Odúčanie od cumlíka a záchvaty hnevu

hlupy86
6. jan 2023

Ahojte mamičky. Chcem sa s vami poradiť. Na Štedrý deň sme synovi zobrali cumel, resp. rozprávali sme sa s ním o tom, ze ho dáme malému Ježiškovi a on mu dá za to darčeky. Syn má 2,5 roka. Cumel mal iba na poobedňajší a večerný spánok. Cez deň ho nenosil. Prvá noc bola hrozna, ale ďalšie dni už povedal iba raz, že cumel potrebuje a zaspal sám, ale iba večer. Poobede zaspať bez cumla nevedel, to spi tak kazde 3 dni.Teraz posledné tri dni si strašne začal pchať ruky do úst a mat strašne záchvaty hnevu. Nemôžem povedať, že kričí, lebo to je taky zjapot ako keby sme ho z koze drali. Pre všetko, či sa má ísť obliecť, prezliecť, jest, na záchod. Proste pre všetko strašne zjape. Neplače, nepýta cumel, len zjape. Ja aj manžel chápeme, že to pre neho musí byť ťažké a preto po ňom nekricime, ale snažíme sa to predychavat. Muž je mi veľkou oporou a pomáha ako vie. Ešte máme 1 rocne dieta. Teraz nechcem púšťať diskusiu,o tom,čo robí, ale či by sme mu ten cumel nemali vrátiť späť a zobrat mu ho neskôr, keď to takto zle zvláda. Podotýkam, že on takýto nikdy nebol. Samozrejme, že neposluchal, ale takéto ,,výstupy" nikdy nemal. Mame šťastie, že bývame na doma, lebo už by na nás určite volali sociálku🥰

adeladulova
6. jan 2023

Urcite vytrvaj v tom, co robis. 2,5 rocne dieta uz cumel nepotrebuje. S tymi vystupmi sa ako pises, snazite prechadzat spravne. Uvedomuje si, ze uz nemusi posluchat. Zacina si vsimat reakcie. Klasicke obdobie vzdoru, tazko povedat ci vratenim cumlu na poobedny a vecerny spanok zabranis vyvoju osobnosti. Drzim vam palce! 🥰

luccija
6. jan 2023

Keď ho má len na spánok ja by som mu ho vrátila.Je zlostny a ešte prestal aj dobre spávať.

dzulli1980
6. jan 2023

Daj mu ten cumeľ, zrejme ho potrebuje, možno ho to upokojuje, možno je to pre neho rituál, aj my dospelí máme rituály, bez nich sme podráždení, nervózni ... neboj sa, do 18-tich ho mať nebude ...
@hlupy86

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica17
6. jan 2023

moj rozkusal dva cumle, isli sme hodit do kosa, dalsie som nedavala, nevidela som v tom zmysel, skoncili by rovnako. ale odvtedy mi nezaspi sam, na obed a aj vecer musim byt pri nom a hladkat ho a jemne klepkat. ale chapal ze cumlik je v kosi, este ho siel skontrolovat a naspat ho nechcel.
tak byt tebou ak ho nechces vratit, tak musis najst iny ritual na zaspavanie (ako u nas hladkanie, ale je to pracne, musim byt pri nom, a cez den dakedy, ak nie je moc unaveny, vymysla ze nechce spat). ale podla mna preto krici, lebo je unaveny, podrazdeny, skor by som popracovala na to spanku ako vracat cumlik.

ladybug138
6. jan 2023

@hlupy86 no ja by som urcite nevracala cumel...on je uz vo veku, kedy bude obdobie vzdoru a vtedy maju deti rozne zachvaty...ale ked ste uz niekolko noci vydrzali, tak urcite nedavat naspat..navyse si zapamata, ze zacne plakat a vyhovie sa mu...

lienka.7
6. jan 2023

@hlupy86 urcite uz naspäť nedávať. Vsak uz je veliký na cumel. Hneva sa na 100 inych veci, cumel to vobec nemusi byt. Aj mojej dakedy všetko vadi, doslova... mam pocit ze uz teraz je v puberte🙈

luliu
6. jan 2023

V 2.5 roku by som mu ho už nedala

angel993
6. jan 2023

@hlupy86 ja by som vrátila. Zrejme ešte nebol pripravený na to aby sa ho vzdal a vidina darčekov ho zlákala.

ladybug138
7. jan 2023

@angel993 2.5 rocny nebol pripraveny?? A kedy bude pripraveny? Nikdy...navyse od tohto veku moze cumlik poskodzovat celust, vykrivit zuby...moje dieta je pol roka bez a stale si spomenie...ale uz rizika prevazovali benefity

beata_k
7. jan 2023

@hlupy86 Cumel nevracaj. Uz si svoje odtrpel. Zvytocne to zacne odznova. Zrejme ste zvolili zly cas. Tipujem, ze mu zacalo obdobie vzdoru.

angel993
7. jan 2023

@ladybug138 mamička vycíti kedy bude dieťa pripravené. Každé dieťa je iné, netreba porovnávať.

danus61
3. sep 2023

Hlupy86 Ako to prosim dopadlo? Mame rovnaky problem a nevieme ci cumel vratit alebo vytrvat

hlupy86
autor
3. sep 2023

@danus61 ahoj, cumel sme mu nevrátili a postupom času ho to prešlo. Už mu ho nedávajte, bolo by to na škodu

maryetta
3. sep 2023

@danus61 moj mal cumel tiez iba na spanok.
No boli sme na prazdniny a tam ho sam zapotrosil. Vzdy som mu hovorila nech si necha na vankusiku. On ho neviem kam vzal. Mal ist spat a cumel na vankusiku nenasiel. Medzi tym ho nasla svagrina v ich izbe kde sa deti hrali. Ale uz sme mu ho nedali. Potom sa zobudil(zaspavanie mu trvalo dlhsie ako predtym no bez placu) a isiel zase hladat. Uz ho ale nenasiel(mala som odlozeny v taske). Este potom dalsi spanok sa budil. Hladal. Ale preslo to a uz si nan ani nespomenie. Ubehli 2-3tyzdne a absolutne. No to v tom case mal 2r 10m. Tak ozaj najvyssi cas.