Plač 8-dňového bábätka

lucka27375
2. feb 2023

Ahojte, mám 8 dňové bábätko a posledné 2 dni veľmi často plače, a skoro vôbec nespí stále by chcela jesť a má problém sa aj prichytiť a je taká nervózna, podráźden .. asi 3x do dňa má štikutku .. mohli by ste mi niečo prosím poradiť ? Ďakujem

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
2. feb 2023

@lucka27375 overila by som, ci sa dostatocne naje. Mas vahu aby si to mohla skontrolovat aspon zo zaciatku?

sojorez
2. feb 2023

A ja ku komentaru od @zuzudrnda este z vlastnej skusenosti pridam, ze moze trpiet refluxom (navratom mlieka do pazeraka a to je ako ked ma dospely zahu - nemusi az grcnut mlieko, len proste trochu vyjde a pali to, takze si chce stale cucnut, aby to splachla), takze po najedeni vo zvysenej polohe (v kociariku napolohovat, podlozit matrac klinom v postielke alebo pod nohy postielky podlozit knihy... Ta laktacna je vyborny napad, skontroluje prisatie, ci dietko aktivne pije (citis sanie, brada sa mu hybe, niekedy aj uska, pocut prehltanie), ak je toto ok, len prikladat casto (pri jednom kojeni prestriedat prsniky - zacat pravym, ak dietko prestane pit, prelozit na lavy a potom mozes zas na pravy), vysvetli ine polohy... Ja som prve dni mala pocit, ze len sedim a kojim, ale postupne sa zohrate.

lorin29
2. feb 2023

@lucka27375 pri týchto malých bábätká ch je toho dosť čo by to mohlo byt.. Kolika, reflux alebo aj to ze sa slabo naje...Treba odvážiť ci priberá

lucka27375
autor
3. feb 2023

@zuzudrnda kojím ju na požiadanie, teda snažím sa, prisatie má dobré a aj ciká pravidelne.. taky ten plač veľký býva hlavne v noci

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
scorpionflower1
14. apr 2023

@lucka27375 u tychto malickych sa tazko hlada pricina. Moja tiez tak plakavala, hladna nebola, poriadne priberala, normalne cikala aj kakala a aj tak stale revala ako cirkular. Nemohli sme ju nikde anilen na par sekund polozit. Nechcela byt ani v šatke, ani v postielke a uz vobec nie v kociku. Tak sme ju nosili na rukach nonstop, vo dne, v noci a hojdali na fitlopte, pustali biely šum. Ked mala presne 9 dni (bol Silvester) cely ho od rana do rana prerevala. Nepomohlo nic, len hojdat, hojdat a hojdat a kojit. Teraz ma uz 4 roky a ani teraz neda pokoj ani 5 minut.