Parazity v stolici 7-mesačného dieťaťa

janulcek33
31. aug 2020

Mam podozrenie u 7 mesacnej dcerky, ze ma hlisty alebo mrle videla som to v stolici. Bolo to male biele a hybalo sa to. Chcem ist s nou k doktorke. Chcem sa spytat co u takych malych deti na to zabera? Dakujem.

macekovam
31. aug 2020

@janulcek33 mate doma nejake zvierata?

janulcek33
autor
31. aug 2020

@macekovam Nie praveze nemame. Neviem kde to mohla dostat. Flasky jej sterilizujem kazdy den aj dudle, umyvam, vysavam kazdy den.

77daniela77
31. aug 2020

....zle umyta zelenina,spinave ruky,ine osoby s mrlami.....

janulcek33
autor
31. aug 2020

@77daniela77 Praveze umyvam vsetku zeleninu aj ovocie dokonca aj domace a ruky si umyvam stale aj dezinfikujem. Ale clovek nikdy nevie

77daniela77
31. aug 2020

@janulcek33 Nabuduce vezmi stolicu do cisteho igelitoveho sacka/malej nadoby,pripadne aj odfot a odnes na vysetrenie k lekarke.

janulcek33
autor
31. aug 2020

A nieco bez predpisu asi neexistuje pre take male,ze?

77daniela77
31. aug 2020

@janulcek33 Neviem,ale najprv treba zistit co to je,ci naozaj mrle,moze to byt aj nieco ine....

tenerifka
31. aug 2020

@janulcek33 ma surodenca? Hrala sa s inymi, starsimi detmi? Chytali ju ini ludia? Mrle sa siria medzi ludmi, od zvierat ich nechytis, stacia spinave ruky

cervenaruza123
31. aug 2020

@janulcek33 Bez predpisu zial neexistuje nic, co by naozaj zabralo. Urcite treba ist k lekarke, je to pomerne caste a dobre liecitelne, ale musi to vysetrit lekarka a vybrat vhodnu liecbu.

ciernysokol
31. aug 2020

@janulcek33 bez predpisu ucinkuje par veci, napr. Oresak americky, tinktura aj tabletky. No ale ozaj neviem, ako pri tak malickom dietati. Moznoze by lepsia bola biorezonancia. Doktorka predpise entizol, ale to je najagresivnejsia moznost pre telo. Vlastne ani netusim, ci tak male deti entizol mozu.ani cesnak nezjedia. Tak ta biorezonancia asi. Ale k lekarke by som sla, nech vysetria, navrhnu, ze co. Ale treba precitat pribalovy letak, ze by ste vedeli, co dieta dostava. Vsetky chemicke antiparazitika su dost narocne lieky. Vsak si zoberte, bakteria aka mala a antibiotika. Parazit o kolko vacsi, ked ho dacovie zabit, je to silne na cele telo.

carduelis
31. aug 2020

Len pre istotu- naozaj sa to hybalo? Ked dieta je banan, potom su v stolici take “ciarky”, ktore vyzeraju aku mrle.

arabeska
31. aug 2020

Zbehni k dr. Predpíše vermox ak sú to mrle a on rýchlo zaberá

danielahamar
1. sep 2020

Preliecovat sa budete celá rodina, keďže nevieš od koho, coho to ma a presne, neboli to skôr hlieny?

manee
1. sep 2020

Nie je podstatné, kde to dostala. Aj naša keď bola taky drobec, tak mala. Lekárka predpise lieky, u nás predpísala preventívne celej rodine, mame aj staršieho súrodenca v škôlke..... Nič hrozné to nie je

janulcek33
autor
12. sep 2020

No u doktorky som bola hned na druhy den, vysledky stolice a steru negativne, ale boli to urcite cervucky kazdy den ma jedneho bud v stolici alebo na ritke. Dnes ich mala troch. A predpisala nam nakiniec Zentel 6 ml jednorazovo tak neviem ci to pomoze. Mate s tymto sirupom niektora skusenost? Najskor vravela, ze mi nemoze predpisat nic, lebo ze je mala ma len 8 mesiacov a po porade s gastrologom predpisala ten zentel tak uvidime.

janulcek33
autor
12. sep 2020

No a preliecit sa musime cela rodina my uzivame vermox

mina59
10. jún 2021

@janulcek33 a zabralo to nakoniec???