Opaľovací krém so SPF v škôlke

elzika
13. máj 2022

Ahojte maminy. Zaujima vasa skusenost s opalovacimi kremami v skolke. Davate detom do skolky opalovaci krem, aby sa nim poobede natreli alebo ich natieraju ucitelky?
Nasa 5rocna je uplna bledula bojim sa, aby sa nespalila. Rano ju doma natriem, ale poobede ked idu von okolo 15tej by sa mala zatriet zase. Kupila som jej krem vo forme gulicky , cize si to v pohode zvladne natriet bez vacsieho bordelu sama, ale ucitelka povedala, ze to do skolky nepatri a ma ju maminka natriet doma... (statna skolka)

laura164
13. máj 2022

Moja dcéra má v skrinke v šatni a natiera sa sama

solinkarka
13. máj 2022

Áno dávala som, sama škôlka kázala

ichbinich
13. máj 2022

Aha, u nas prave kazali doniest krem, plavky, uterak, pokryvku hlavy...
Divny system maju 🙄
A ano, gulicka sa mi osvecila najviac, to sa im pacilo 👍

zltadanka
13. máj 2022

@elzika ja som syna natierala minuly rok rano pred skolkou, chodia von o 10. Nikdy nebol speceny a to je bledak ako stena. Ale my sme z Liptova, takze mozno az koncom juna bude treba natierat.. Poobede chodime prenho po 15hod, takze to uz natieranie poriesim sama.

elzika
autor
13. máj 2022

@zltadanka My sme na juhu a napriklad tu vcera strasne pieklo. Rano som ju natrela, ale ide mi o to poobedie. Idu von okolo 15tej a chodime pre nu max o 16tej, ale hodina na tom upeku bez SPF mi pride vela. Nechapem, preco s tym maju nase ucitelky problem, ked si to mala vybavi sama, oni ju nemusia natierat.

zuzkaa1991
13. máj 2022

@elzika mne bolo povedané ze mam nakremovat ju domA takze pred odchodom ju kremujem ze nato nemaju cas

katkaseiner
13. máj 2022

u nas mala dcera krem v skolke a natreli ju tam (teda dufam, nikto totiz s tym nemal problem a nebola ani specena). Na druhej strane chapem ak maju 25 deti a vsetky natriet 2x denne s roznymi kremmi (aby mal kazdy ten vlastny) tak ucitelky na to nemaju ani kapacitu... von by sa takmer nedostali. Podla mna ked rano natries, v pohode vydrzi do poobedia.

ukulela
13. máj 2022

u nas sa krem nosi a ucitelky deti natieraju. nemaju s tym problem, ked nastupil, tak sme nosili kazdy svoj, potom sme sa zacali zbierat a kupili sme 1 spolocny, taky, aby vyhovoval aj alergikom a pod -a tym detom natreli tvar aj ruky. fakt netusim, kde je problem u vas ... resp tusim, v neochote.

zuzanaete
13. máj 2022

U nas ucitelky v statnej skolke kremuju deti nejakym skolkarskym kremom. Asi keby niekto chcel mat svoj, tak by vyhoveli.

elzika
autor
13. máj 2022

@katkaseiner Chapem, ze pri 25 detoch a nebodaj by kazdy mal svoj krem, tak by to bolo ako za trest, ak by to mali natierat ucitelky. Nasa to vsak zvladne sama a aj tak jej to nechcu dovolit. Opalovaci krem by sa mal re-aplikovat kazde 2-3hodiny

elzika
autor
13. máj 2022

@ukulela Super riesenie. Kiezby boli vsetky ucitelky take ochotne. U nas mam pocit, ze sa na vsetko pozera, ze ako sa to neda :(

kittykat22
13. máj 2022

@elzika nikdy som opalovak nedavala. Vzdy ale mal pokryvku hlavy aby nemal spalenu tvar/upal a nosi nonstop lahke dlhe nohavice - platenky. Koli slnku a odreninam. A ruky mal v pohode.

zuzanaete
13. máj 2022

@elzika A cim to odovodnuju, ze nemoze mat svoj krem? Lebo napr. v AT nemoze deti kremovat ucitelka, ale dieta same sa moze natriet svojim kremom.

myaaa
13. máj 2022

@elzika môjho natierajú celý rok. Jeseň-jar má brutálne suchú pokožku, má zvlášť krém na tvár a ruky ( často si ich umýva, takže treba zakaždým natrieť ) a jar-jeseň opaľovacím. To má tiež 2 - zvlášť na tvár a zvlášť na telo. Syn keď prestúpil do novej škôlky, tak sama učiteľka mi povedala, aby som kľudne priniesla do škôlky krémy, že ho budú natierať. A aj mydlo má svoje vlastné, lebo čo majú v škôlke, tak mal kožu popraskanú do krvi.

