Plač a problémy s trávením u 3 týždňového bábätka

tesha21
2. feb 2019

Ahojte mamicky,
Prosim poradte ak viete co by to mohlo byt. Mam trojtyzdnove babatko, kojit bohuzial nemozem cize je na umelom mlieku. Dnes rano po vypiti mleka zacal plakat a neprestaval ani po troch hodinach nech som robila cokolvek, poobede sme sli na navstevu to bol ok v kociku spal u znamych vypil flasu mlieka ziaden problem ani plac. Teraz navecer znova to iste, stale place, najprv som myslela ci nema koliku ale vyzera to skor na hnacku... chuda tak mi je ho luto ak sa to nezlepsi volam lekarke len som chcela vediet ci niektora nemate skusenost co by pomohlo . Vopred vam dakujem za kazdu radu

lindusss2016
2. feb 2019

@tesha21 nemam taketo skusenosti, vsade sa odporuca pri neprestavajucom placi vyhladat dr, kedze je to novorodenec. Nvm, co vsetko si teda robila, ale skusala si napr.polohu na tigrika? Odgrgol si pekne po mlieku? Skusala si satku? Viac ma nenapada, moje deti nikdy takto neplakali 😕 drzim palce, aby si co najskor zistila, ako na to...

lula313
3. feb 2019

moja plakala takto celé dni skoro 6 mesiacov, ale zase krasne v noci spala bez zobudenia, čo bola vzdy z dňa vycerpana. Pravdepodobne koliky. Neviem, či užívate vigantol(vygoogli si, sposobuje krce), môžu to byt probiotiká biogaia(niekomu pomôžu, inému babatku vyvolajú krce), niektoré babatka majú nevyvinutu nervovú sústavu a nevedia spracovat zážitky z dňa, tak kto vie, či vecer neplakala aj z tej návštevy..
ja by som s trojtyzdnovym babatkom nikam na návštevu nesla a ani nikoho domov nevolala, dieťa nie je opica, aby sa chodil naň každý pozerať ako do ZOO, hlavne v dnešnej dobe telekomunikačných prostriedkov, kedy im mozes poslať aktuálnu fotografiu. Momentálne je rozšírená viróza hnačky a vracanie, pomaly začína chripkova sezóna, ja by som na tvojom mieste bola zodpovednejsia(nechcem tá urazit), ale novorodenci sú ohrozená skupina a môže ti dieťa aj umrieť.

janynyna
3. feb 2019

Ja som mala zem istý problém. Ale u nás malému nesedelo mliečko.

bobricek1979
3. feb 2019

@lula313 ako nemusíš ju až tak strašiť učí sa tiež bábo má 3tyzdne da sa to aj inak napísať

zuzipolo
3. feb 2019

@tesha21 ahoj,moja keď bola taká malá tak plakala ak zažila niečo nové..dokonca plakala aj od radosti,napríklad sme jej len tak ukázali hrkalku pestrej farby,ona ju sledovala a potom plakala,dokonca aj večer.aj muž keď nebol celý deň doma a večer si ju vzal na ruky,tak ho počúvala a zrazu začala plakať a nevedela sa upokojiť..takže u nás to spôsobovala nevyzretá nervová sústava,nedokázala spracovať čo zažila asi do 2 mesiacov.. návštevy ak nejaké prišli tak sme to oľutovali večer..nabudúce ho radšej nikam neťahaj tak malinkého a ak naozaj musí už v troch týždňoch niekto vidieť bábätko tak radšej u vás doma kde to pozná 🙂

