Plač 5 mesačného dieťaťa

3. feb 2022

Ahojte mamicky, mam 5 a pol mesacne babo. Vzdy bol narocny, ale zacal sa zlepsovat. Teraz asi tyzden sa ani na chvilu netastavim, nic ho dlho nebavi, vela place, mrnci, je nespokojny, neodlozitelny… vysli mu 2 zuby, je to teraz daka faza v tomto obdobi? Chory nie je.

nikpa
3. feb 2022

Môže to byť kľude z tých zubov. Teraz sa mu budú tlačiť ďalšie a ďalšie...

autor
3. feb 2022

@nikpa tiez ma to napadlo, ma aj castejsie stolicu teraz. Len moze ich ist tolko naraz?

diamond007
3. feb 2022

Áno aj šesť naraz.
Skús homeo chamomilu

jazula
3. feb 2022

Ja len k tomu množstvu zubov…našej malej ich za 3,5 mesiaca vyšlo 8 a už zasa začína slintať 🤦🏻‍♀️. Prvé dva vyšli v podstate naraz, keď mala 4,5m.

autor
3. feb 2022

@diamond007 dakujem za typ, vyskusam, lebo uz zacinam byt dost unavena. On je teraz naozaj neznesitelny, tak som sa tesila, ze sa polepsil a teraz zas taketo nalady ma 🙄

autor
3. feb 2022

@jazula on slinta uz dva mesiace, dolne jednotky ma vonku uz pekne prerezane, ale slinta stale a vsetko dava do ust.

nikpa
3. feb 2022

Zo zubov býva aj riedka stolica. Ja si pamätám, že môjmu išli tie prvé 4 po dvoch a ostatné ani neviem ako a mal ich všetky vonku.

lasoli
3. feb 2022

moze ano.Ale to slinenie a pchanie do ust,robia deti stale,cize isto to nebude 100%indikator na zuby.Ale u nas deti boli o cosi vzdy horsie ekd sa im tlacili zuby.No ak si unavena,tk skus nech si aj porevka,neber stale na ruky ,nech si zvyka.

autor
3. feb 2022

@lasoli skusam ho nechat aj trosku bez ruk, ale spusti do 10 minut taky rev, ze si vlasy trham a on jak paradajka cerveny, reve kym ho nevezmem na ruky.

zapalkazapalkova
3. feb 2022

Synovi isli aj 4 zuby naraz a potom hned dalsie a tiez bol dosť umrcany. Ale nosila som ho v nosici(rischino flexi) aby mi chrbat a ruky oddychli a tak sme vedeli celkom v pohode fungovat... On bol spokojny a ja tiez 🙂

diamond007
3. feb 2022

Jasné, možno mu to tlačí do hlavy a boli ho keď je vodorovne. Treba len vydrzat, vyskúšaj tu chamomilu. Vraj to veľmi pomáha.

lasoli
3. feb 2022

tak uz len vydrzat,tie dalsie zuby mizno nebudu take s revanim.

autor
4. feb 2022

@zapalkazapalkova dnes zas nechce ani velmi papat, okrem tych dvoch zubkov co uz su vonku dalsie nevidim, cez den spi tak max.3x30 minut, v noci sa zobudi aj 5-6x, nuz asi fakt len vydrzat🙈

zapalkazapalkova
4. feb 2022

Ked prikrm nechce papat tak to ani syn vobec nechcel... Bol iba na cicke hlavne. A vzdy som si pripominala, ze je to iba obdobie 😅