Partner je nervák a moja 2 ročná sa ho bojí. Čo robiť?

angelaa214
31. júl 2011

moja mala ma 2roky,,moj partner je velky nervak,a nevie sa ovladat,zvykne na mna kricat alebo len tak nadava na niekoho,mala sa ho uz boji,uz len ked zacne nahlas rozpravat tak uteka kumne alebo do izby,viem ze musim stym daco robit.ale chcem sa uistit .. co robit..uz som mu dohovarala.. aby bral nejake lieky na nervy..ale zbytocne

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pia22
31. júl 2011

Dievca zlate co chces pocut? Ak je tvoj partner nervak, ktory pred tvojim dietatkom tropi sceny, tak je to, ze sa ho dcerka boji, normalna reakcia vystresovaneho cloveka, ja by som sa ho bala tiez. Ak chces zo svojho dietatka vychovat neurotika so znicenymi nervami na cely zivot, tak len tak dalej, ste na dobrej ceste. A co sa tyka liekov, neurotika liekmi nezmenis, ale o chvilu im mozno budete potrebovat vy dve.

vefi89
1. aug 2011

súhlasím s kočkami vyššie, len by som dodala, že ak to dieťa bude takéto správanie vidieť každodenne, je dosť pravdepodobné, že si bude do budúcnosti myslieť že je to úplne normálne a môže sa tak začať správať aj ona

aero
1. aug 2011

s takým človekom , čo už musí brať lieky na nervy , lebo sa nevie ovládať - by som nechcela žiť 😒
a ver tomu moja , že sa to nikdy neznení .....
s nervákom bude život stále horší a horší a myslím si , že ani ty , ani tvoje dieťa si také stresy nezaslúžite ......
držím palce , aby si si vyriešila život čím skôr , tak aby vám bolo už len dobre ......
ľudia aj pokričia , aj si ponadávajú , ale aby sa dieťa bálo ........ to nie - taký život nestojí za nič!!!!!

azarijka
1. aug 2011

no ono sa to lahko povie s takym by som nechcela zit,ale nieje je jednoduche opustit cloveka ktoreho milujes a mas s nim rodinu....
a z vlastnej skusenosti: sesternica ma muza nervaka-riadneho, krici po nej a po detoch na celu dedinu, ale inak je to dobry chalan, ziaden alkoholik, zaletnik, flakac... ma s nim 3 deti tak tazko ho opusti "len preto ze krici" ... ale tie deti vsetci lutujeme, su zakriknute, ustrachane, pomaly ani von nechodia lebo co ak pridu o minutu neskor bude po nich cely vecer kricat 😒 naozaj chudak deticky ☹

claudica
2. aug 2011

Ak sa ho Tvoje dieťa bojí, či má strach....niet o čom diskutovať. Ja by som to nedopustila ani na minútu! Toto bol jeden z viacerých dôvodov môjho rozvodu.... nemohla som dopustiť, aby deti prežívali neurotické správanie ich otca. Keď som zistila, že starší syn po zobudení uteká na záchod s hnačkou, keď mi lekárka potvrdila, že je fyzicky zdravý, všetky testy dobré....vyšlo mi z toho iba jediné - dôvodom bolo správanie jeho neurotického otca. Vtedy som si povedala dosť - toto deťom nemôžem robiť, nemôžem dopustiť, aby takto žili. Odvtedy ubehlo už 11 rokov a našťastie sme sa z týchto stavov všetci dostali, no neraz si vyčítam, že som mala od neho "utiecť" oveľa skôr.
A neviem, čo by si s tým mohla robiť, ja by som to ihneď ukončila. Totižto takéto povahové vlastnosti sa podľa mňa nedajú len tak zmeniť, možno chvíľu sa bude krotiť, ale o to väčší bude najbližší "výbuch". Viem o čom píšem.

viki86
2. aug 2011

by som ho nechala prepac, chcela si radu dieta je vo vyvoji zo zanecha nasledky na dietati.

kacarina
2. aug 2011

strucne: za danej situacie je normalne, ze sa dieta boji takehoto otca ... nie je normalne to, ako sa otec sprava

moja rada:
urcite by som sa to nejako pokusala riesit, treba s takymto tatkom nieco robit, psycholog by ho pravdepodobne naucil zvladat stres a ventilovat ho inym spôsobom tak, aby tym nikomu neublizoval ... to ze teraz vrieska, totizto moze do buducnosti znamenat aj to, ze sa raz neovladne a spravi nieco ine, dostane niekto z vas bitku a potom uz to bude o inom 😖
nestoji to za to, aby deti mali v buducnosti neurozy, ustrachane povahy, strach z ludi a zo stresovych situacii, problemy v skole, vo vztahoch atd. ... o tebe ani nehovoriac, aj o tvoj zivot ide ...
tak naber odvahu a nieco s tym rob, drzim ti palce 😉

janka5861
2. aug 2011

ja by som mu dala cez usta a urcite odisla od neho. za cvoka by som urcite nenechala nech dieta trpi.

