Plač 5-mesačnej dcéry pri kúpaní

zienka21
28. júl 2020

Mamičky, mám 5 mesačnú dcérku, ktorá mi začala plakávať pri kúpaní vo vaničke (v sprche s ockom alebo so mnou nie, to si užíva), väčšinou akonáhle sa v nej ocitne spustí plač. Nemali sme s kúpaním problém, zmenilo sa to niekedy možno pred mesiacom. Skúšala som už všetko, teplejšiu chladnejšiu vodu, skôr aj neskôr pred spinkaním, polohu kúpania /držania... Môže sa jednoducho báť vo vaničke? Máte s tým skúsenosť?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zienka21
autor
28. júl 2020

Vďaka určite skúsim 🙂 asi ale až keď bude na ne viac reagovať, teraz tomu veľmi nevenuje pozornosť, ešte je asi malinká

hdpe
28. júl 2020

Náš malý tiež plakával a tiež som skúšala všetko možné a nakoniec som ho kúpala v lavóry s troškou vody a tak som zistila, že mal stres z veľa vody okolo seba. Časom keď začal sedieť, sa ten jeho strach vytratil. Dnes je z neho dobrý plavec (:

ibrunova
28. júl 2020

@zienka21 aj u nás bolo obdobie plaču vo vaničke, po pár týždňoch to prešlo.

marcella6
28. júl 2020

Náš tiež mal jeden čas také obdobie,že plakal keď šiel do vaničky, potom plakal...reval,vrieskal keď sme ho z nej brali už von 😂 teraz už je v pohode.

pralinka25
28. júl 2020

@zienka21 a mozno ani nieje. moj syn tak rad drzal v ruke malu gumovu rybku nema vo vani a potom aj v bazene. ked ju mal mal to ako taku istotu.

zienka21
autor
28. júl 2020

@pralinka25 aha skúsime určite 🙂

vikusjk
29. júl 2020

@zienka21 5-mesacna na hracky urcite uz nie je mala, ved aj bezne cez den urcite uz nieco drzi v rucke a hra sa s tym, je to prirodzene aj pre rozvoj dietata ;) Nasa plakala len pri umyvani vlasov, a to bol plac, ze aj na vrchnom poschodi si museli mysliet, ze ju tyrame 🙈 Ale vyrastla z toho, bude to dobre, chce to cas a zvyk ;)

olivia1425
5. aug 2020

@zienka21 odlorucam bavlnenou plienkou prikryt telicko a nieco do rucky