Plač štvormesačného dieťaťa

liliuska
15. jan 2018

Ahojte, idem si k vam po radu. Mam 4 mesacnu dcerku, ako moje druhe dieta a neviem si s nou rady. Stale place s vynimkou ak nieje na prsniku ci na rukach. Je to taky vydieracny plac bez jedinej slzicky, proste chce byt bud na prsniku ci na rukach. Nezaujimaju ju hracky ani hry ani rozoravanie na nu, ci maznanie sa s nou, na nic nereaguje len place respektive krici, ak ju necham tak nedockam sa toho ze by prestala. Sme vsetci a nou, nenechavame ju samu v miestnosti, Nedokazem ju ukludnit, dudel ci flasku odmieta, napina ju uz pri prvom kontakte. Nedokazem popri nej nic spravit. Je to velmi unavne nielen pre mna. Mlieka mam dost, pribera dobre. Ako by ste to riesili vy? Ako ju vychovávať aby bola spokojne dieta a nie uzlicek nervov? Dakujem za vase rady.

bibistec
15. jan 2018

Mas asi narocne dieta a nepomoze nic iba ju nosit na rukach bude to ten typ co nevydrzi ani u mikoho ineho. Pozri si clanky o narocnych detoch
Ak mas teda vylucene ze nema traviace peoblemy tak je to asi ono. Drzim ti palce

katharines
15. jan 2018

@liliuska skus ju nosit v satke. Nielenze bude spokojne, ale si aj porobis.

maminuska
15. jan 2018

@liliuska ja som pred 18 rokmi nosila syna v nosiči a to cez deň takmer nonstop aby som niečo urobila.

liliuska
autor
15. jan 2018

@katharines ahoj, dakujem za odpoved. Skusala som ju nosit mam aj satku aj nosic... Len mam problem s chrbatom a aj to sa jej po chvilke prestane pacit ze je bud uviazana ci v nosici, v kocari tiez reve...zdravotne problemy nema ziadne, vzdy v suchu, nakojena. Tak fakt neviem... Nechcem byt chodiaci cumlik :(

katharines
15. jan 2018

@liliuska tak potom ju moze robit brusko. Skusala si masaz bruska? Aj viackrat za den.

mimla
15. jan 2018

Riešila som to nosičom. V nosiči som aj dojčila. Väčšina detí, ktoré vraj plakali v nosiči boli zle uložené. Aj boľavý chrbát, ramená, krk môžu byť znakom nesprávne nastaveného nosiča, alebo zle uviazanej šatky. Druhá vec, plač v nosiči môže znamenať aj potrebu cikať, kakať, spať. Na cikanie a kakanie treba niektoré deti vybrať.

iwanka222
15. jan 2018

@liliuska Akokeby som to pisala ja. Niektore dni mi dokonca ani spat nechce a to ma len 6 tyzdnov

eririka
15. jan 2018

@liliuska skús jej moja zatlačiť rektálnu rúrku, može bolieť bruško, a za pokus to stojí !