Plazenie za pomoci jednej nôžky

solvia
10. jan 2013

Milé mamičky, máte niektorá skúsenosť s dieťatkom, ktoré sa plazilo za pomoci jednej nôžky?
Dá sa dieťatku pomôcť prísť na to, ako používať aj druhú nôžku? Ďakujem za každý príspevok.

elena9
10. jan 2013

@solvia Dcera mojej kamaratky sa tak plazila. Bolot o smiesne, ako spiderman 😀 Za svet to nechcela robit inak. Jej to tak bolo pohodlne a hovoto. Dnes uz krasne beha.

slniecko77
10. jan 2013

@solvia sice to nie je skusenost s mojim dietatom, ale kamaratkyna mala sa plazila za pomoci len jednej nozicky, oni ju ''nepreucali'', nechali ju tak, dnes ma 4.5 roka, nema absolutne ziaden problem s chodzou ani nic podobne 😉 (teda ak si narazala na to)
..neviem ci som pomohla 🙂

dais
10. jan 2013

@solvia aj moja mala sa tak plazila, ako partizan. Neriesili sme to, v 11. Mesiacoch zacala chodit. Ale ona bola este z bruska taka ulezana, pripisovali sme to tomu. Neurologicke aj fyzioterpauticke vysetrenie bolo ok.

hradnapani
10. jan 2013

@solvia ano, mam skusenost. Nic som s tym nevedela urobit, ale uz sme mali vypisany papier na neurologiu a asi sa toho zlakol, lebo na druhy den zacal radsej krasne stvornozkovat 😀

okbukaj
10. jan 2013

aj my sme sa plazili asymetricky, povedali nam, ze je to normalne a ked by asymetricky stvornozkoval, ze tam uz je problem..stvornozkovat zacal uplne krasne ukazkovo a presne na den , ked mal jedenast mesiacov, zacal chodit 🙂

solvia
autor
10. jan 2013

Pýtam sa, lebo by som rada pomohla synčekovi rozvíjať symetricky celé telíčko 🙂

carodejnica
10. jan 2013

Moja dcéra sa plazila asymetricky, nakoniec sme sice museli cvičiť vojtovku, stvornozkovala až ako ročná a chodiť začala ako 17mesačná, ale teraz lieta ako drak 🙂
Takže porad sa s lekárom. 🙂

baryana
11. jan 2013

moja dcera lozila jednym kolienkom a druhym chodidlom. asi jej to tak vyhovovalo. v deviatich mesiacoch zacala chodit a bolo vsetko ok.

zebra41
11. jan 2013

@solvia aj nas tak plazil - proste raneny partizan...a potom zacal stvornozkovat a na plazenie zabudol 🙂