dankamg
2. aug 2011

no on má posunutý prah sebaovládania a neverím, že je to len krik u Vás, podľa mňa ťa už aj udrel, od kriku je to len malý krôčik k domácemu násiliu.

koniarova
2. aug 2011

Škoda, že toto je otázka. Málo faktov, ťažko radiť. Zmeň to na diskusiu.

janka_pn
2. aug 2011

halooo budicek 😝 ked vies, co mas robit, tak naco sa potrebujes uistovat o tak jasnej veci?? kazdy ti tu napise, ze mate vyhladat odbornu pomoc a ked to nepomoze, tak aby si od neho odisla cim skor... 😠

cmulinko
2. aug 2011

pochadzam z takej rodiny aku opisujes...moj otec bol este horsi.je to len a len na tebe co s tym spravis.moja mama s tym nespravila nic.nie som sice psychicky postihnuta ani neurotik ci clovek s labilnou oosbnostou,ale jedine co somnou nerastlo pocas mojho vyvoja bola laska k otcovi....moj otec uz nezije,ale nikdy mi z ust nevyslo,ze ho lubim...ani v jeho poslednych hodinach....a to je myslim si dost tazky handicap.

lussy211
7. nov 2011

Mám otca ktorý bol na mňa takýto a ver mi za 26 rokov sa to nezmenilo.Mami nikdy neudrel to by si nedovolil ale ja som si zažila a to nie len bitky, ale psychické týranie a to na mne nechalo veĺmi hlboké stopy a ťažko sa to odrazilo v mojom živote. Nedovoľ mu to prosím....taký život je strašný:(

merikac
7. nov 2011

angelaa214 mila angela , podla foto vyzeras byt velka sympatacka, verim, ze si aj natolko rozumna, ze vies ty a hlavne tvoje srdiecko, co -kto je pre teba prvorady a na kom ti bezhranicne zalezi,,,,,,,aj ked mas mozno partnera rada- ale tomu si zivot nedala, venuj pozornost a svoj drahocenny cas, tvojmu dietatu, ktore ti bezhranicne doveruje a hlada v tebe utociste, oporu a lasku,,,,,,,,,,, vaz si svoje dieta, rob pre neho maximum, aby ti v case nudze- ked budes potrebovat raz pomoc, s vdakou a laskou vratila, to co si ty do nej investovala- prajem vela sil, aby si nasla spravnu cestu a tuto situaciu vyriesila v prospech svojej dcery a aj teba- zasluziste si byt milovane obe, iste niekde niekto na vas caka,,,,,,,,,,,,,,,,

zajo79
7. nov 2011

to ze nechas ublizovat sebe- tvoja vec..ale ze neochranis vlastnu dceru, aby nevyrastala v takom prostredi je smutne 😖

luludia
8. nov 2011

ja som bohužiaľ tiež z rodiny, kde je otec nervák. Pamätám, si, že keď sme ešte boli deti, otcova mama (naša babka) mu povedala, aby na nás nekričal, lebo ho nebudeme mať radi. No a to sa aj presne stalo. Nie že by sme otca vôbec nemali radi, no máme k nemu vyslovene negatívny vzťah. Je to vlastne takmer také isté ako keby sme žiadneho otca nemali. Už nemáme pred ním rešpekt, otec je samotár, každý sa mu vyhýba. Ako deti sme trpeli a trpíme aj teraz, keď vidíme, ako dokáže okrikovať mamu. Boli časy, keď som svoju mamu prosila, aby sa s otcom rozviedla. Neurobila to a teraz keď sme dospelí, jej to vyčítame. Mohla nás ušetriť mnohých smutných chvíľ.
Preto by som z vlastnej skúsenosti radila takéhoto partnera bohužiaľ čo najskôr vyradiť zo svojho života, lebo ako tu už niekto písal, ak tak neurobíš, skončíte na liekoch s dcérkou obe. Je to smutné, ale rýchlo preč.

