Plienka na spánok u 2,5 ročnej dcérky - ako ju od nej odučiť?

ninka1609
10. apr 2019

Zdravím chcem sa opýtať ako je to s nočnim odplienkovanim u vašich detí... Ci to treba budiť v noci a dávať pisat alebo musí proste dozrieť? Mala 2 a pol roka je od roka a pol bez Plienky no na noc a spánok obedny ju má.... Ďakujem

ivanecka0602
10. apr 2019

Mojej je tiez tolko. Na obedny spanok som jej prestala davat hned ako sa naucila cez den cikat. Pred spanim stale na wc vycikat a potom spat. Na noc som jej plienku davala, ale nikdy sa nepocikala. To skor v noci mrncala sprvu som nevedela o co ide teraz uz viem ze chce cikat. Cize sa budi sama, vacsinou prespi celu noc a cika rano. Njkdy som ju v noci nebudila. Ale kazde dieta je ine

ninka1609
autor
10. apr 2019

@ivanecka0602 Moja ma sem tam cez obedny spánok suchu ale v noci podpísanú... Len raz sme mali v noci suchu za ten rok... Ráno sa stane ze ju má až precikanu a to večer ani nepopije veľa.. Hm lebo detičky co poznám keď prestali mat cez deň pelusku tak hneď aj v noci sa odplienkovali

jenny04
10. apr 2019

@ninka1609 moj syn sa odplienkoval ako 2,5rocny ale hned do tyzdna aj na noc.Nejako som sa obavala tak som mu davala gatkove na noc ale tym ze ich nepoznal som mu nahovorila ze su to slipy a sem tam sa stalo ze curkol.Potom som ho davala vzdy vycurat pred spanim a obmedzila pitie,ked ale zaspal o take 2-3 hodiny som ho vzala v spanku znova na zachod a to uz sa uz nikdy nepocural.Ak dietatko ktore sa oduca od plienok a v noci place,alebo sa velmi mrvi tak to potrebuje pisat.U nas to bolo hrozne co maly stvaral v noci ked mu trebalo curkat.to su nase skusenosti

ivanecka0602
10. apr 2019

@ninka1609 no to aj moja tak. A to som aj plachtu nepremokavu kupila ze bude treba. Ale napriklad svagrinej 3rocny nosi plienku na noc a bezne precika. Aj paplon aj postel. Len to ze moja sa budi sama v noci ked chce. Alebo vidim ze je nekludna mrnka prevaluje sa tak sa jej opytam ci chce a sup nocnik.

ninka1609
autor
10. apr 2019

@ivanecka0602 aj som ju skúsila o dve hodiny zobudiť dat na nočník ale nevypiskala sa vravela ze nepotrebuje...

ivanecka0602
10. apr 2019

@ninka1609 hmmm...no neporadim...skus ked si vsimnes ze sa casto mrvi alebo tak.

ninka1609
autor
10. apr 2019

@jenny04 ahoj... Ja som ju už skúšala aj v noci po dvoch hodinách brat ma nočnik posadim ju a vravím nech sa vypiska no pokyve že nechce tak jej dám naspäť plienku a skúšala som o hodinu neskôr asi kolo 11 tej vdy a to isté... Ale plienka suchá az asi nad ránom alebo po pol noci do nej načíta neviem

ninka1609
autor
10. apr 2019

@ivanecka0602 Ja spím asi vtedy už 🤔

ivanecka0602
10. apr 2019

@ninka1609 jasne...ja mam asi lahsi spanok...alebo moja hlasno mrnci 😁

ivanecka0602
10. apr 2019

@ninka1609 niekedy az skrici mama pisat

ninka1609
autor
10. apr 2019

@ivanecka0602 😀 ja jej už hovorím každý večer že je veľká že či vydrží do rána mat plienocku suchuu a ze keď jej bude treba nech sa opýta a ona vždy ano mamka moja.... Ale nič 😀

ivanecka0602
10. apr 2019

@ninka1609 no nic. Skusat a vydrzat. Nech to vyjde cim skor. 😉

ninka1609
autor
10. apr 2019

@ivanecka0602 asi tak 😊

jenny04
10. apr 2019

Najprv skus dat prec cez obed .Daj ju vycurat predtym a nedavaj jej.Pre istotu nejake podlozky ak by nahodou.Vstava sucha cez den? Mne kamoska vravela ze ked deti sa oducaju treba dat prec plienky co najrychlejsie lebo maju potom chaos.U nas to platilo

euka210
10. apr 2019

je to individualne, moj prvy okolo 2r nemal plienku a potom o 2 mes ani na noc, pocural sa tak asi 2x. Treti je na tom podobne. Ale druhy...ach jaj. ako 3r mal v skolke este plienku, lebo sa pocuraval, na noc mal skoro do 4r plienku, alebo som si dala tu namahu, ze som ho zobudila a sa vycural v noci a potom bol suchy do rana. Ma skoro 5,5r a minuly tyzden sa mu podarilo sa v noci pocurat. Proste je to o nervovj sustave a musi dozriet. Aj ked nam zaspal v aute a sa prebudil musela som mu pripomenut aby necural, lebo sa nam stalo ze sa zabudol.

