Opatrovateľka a 27-mesačná dcérka

30. sep 2022

Ahojte. moja dcerka bola od narodenia taky pricucok. aj z novorodeneckeho mi ju priniesli po cisarskom v noci aj ked som ju kojila mala pri sebe cely den. ze ju nevedia ukludnit. Odvzdy rucala inym na rukach nastastie s manzelom sa naucila byt v pohode aj bezomna aj ked tiez na zaciatku plakala.. Ked mala rok a pol zacala som jedno vzdelavanie a nasla som dievca ktore k nam chodilo na tie 2hodiny tyzdenne ked ja som online pracovala aj manzel online pracoval. Po par mesiacoch spolu zacali chodit na ihrisko s opatrovatelkou. tie dve hodky do tyzdna. Ked mala dcerka 2 roky zacali byt rozlucky tazsie. plakala nechcela. ale vzdy sa do par min upokojila ked som odisla. cez leto sme mali pauzu a teraz sme opat zacali. Ze tie dve hodky do tyzdna. A mrzi ma ze to nejde lahko. ide jej do slziciek ked vie ze bude s opatrovatelkou. A place pred a po rozlucke do 5min potom je spokojna vysmiata sem tam ma spomenie.Ma 2roky a stvrt teraz. v troch a stvrt nastupi do skolky. ona takto reaguje aj ak ma ostat s babkou dedkom. tak isto. skusila som ju parkrat nechat ale place aj tak. k opatrovatelke mam maximalnu doveru de facto si ju vybrala ona sama. napriek tomu ze ani len k starym rodicom nejde na ruky ktorych vidava viackrat do tyzdna ako stretla tuto kocku vliezla jej na ruky a nas rodicov ignorovala. tato kocka studuje pedagogiku robi v skolke a starala sa o 15rokov mladsieho brata takze naozaj ma moju doveru a polroka s nou ziadny problem nemala. moja otazka je ako zistim ci ju traumatizujem alebo ju otuzujem? viete co myslim? ved nemoze byt nonstop len so mnou s manzelom a potom bum do skolky na 8hodin... neviem.

anjelicek26
30. sep 2022

Ak to dobre chapem, nastupuje do skolky az dalsi september...ved dovtedy spravi este brutalne vyvojove pokroky...budes riesit, ked na to prijde, momentalne je este naplno v separacnej uzkosti...

nykkushka
30. sep 2022

Náš ma 2.5 roka a tiež zažívame sem tam také stavy, že plač keď idem ja niekam alebo do škôlky (nie preto, že ide do škôlky, tam sa teší, ale on sa nerozlučil s maminkou, pritom sme si 5x povedali papa ahoj). Beriem to tak, že je to len obdobie (jedno z mnohých) a pokiaľ bez mojej prítomnosti celú dobu neplače, nehľadá ma... Tak nemám pocit, že ho to traumatizuje. Len to chce čas, aby si tie deti zvykli na niečo nové (aj keď tvoja dcérka s opatrovateľkou už bola, po lete je to niečo nové pre ňu).
A za ten rok sa môže úplne ináč správať, je vo veku, kedy sa deťom správanie a vnímanie mení každý týždeň /mesiac... Treba len vydržať 🤞👊

autor
30. sep 2022

dakujem za nazor kocky