Ohrievanie jedla v mikrovlnke deťom

9. aug 2021

Kedy ste začal deťom ohrievať jest v mikrovlnke namiesto vodného kupela ?

sissy27
9. aug 2021

Jediné, čo som nezohrievala v mikrovlnke, bolo umelé mlieko. Príkrmy som väčšinou varila čerstvé, ak z nejakého dôvodu bolo treba zohriať, tak bez problémov mikrovlnka, takže určite skôr ako mala rok. Čo by sa akože malo stať?

autor
9. aug 2021

@sissy27 ja neviem co by sa mohlo stať, ale bola u mňa sesternica, malej som robila polievocku a vyšlo mi to na dve dávky, tak som jej to na druhy deň prihriala v mikrovlnke a pozerala na mňa jak puk , že to by sa deťom nemalo. Na mlieko mam ohrievač, to zohrievame tam, je tam funkcia aj na prikrmy ale to dlho zohrieva a keď mala vstane a chce papat tak to supnem do mikrovlnky.

elizabet173
9. aug 2021

v mikrovlnke som zohrievala tiež od malička, syn je dospelý, takže pohoda

helcanw
9. aug 2021

Nikdy som neohrievala vo vodnom kúpeli a aj vodu na UM keďže pije už len ráno a večer zohrejem v mikrovlnke. 🤷‍♀️

sofiella
9. aug 2021

Urcite je zdravšie zohrievat v hrnci. My mame taky 0,7dc hrnček na zahrievanie pre malú, ale občas ohrievam aj v mikre a určite z toho nerobím tragédiu.
Vseobecne sa nesmie zohrievat v mikre nič co obsahuje špenát, brokolicu, huby. Možno je viac potravin, ale tieto viem s istotou , že sa nesmú.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tara42
9. aug 2021

Ja neohrievam a ani som neohrievala dcerke v mikrovlnke zatial nic a ani neplanujem. Ma cez rok. Ja si ohrievam ale viem, ze niektori ludia dokonca mikrovlnky vyhodili lebo je to zevraj zdraviu skodlive.

damiana1992
9. aug 2021

Od jeho narodenia to robím... Um

tncka
9. aug 2021

Co vsetko je zdraviu skodlive🤔 Ani ta bio uhorka co kupim v lidli nie je tak uplne zdrava...A budeme sa tu tvarit ze mikrovlnka je smrrrrt🤣🤭🙈 Ja ohrievam vsetko v nej,setri mi to cas a energiu,neviem si predstavit taku ryzu napr.ohrievat v kastroli. Je 21.storocie a rada vyuzivam techniku ked je dostupna a napomocna.

autor
9. aug 2021

Ďakujem vám baby, aspoň nemám pocit ze som strašná matka co dva krát do týždňa zohreje jedlo v mikrovlnke 😀

henka123123
9. aug 2021

Vodu na um ohrievam v kanvici rychlovarnej....obef mava na 95 percent vzdy cerstvy ale ked tteba ohriat niekedy tak mikrovlnka.ziafne ohrievace ani nic ine nemam

autor
9. aug 2021

@henka123123 ja mam ohrievač, lenže vodu mlieko to zohreje rýchlo ale ten prikrm a ešte keď je nejaký hustejsi tak to tam zohrieva dosť dlho a mala by zjedla aj mňa zatiaľ 😀

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henka123123
9. aug 2021

@zazvorka87 no ale vidis mala si spravnu teplotu

andrejka1974
9. aug 2021

Nemusis sa bat ja soom detom ohrievala od malicka okrem mlieka a ohrievam stale a vermi nikomu nicnie je

brigib
10. aug 2021

Od malička, krátkodobé ohrevy nezničia výživnú hodnotu jedla, nemusíš sa báť

fiafia
10. aug 2021

Bože, čo všetko škodí, sú horšie veci "ako mikrovlnka" niektorý ľudia by najradšej žili v nejakej bubline 😁

autor
10. aug 2021

@fiafia ved ja som jej to tiež hovorila, že sú veci co viac škodia ako to, že jej dám polievku na 15 sek do mikrovlnky 😀