ninka1609
autor
10. apr 2019

@jenny04 nestáva suchá cez deň len sem tam no mne nikto nevravel že mám dať Plienky preč vraveli ze keď bude mať viac ako týždeň suchu plienku vtedy nedat

janickacrazy
10. apr 2019

@ninka1609 No bud rada, že sa ti pekne cez den odplienkovala, podľa mna máte čas. Skúsila by som najskôr zrušiť plienku na denný spánok, ten je kratší a ked to zvládne až potom by som riešila nočný spánok. Niektorým deťom to trvá dlhšie, kým si na noc odvyknú.

peggy55
10. apr 2019

@euka210 mojho som od 2rokov odplienkovala cez den a doslo mu to az ked mal 3 roky..teraz ma 3,5 a na spanie doma mame plienku..v MS vsak nepotrebuje lebo tam tolko nepije..doma naraz stiahne aj 3dcl...takze to nocne odplienkovanie nechame az teraz na leto...😉

frota3
11. apr 2019

Ono to podla mna musi prist samo. Nema vyznam aby si dieta v noci budila a chcela od neho aby sa na povel vycikal

titla
11. apr 2019

@ninka1609
Pokiaľ viem, tak to nočné pocikávanie súvisí s dozrievaním močovej sústavy. To sa nedá naučiť, organizmus jednoducho musí dozrieť. To, že vydržíme v noci zadržať moč je vplyvom hormónov, ktoré sa v noci vylučujú a moč zahusťujú. S vedomím pýtaním sa na záchod cez deň to nijak nesúvisí. U väčšiny detí sa to upraví do 5 rokov, vylučovacia sústava dozrie a dokážu sa zobudiť na pocit, že im treba na záchod . Ale u 2,5 ročnej, čo sa cez deň pekne pýta, nie je dôvod na paniku ak v noci ešte potrebuje plienku.

jenny04
11. apr 2019

@ninka1609 no ked vstava aj cez den pocurkana tak by som nechala plienku a neriesila to este. Musi na to dozriet .Moj ked sa odplienkoval hned aj cez den vstaval suchy ale skor som to myslela tak ze ja som svojmu davala plienku ked sme isli von len tak pre istotu a on mal v tom chaos.Preto som potom cez den vobec nedavala len na spanie.Ale mas pravdu ked bude sucha aspon tyzden vtedy nedat.Kazde dieta potrebuje svoj cas na to a uvidis zo dna na den ti nebude nosit ani v noci 😉 Este nieje taka velka aby nemohla mat plienku na spanie.to je moj nazor 😉

klaudi31
11. apr 2019

@ninka1609 Myslím, že by jej len mala dať čas 🙂

mogaa
11. apr 2019

@ninka1609 nooo cez deň ju treba začať dávať na spánok bez plienky, o pár mesiacov ide do škôlky, tam ju s plienkou nezoberú....U nás v škôlke sa nedávali ani nepremokavé podložky....ak bola nehoda, učiteľky prevliekli a mamička zobrala oprať...Na noc má ešte čas, tam je to od toho či sa dieťa vie zobudiť na pocit že potrebuje cikať.....

ninka1609
autor
11. apr 2019

@janickacrazy no to som aj skúšala ale ona ma aj v škôlke na obed Plienky ale vraveli ze ma malo kedy mokru podľa toho koľko popije

ninka1609
autor
11. apr 2019

@mogaa do školy chodí a ma plienku aj dudlik takže toto nám moc nepomáha... Nechám ju tak nech dozrie to bol aj môj názor len som od všade počúvala že to treba v noci budiť...

janickacrazy
11. apr 2019

@ninka1609 určite ju netreba budiť v noci, to by ste sa nevyspali obidve, ja som to skúšala pri najstaršom synovi a nikam to neviedlo, akurát sme boli nervozni a nevyspatí

uzanka16
11. apr 2019

Moja má 3 roky aj 3 mesiace,odplienkovana cez deň bola keď mala 2 roky aj 8 mesiacov a na noc má stále plienku,ráno keď vstane plienka úplne plná.skusim keď bude teplejšie na noc zas prestať dávať plienku

ninka1609
autor
11. apr 2019

@janickacrazy asi tak 💋😊