elzika
autor
13. máj 2022

@zuzanaete Jednak maju to aj v skolskom poriadku a dovod je, ze je z toho bordel a ze potom sa natieraju krizom krazom a asi by sa mi nepacilo, ak by mi flasu kremu minula za 3 dni. Argumentovala som, ze ked vedia deti naucit nejest z kamaratovho taniera, tak neviem preco ich nenaucit aj discipline v tomto, ale nestretol sa moj argument s pochopenim :/

diewcatqoo
13. máj 2022

U nas s tym nie je problem. Nasi chodia aj casto do lesa a ucitelky ich pred prechadzkou kazdeho nastriekaju aj repelentom, prip. ak nahodou ma niekto kliesta, tak ho aj vyberu. Na zaciatku sk. roka sme podpisovali papiere, ze s tym suhlasime.

endzi83
13. máj 2022

@elzika Ja našej dávam slnečný olej s repelentom proti komárom a kliešťom. Vonia za rozmarínom 😊👶

elzika
autor
13. máj 2022

@myaaa Super. Myslim, ze tak nejak by to malo byt. Samozrejme nemoze to robit ucitelka pre 25 deti v triede, ale myslim, ze ako s vasim malym ako vynimkou sa to da.
V skolskom poriadku nasej skolky je to napisane takto, takze neviem, ci by boli ucitelky ochotne: "v prípade potreby si opaľovacím krémom (alebo iným krémom) natierať dieťa doma, krémy, lieky ani žiadne vitamínové doplnky, či homeopatiká nenosiť do škôlky a nenechávať ich v skrinkách detí"

elzika
autor
13. máj 2022

@zuzanaete A toto maju v skolskom poriadku: "v prípade potreby si opaľovacím krémom (alebo iným krémom) natierať dieťa doma, krémy, lieky ani žiadne vitamínové doplnky, či homeopatiká nenosiť do škôlky a nenechávať ich v skrinkách detí"

nyphadora
13. máj 2022

@elzika vcera bolo, tak teplo, ze nechapem preco sli ucitelky s detmi von, obzvlast na ihrisko kde nieje tien 🙈.

maciatkolulu
13. máj 2022

@nyphadora ja neviem, ale ved ja reálne malehinnenatiwram vkuse a tobôž nie na ihrisku, chodíme aj v lete aj v zime. Nikdy sa nič nestalo, keď učiteľky nejdu von, zle je, idú, ešte horšie. Treba vyberať škôlku asi podla toho, čo sa tam dá a nedá, nikdy som neriešila a to mam 3 deti, či ich kremovali, nekremovali a normálne prežili bez "spečenia", zaujímavý vyraz🤣🤣🤣všetko svetlovlase a bledokoze deti. Základ je pokrývka hlavy podľa mňa.

elzika
autor
13. máj 2022

@maciatkolulu Ja tiez realne nenatieram kazde 2 hodiny ako sa odporuca, ale doobeda a poobede urcite. A mozno sa na to pozeram inak, kedze mame v rodine pripad s rakovinou koze

evaachesa
13. máj 2022

@elzika odporúčam túto vychytávku 🙂 Vydrží aj kúpanie, pot a nemusíš reaplikovať každé 2 hod ako pri bežných spf. Toto vydrží až 6 hodín, takže úplne ideálne natrieť ráno pred odchodom do škôlky a môžeš byť kľudná. 😀
https://popupstore.sk/products/evy-sunscreen-mo...

maciatkolulu
13. máj 2022

@elzika ja dávam uv tričká a je pokoj, žiadne chémie, nechemie, nič a je to a v škôlke boli oblečení. Na hlave, snáď teda, mali čipky, šiltovky, klobúčiky, ja osobne nejako nedôverujem týmto long lasting kremom

marcellka32
13. máj 2022

@maciatkolulu to UV tričko má s dlhým rukávom, či ako riešiš ruky detí, keď sa nekremuju

marcellka32
13. máj 2022

Odporúčam penu Evy kids, vydrží 6 hodín

zuzubb007
13. máj 2022

Vsak ked ju natries rano tak sa jej ten krem nezmije nekupe sa vo skolke vydrzim jej do vecera, to ucitelky by porazilo keby kazdy nosi kremy do skolky

travelllerka
13. máj 2022

U nás v škôlke natierajú deti, škôlka zabezpečila sama opalovak. Dokonca mi ochotne poslali foto, že aký používajú. Mladé fajn baby tam pracujú, je to súkromná škôlka.

travelllerka
13. máj 2022

@ukulela aký presne používajú u Vás opalovak? Lebo sme to tiež riešili, že aký dať, nech vyhovuje všetkým detičkám, nech ani oblecko nespini, ale zas nech nie je plný chémie.

zuzanaete
13. máj 2022

@elzika Divny skolsky poriadok. Tvoj argument bol spravny. Dievcata maju svoje hrebene v satni a kazda pouziva ten svoj. Preco by to nefungovalo aj s kremom? Ak sa boja spiny, tak nech povolia iba gulickove. Je to o pohodlnosti, kedze v niektorych skolkach je to samozrejmost. Jeden rok nam syna kremovali nasim prinesenym kremom pred spanim kvoli ekzemu. Proste potreboval premastit pokozku aj cez den. Nebol ziadny problem.