lula313
3. feb 2019

@bobricek1979 nemyslela som to v zlom, ale hrozne má stvu tieto návštevy. Už historicky je kazdemu známe, že existuje nejaké sestonedelie a ľudia otravujú s návštevami matku, ktorá sa má zotavovať z porodu a hľadať si režim s dietatom. ľudia sú navyse hlúpi, vôbec tá nemusia upozorniť, že sú chorí, kľudne idu za takýmto novorodencom a ešte ho chytajú za rucicky rukami, do ktorých 10sekund predtým kašľali. Ako podľa mna mamicka musí byt asertívna a vediet odmietnuť návštevy a dieťa si chrániť, lebo vôbec nie je sranda, keď ti dieťa v takomto veku ochorie a aké to môže mat fatálne následky. Ako keď mna chcela prist pozriet sesternica do pôrodnice(kde nemas dieťa za sklom) so škôlkarmi, ktorých navyse ani z presvedčenia nedala zaočkovať, veľmi rýchlo som ju spratala a veľmi som sa cudovala, že ona ako matka, ktorá je háklivá na svoje decka, nebude absolútne rozmyslat a bude mi za novorodeniatkom nosiť malých bacilonosicov, ktorí každé dva týždne v škôlke ochoreju🙈

bobricek1979
3. feb 2019

@lula313 chápem treba dodržať to určite to je pre bábätko určite to najdôležitejšie

malinajahoda
3. feb 2019

@tesha21 moja malá mala aj koliky. Až dnes ráno ti začal plakať? Treba ísť k Dr na rozbor stolice. Možno z toho plačká, možno ho boli brusko, že má koliky. Možno mlieko nesadlo.

tesha21
autor
3. feb 2019

Nemyslim ze to malo nejaky suvis s tou navstevou, on praveze plakal od rana do obeda a na navsteve ok a potom znova az vecer doma, je to moje prve tak ma to dost vystrasilo ze co to moze byt ked place 3,5hodiny vkuse a nic nepomaha...dnes v noci aj rano uplna pohodicka, trosku pomrnkal a zasa spinka 🙂 tak ktovie co to bolo, kazdopadne dakujem za kazdu radu, este sa stale ucim co a ako, niekedy clovek ozaj nevie povedat ze preco to male place a navod na pouzitie k nemu nedavaju 🙂

tesha21
autor
3. feb 2019

@lula313 urcite mas pravdu v tom ze ludia su hlupi a nemyslia na to ze tak malinke dieta treba chranit lebo je ovela nachylnejsie na choroby ako dospeli. Ja sa snazim nejst do extremov, urcite by som maleho nebrala do autobusu alebo miest kde je vela ludi a je sanca ze tam moze daco chytit, ale toto sme boli na hodinku u blizkych ludi kde su len dvaja dospeli a viem ze im nic nie je. Urcite maleho nedam do ruk kazdemu, ale myslim ze dajako si tu imunitu vybudovat musi, nechcem mat z neho sklenikovy kvietok

siska53
3. feb 2019

@tesha21 pokojne to mozu byť koliky. Ja som bola na UM a ti z som revavala každý den dve hodiny. Casom to preslo.moja tiez rozne revavala, dojčena, hocikedy, nedalo sa to ani predvídať. Po 3,5m.to ustavalo a prešlo.

dominika7990
3. feb 2019

U nás bol dôvod placu kolika. No nie 3oj hodinová ale 6-7 🤦🏼‍♀️ Zabrala len fit lopta. Keď som skákala na nej tak sa ukludnila. A ak myslíš že sú to hnačky išla by som k dr možno je potrebné zmeniť mliecko.

tesha21
autor
3. feb 2019

@dominika7990
@siska53 asi to bude trosku kolika alebo este sa vyvijajuci traviaci system, on place malokedy takto dlho ... uvazovala somci to nie je hnacka lebo mal dve plienky za sebou s riedkym obsahom 🙂 ale zda sa ze teraz je to ok tak uvidime

ave_eva
3. feb 2019

@tesha21 skúste mu dat do mlieka napr. Sab simplex,alebo kupte antikolikove mliecko. Nasa tiez tak zvykla plackat,a pomohlo ;)

ivca88
3. feb 2019

Pozri si ABKM , alergiu na kravske mlieko. Kedze su tam hnacky