Plačlive 5 mesačne bábätko

viktoriam84
31. jan 2023

Ahojte maminky.. Ani neviem prečo tu píšem ale hľadám asi skôr nejaké povzbudenie ze v tom niesom sama 😭.. Môj syn je od narodenia veľmi náročné bábätko.. Prvý mesiac bol ako tak v pohode ale potom sa začal kolobeh iba plač, plač, stále iba na rukách, prsníku, zlý spánok.. No zúfalá som už.. Koliky to už niesu, tie nám prešli viac menej ich mal len pár krát. Keď nespi tak prakticky je iba nervózny, placlivy. Sem tam vydrží na brušku, niekedy ani to lebo keď sa pretoči na bruško tak sa mu to niekedy nepáči a je nervozny. Spi len 30minutovky tak vtedy si viem prakticky trochu vydýchnuť ale mam ešte staršieho syna takže keď nieje v škôlke tak sa venujem jemu. No už to niekedy nedávam tie jeho neustále plače, keď ho zlozim z rúk tak už spustí a je plač až krik. A čo má najviac prekvapuje ze keď mu napríklad spadne z rúk hračka tak takú nervu dostane ze ho ani neviem utíšiť. On sa dokáže zo sekundového úsmevu hneď rozplakat. Cudzích ludi neakceptuje absolútne, cesta autom je pre nás kríž. A keďže cumel mi odmieta tak ideme v aute s plačom. Je tu niekto komu dieťa tak dlho plakalo? A kedy sa to zlepšilo? Lebo už som veľmi zúfalá žena a potrebujem asi trochu upokojiť nech sa ne zbláznim 🙂🙂🙂🙈
. A čo sa týka uspavania.. Tak musím natriasat na fit lopte alebo uspávat na rukách a v zavinovacke pretože sa zobudí vlastnými rúčkami.. A aj keď sa v nej jeduje tak ináč ho uspať neviem 😭

dominidi
31. jan 2023

Moj je take citlive dieta, musim si planovat kazdu sekundu dna😀 nosic nepouzivate? Neskusala si? Mojmu blizkost velmi pomaha, z polhodinovych spankov su 1,5h len musi byt na mne 🙂

janetinka27
31. jan 2023

@viktoriam84 skus si kuknut nejake video od evy kiedronovej na youtube. mozno potrebuje spinkat v inej polohe. ked nespi kvalitne, tak nemusi mat dobru naladu medzi spankami

darius_a
31. jan 2023

Nosič a určite po študovať bdele okná, spankove cykly.
Nepises koľko ma denných spankov, ako spi cez noc.

dotka04
31. jan 2023

@viktoriam84 ma 10 mesiacov a stále sa to nezlepsilo, ale som rada, že som konečne našla niekoho, kto je na tom podobne 😁😁😁

viktoriam84
autor
1. feb 2023

@dotka04 píšem ss

lienka811
3. feb 2023

@viktoriam84 ahoj, mám 2 mesačného syna a je to presne to iste. Stále plače. Boli sme na poradni vcera, a bojím sa že má skrytý reflux ( občas grca, cka sa mu, občas zakasle, ale po dojčení sttasne plače) poslala nás na sono. Ideme utorok. Ak bude mat reflux, konečne aspoň budem mat vysvetlenie ore ten plač.. ak nie, tak budem znova skúmať čo môže byt problém. Samozrejme sú náročné deti, ale to ako on zachvatovo plače, ako očervenie cely a ledva dýcha to nie je podľa mna normálne. A ako pises on sa smeje a potom zrazu masaker rev.. nosím ho skoro stále ale keď ho polozim je hneď rev. Samozrejme spanok ani nespomínam aký má zlý (15,20,30minutove spanky). Mne sa najviac osvedčil Kidvak- neviem či to poznáš ale taký hupaci vak ( vďaka bohu naň) nosič mám tiež ale to z 10 pokusoch asi 1 čo nereveal😩je to sttasne náročné zvládať take dieťa, a od narodenia to ide nie lepšie ale horšie.

lienka811
3. feb 2023

@viktoriam84 Ešte som zabudla že uspavam na fitlopte aj ja( spodny chrbát mi totalne odišiel) a tiež zavinujem ( keď ho dávam do zavinovačky ten rev je taaaak šialený, ale vydržím a potom zaspi po 15 minutach ( hoci vždy keď zaspi sa bojím že to bude trvať znova kratko )

viktoriam84
autor
4. feb 2023

@lienka811 píšem ss