evickapooh
8. nov 2011

ja by som s takym clovekom nebola ani den od ktoreho musi bat moja dcera!!! 😠 ?ja by som vybrala partnera -aj som tak robila ked moja vacsia mala 1 rok-ktora ma rad mna aj moju dcerku!!to bola podmienka u mna! chcela som mat rodinu! nie len partnera ,a dcerku!mozno ze ho mas rada,mozno ze si odkazana na neho...ale to nema zmysel a vobec nie ked ide o zdravie(dusevne)tvojej dcerky!!!!?ked sa nevie spravat nech sa lieci....ked ani to nechce daj mu ultimatum....ved to nie je zivot ani pre teba ani pre tvoju dcerku?ak s neviete najst kompromis,resp. riesenie ,tak vazne nad tym porozmyslaj ci ten vztah ma zmysel?si (budes)tak stasna?

vivusika
8. nov 2011

náš je tiež ukričaný - on vlastne niečo hovorí a už zvyšuje hlas 😝 nikdy ma neudrel, tobôž nie deti, je to skrátka ufrfľaná povaha, ja mu vždy poviem, že je ,,uziapaný tatko,, . Deti žiadnu ujmu nemajú - majú ho veľmi radi, hrá sa s nimi aj blbne... 🙂 keby sa ho deti báli alebo aj ja, určite by som to tak nenechala - to už je prípad pre psychiatra.

vanish1
8. nov 2011

ja by som odporučila tvojmu partnerovi detoxikáciu od ťažkých kovov, skús si niečo vygoogliť

lauritka
8. nov 2011

...vymena partnera, ak sa nezmeni. zacat znova sa da stale. Ide o pokoj duse dietata. nie je jediny muz na svete.
laska je jedna vec a tolerancia druha. nervacenie moze prerast az do agresivity, neviem ako dlho ste spolu, ale pozor na to.
tam uz nie je daleko ani k domacemu nasiliu. ☹
hlavne netrpte. 🤐

sympa1
8. nov 2011

mna by zaujmalo ze ci okrem toho ze je nervak, sa vie pohrat s dcerkou ci sa mate vobec radi a ako funguje normlane zivot? lebo ak by bolo vsetko v pohode len nervy by obcas povolili to sa da este liecit niekde sedenim u psychologa ...ale ak uz nic nefunguje ..tak nieje dovod ostavat vo vztahu. aj ked viem ze urcite lahko sa rozprava a realita je tazsia..ale drzim ti palce 🙂

annaopialova
9. nov 2011

ahoj kup mu tabletky sedadif to je na nervy preto ti to pisem lebo neviem si predstavit ze ho nechas z malou o samote

ivett1
9. nov 2011

vidím, že túto otázku dala mamička asi pred polrokom, dúfam, že sa za to dlhé obdobie rozhodla...a možno aj správne 😉 ...v prospech svojho dieťaťa...nedá mi nezareagovať, len tak všeobecne...ak si nedá "partner povedať", aby sa ovládal aspoň ped dieťaťom, načo je doma taký muž, ktorý len na všetko nadáva, kričí po členoch svojej rodiny...a je zo všetkého "na nervy"...nechápem...len tak medzi nami dievčatami...to už naozaj potrebujú mať ženy mužov, len preto, aby neboli samé?, aby niekoho mali, nemajú snáď na výber?...a čo takto starať sa o deti...čo z nich vyrastie, ak budú mať taký príklad... ☹ ...myslím, že lussy 211 to už napísala...

stanislavao
9. nov 2011

odidte s dietatom preco. ved bude mat celozivotnu traumu, chuda male.

katka3012
9. nov 2011

nenechaj vyrast svoju dcerku v takom prostredi 😖 ,vezmi si veci a posli ho niekam...

kamilka22
12. nov 2011

utekaj kade lahsie, nenechaj si takto tyrat dieta. Chlap sa nikdy nezmeni, pokial sam nechce. A aj ked chce, tak to vsetko razom "nezabudne" a tvoja dcerka si isto zasluzi krasne detstvo a nie aby po nej, ci po Tebe, ci len tak pre nic niekto hulakal. Vezmi rozum do hrsti.

nelicefo
12. nov 2011

utekaj kade lahsie 😉 lebo ak terza nespravis nejaky krok tak potom uz v zivote 😒

digysa
12. júl 2013

@angelaa214 tak ako? Odisla si, alebo sa zmenil? (tipujem, ani jedno-ani druhe)

turistka
12. júl 2013

@digysa bola to otazka, nie tema, tak sa asi nedozvieme