok, chodí stále za sestričkou, že baba a robia si navzájom zle 😀 , ale nemenila by som, lebo vedia sa aj pekne spolu pohrať... inak vidím na malom, že lipne na sestričke 🙂

lulu369
28. apr 2014

Dcérka mala 3,5 roka keď sa narodil syn. Teraz čakáme 3. bábo. Madzi synom a bábom bude rozdiel 2r a 2m.

miska030
28. apr 2014

Najstarsi syn bude mat 10rokov,dcerka bude mat 5rokov,nasa tretia Ester mala 7mesiacov,ked som zistila,ze som tehu,teraz ma rok a pol a nas Misiacik bude mat 4maja dva mesiace 😀 😀 😀

brumka
28. apr 2014

mame rozdiel 3r a 3mesiace uplne idealny 🙂 baby sa maju radi 🙂)))))) ziadna ziarlivost

montinka
28. apr 2014

Tamarka bude mat v juli 6,Filipko v juni 4 a Laura v septembri 2.🙂

aknedz
28. apr 2014

čakáme..rozdiel bude 2roky a 1 mesiac 😉 vyhovuje nám to a chceli sme taký rozostup, dúfam, že si detičky budú blízke a zahrajú sa... 😅

vulka
28. apr 2014

Medzi našimi je rozdiel 4 roky a je to dobré. Hlavne kvôli povahám detí. Starší je kľudný a menšia ho stále napodobňuje.