Plač trojmesačného dieťaťa v kočíku

dominika0126
31. mar 2021

Ahojte. Malý má 3 mesiace, vždy keď sme isli na prechádzku, tak v kočíku zaspinkal aj na 2-3 hodiny, rad sa v ňom vozil alebo len tak ležal. Tieto dva dni mame take, že keď ho položím do kočíka, tak strašný plač spustí. Keby mohol, tak z neho vyskočí. Máte niektorá s tým skúsenosť? Začína byť tak krásne vonku a my sme doma zatvorení. :(

petus998
31. mar 2021

@dominika0126 ja som mala to iste tak som ho davala do kocika ked bol cas na spanok napapany prebaleny a zaspinka a v kociku aj 4 hodiny a nemusel sa ani prechadzat stacilo ked hucali auta a zaspal

dominika0126
autor
31. mar 2021

@petus998 tiež ho tak dávam, proste keď vidím, že už má obočie ružové a očká mu klipkaju, tak ho tam uložím. Prebaleneho a najedeneho. Hladný by nebol po tichu ani na rukách.

adeladulova
31. mar 2021

Skus hracku zavesnu, možno vankusik makksi, mozno mu je teplo, zima, takzo povedat, moj toto maval, ale az tak okolo 5 mesiaca, ze chcel vidiet, tak som ho uz musela podopierat kadejako. Ale 3m no, neviem kde by bola chyba. Kazdopadne skusaj dalej 🙂 drzim palce

veronice
31. mar 2021

@dominika0126 u nas bolo uplne rovnake obdobie. Tak sme chodili na prechadzku v nosici a cca o mesiac bola opat viac v kociku 🙂 mozno ma len obdobie ze ta potrebuje viac citit ❤️
Alebo som aj tak robila ze sli sme von, uspala som ju v nosici, prelozila do kocika a huraaa 2 hod prechadzka 😁👍 skus ak si "nosic friendly" 🙂

dominika0126
autor
31. mar 2021

@veronice Áno, je ako cicka trošku teraz. Chce, aby som stále bola pri ňom. Možno toto je to. Skúsim šatku zajtra 👍

veronice
31. mar 2021

@dominika0126 jasne, nosic, satka, co ti viac vyhovuje 🙂 ja som to tak striedala. Bolo obdobie ked bola viac satkova/nosicova, potom obdobie ze viac kocik, davali sme to tak na striedacku... A hlavne ked zuby isli, to mi ten nosic "zachranoval prdel".... Aj twraz ked ma uz 2r2m tak teraz ked jej idu posledne stolicky je taka viac mojkava, aj nosic obcas sama vyberie zo skrine a ze hopa 😁🥰 tak sa chvilu pomojkame a je zas dobre 🙂 daj potom vediet ci pomohlo 🙂

ecko80
31. mar 2021

@dominika0126 Ahoj, ja mam sice takmer 12 mesacnu, ale tiez posledne dni zacala v kociku plakat. Ideme napr. do parku, tam sa pyta z kocika von, tak ju vytiahnem, poukazujem jej stromy, kriky, kvietky...ale naspat do kocika uz ani za svet, ak ju tam necham, prereve celu cestu domov. Tak som zacala bravat so sebou aj nosic a naspat ju pekne krasne nesiem v nom, lebo este nechodi a niest ju na rukach a tlacit kocik je uz nad moje sily, uz je dost tazka.

sweetyna
31. mar 2021

Nemoze mu byt napriklad len nepohodlne lebo mu je teplo? Vies ked je to tak z nicoho nic a prave teraz tieto dva dni zacalo byt dost teplo 🙂

andreatytler
1. apr 2021

@dominika0126 U nas bolo tak ze mal obdobie kedy v kociku vydrzal 5 minut a potom rev taky ze 2 susedia zazvonili pri dverach a pytali sa ci je vsetko v poriadku... a to byvame v dome. Trvalo to asi 2 tyzdne a potom bol v kociku zase OK ale len dovtedy kym nezacal stvornozkovat. Vtedy vydrzal len tak pol hodinu.

dominika0126
autor
1. apr 2021

Dievčatá, ďakujem za všetky rady. No skoro 3 mesačne bábätko niesť z prechádzky na rukách mi príde ešte asi skoro, keď aj trošku vietor pofukuje. Teplo mu asi nie je. Fusak sme vyhodili z kočíka a má na sebe body, svetrik a nohavice, a čiapku. 🤔 Neviem čím by to mohlo byť. Stále si pchá ručičku do úst a veľmi sliní, pozerala som mu aj do pusinky a myslela som, že zubky. Každý má vysmial, tak som potom upustila od toho.

dominika0126
autor
1. apr 2021
katkamatka7
1. apr 2021

@dominika0126 Pravý dolný ho bolí.

dominika0126
autor
1. apr 2021

@katkamatka7 ale von sa ešte nechystá, však?

katkamatka7
1. apr 2021

@dominika0126 Rastie nie. Bolo by vidieť belší pásik, hrboľatý, môže trošku napuchnúť. Bolí to aj pred prerezávaním, veď sa tlačí a rastie hore. Aj dva mesiace pred prerezaním. Niektoré deti vraj ani neplačú, len zrazu majú zub. A niektoré to bolí dlho, viac, ako len týždeň. Keď pohľadáš o zmiernení bolesti pri prvých zúbkoch, nájdeš odporúčania typu masáž ďasien, jemne postláčať, pomasirovala gélom na prvé zuby. Hryzatka, gumené, uteráčik, ktorý je určený len pre hryzenie, namočí sa do vody, nechá zmrznúť v ľadničke. No a v kočíku má výhľad na to, čo sa deje okolo? Alebo hračku typu hryzátko, niečo čo môže aj chytiť aj dať do pusy, aj to nespadne, je pripevnené.

dominika0126
autor
1. apr 2021

Ženy, keby ste dnes videli ten úsmev v kočíku, odpadli by ste. Riť som mala stiahnutu už, keď som ho obliekala a on je takáto maska. 😂 asi nemal len svoje dni teraz..

katkamatka7
1. apr 2021

@dominika0126 Môj včera a dnes v kočíku výskal, tešil sa, smial, ťapkal. Slniečko zohrialo, modrá obloha, čvirikajúce vtáky, no tiež na mňa skočila pohoda,spadla zo mňa únava. Ako málo tým deťom stačí na radosť 🙂