Opakovaný alarm na monitore dychu pri novorodencovi

26. nov 2023

Ahojte. Mame 10dnoveho novorodenca a uz 3x sa nam pustil alarm na monitore dychu v noci (platnovy pod matracom). Monitor sme kupovali pred 3rokmi (novy, pouzity pri nasom prvom dietati). Ked som babo skontrolovala tak dychalo, ale niekedy ma dlhsie pauzy medzi dychmi ked hlboko zaspi. S pediatrom sme to uz konzultovali, len ma zaujima, ci s tym
nemate niekto skusenosti?
Reflux nema, plne dojcene.

beatrixx1525
26. nov 2023

U nás sa to tiež stávalo. Mávali sme aj tak že celé noci bol kľud niekoľkokrát po sebe a potom boli noci kedy sme mali poplach aj 4-5 krát. Čím je starší tým menej sa to stáva ale všímam si že keď sú dni kedy sa veľmi unaví tak potom v noci zaspí tak hlboko že naozaj aj dýchať prestane na chvíľku.

kacena4
26. nov 2023

monitor pipa ked sa znizi frekvencia dychania pod urcitu hranicu, t.j.vked je slaby dych. nemusi sa jednat o zastavu dychania. ak pekne spinka a dycha preventivne by to mal riesit dr. ci neklesa saturacia. nie len rozhovor ake aj nejake vysetrenie. my sme parkrat skoncili v nemocnici na pozorovanie a ked klesla saturacia dostal kyslik. drzim palceky

mnau123
26. nov 2023

Aky mate monitor dychu? Napr. Nanny od Jablotronu garantuje dvojrocnu zivotnost snimacej podlozky, potom uz moze stratit citlivost. My sme mali takto zdeneny monitor a po kupe noveho poplachy prestali.

autor
26. nov 2023

@mnau123 presne nanny od jablotronu. V nemocnici sme boli 4dni a ani raz ich monitor nepipol.

@kacena4 Dakujem. Ano, urcite sa chystame na nejake vysetrenia, asi najprv kardiolog.

alickapusinka
26. nov 2023

Treba vyhľadať lekára na srdce. Ja si myslím čím skôr tým lepšie. Držím palce aby to nebolo nič vážne ale zlý monitor dychu.

rebrambora
26. nov 2023

Tiez sme to tak mali a povedali nam, ze novorodenci nedychaju pravidelne, casom sa to upravilo, nemala som ale teda ziaden monitor dychu.

kubkovamama
26. nov 2023

U mojej to isté,len nám to pišťalo už v nemocnici.Bol to šelest,do mesiaca to zmizlo.Na kardio sme ísť nemuseli,ako čerstvé novorodenča ju kontrolovali na detskom oddelení pri porodnici

taktotedanie
26. nov 2023

Mame nanny od jablotronu a pipal len ked boli slabe baterky, ked mi dietatko zmizlo z platne ( uz bolo vacsie) inak nikdy plany poplach nehlasil

bemi84
26. nov 2023

Neviem, kde máte monitor uložený, ale v Nanny je priamo písané, že pri novorodencoch by sa nemal dávať pod matrac, ale pod plachtu, hlavne ak je dieťa ľahšie. Pri druhom dieťati som na to zabudla, v zavinovačke ho oprela o bok postieľky a hneď sme pípali. Až vtedy mi to došlo. V nemocnici majú v postieľkach tenké matrace, tak tam to nevadí, že je pod ním.