Odsudzoval vás niekto, že ako vychovávate svoje dieťa?

denaalubos
22. nov 2012

Stalo sa aj vam, ze ste ziadali odpoved na svoju otazku alebo potrebovali pomoct, poradit, a miesto toho sa vam dostalo len kritiky, osocavania a niekedy az urazania??
Je to nechutne a je mi zle zo "super mamiciek", ktore svoje deti ucia podla kniziek, a ony robia v setko najlepsie. Na vsetko maju spravnu odpoved a ine odsudzuju lebo, ony maju na veci ine nazory a hlavne je to ze tie ich su spravne, A vsetky ostatne mamy su nanic a tyraju svoje deti, priklad tym, ze ich denne daju na par minut do choditka. A ak nemas rovnaky nazor, tak sa bude do danej diskusie stale a stale zapajat a vtierat az dotycnym z toho ostane zle a uz nedokazu na ten odpor odpovedat .... Je to trapne a ponizujuce. Prosim nech sa sem zapoja len tie ktore, sa uz s tymto stretli tu na MK. A tie ostatne prosim, nech sa nezapajaju. 😔

ematko29
22. nov 2012

@denaalubos ja sa s takími stretávam osobne 😀 Totálne tabulkové mamičky.4lovek si 100x rozmyslí čo povie 😀

babajaga
22. nov 2012

@denaalubos stretla,neriesim,som tu,lebo chcem a stranka ma obohati celkom o info ake hladam...kazdy sme nejaky,prezentujeme svoj nazor..ja nikomu nevnucujem svoj...taktiez mi nikto nevnuti jeho...zoberiem si co potrebujem,co mozem pomoct radou pomozem....a komu sa nepaci....nech si radu neberie.....nepripustaj si to.... 🙂

denaalubos
autor
22. nov 2012

@ematko29 a co robis ked sa s nimi stretavas?

lilysk
22. nov 2012

@denaalubos Ano poznam,poznam 🙂 A okrem super mam su tu ,,IT,, super mami ,ktore ti na tvoju odpoved hodia link spred 3 rokov ,lebo TAKA TEMA TU UZ BOLA a ty co sa opovazujes zakladat diskusiu na tuto temu !!! 🙂))

ematko29
22. nov 2012

@denaalubos Tak ja sa snimi porozprávam,ako v pohode,ale minule sa na mna známa pozerala prečo dávam svojej 3ročnej dcére mlieko z flaše,že je už velká ataký kuk na mna hodila akoby som dcere neviem ako ubližovala,no nevedela ona,že až teraz mi začala fajn piť mliečko akrasne až teraz začala priberať,donedávna bola také drobuliatko droibné.Aja jej mám vziať flašu lebo je velká 😠 😠 😠

bamb27
22. nov 2012

@denaalubos nic v zlom, ale aky ma tato tema vyznam? 😕 ...ci len dalsie bezbrehe dokazovanie si vacsej pravdy,,hm? ,,tema vhodna na zamknutie, moj nazor

chryse
22. nov 2012

@lilysk presne,,,,ale ked si vsimnes tak to robia stale tie iste maminy,,,,, tie "super maminy" co cely den sedia za pc, sleduju kazdu temu a do kazdej hadzu odkaz,,,,, ja sa uz niekedy ani radsej nepytam, lebo je to dost blbe ked potrebujes poradit a este z teba debila spravia 😒
@denaalubos

aniicka24
22. nov 2012

ja si nevsimam a neriesim ako tiez vidim ze su tu take ale co aj takym slniecko svieti a ked si niekto svoje komplexi riesi takto ta je to fakt smiesne.....

rena003
22. nov 2012

ja som do MK ešte nedala vela tém ani rád ale čítam ho už dlhšie a velakrát sa mi stalo ,že sa len pousmejem nad niektorými radami od ,,100% mamičiek - potom mám chuť ani sem nekukať lebo nikdy neviem akej debiliny sa tu dočítam. teraz moja švagriná porodila jej dcéra má 7 dní a všetko si odtialto ako prvorodička prečítala a teraz sa riadi iba tým a mna ani nepočúva ako dvojnásobnu maminu a nenechá si vysvetliť ,že čo sa tu píše nemusí byť vždy pravda. ale nech je každá mamina taká aká chce byť ja sa snažím na 100% asi ako každá z MK len niektoré to musia dávať na javo aj trošku inak ako napr. mudrovaním....... 😀

denaalubos
autor
22. nov 2012

@ematko29 aha ja som myslela, ze mas take zamestnanie.... 😉

melpomene
22. nov 2012

@denkaalubos tu pomôže len zatať zuby a ignorovať...aj ja mám medzi kámoškami pár supermatiek..ale no čo už každá sme nejaká...dnes som jednej povedala, že dr. Bukovský je extrémista ak si myslí, že má ročné dieťa zjesť na obed štvrť šalky jedla...ja si myslím, že to skôr zle pochopila, ale každý si pozná to svoje dieťa najlepšie tak neriešim...treba sa naučiť jedným uchom dnu a druhým von...tú tému o tých chodákoch som čítala...aj moja malá má jeden...nie je v ňom často, ale keď potrebujem niečo súrne v domácnosti spraviť tak ju tam na tú chvíľu dám...viem, že sa v ňom chvíľu prebaví, lebo môže pošťukať gombíky a ja vkľude dorobiť čo treba...dámy podľa mňa zabudlí, že za našich čias boli úplne iné chodáky...a tým čo padajú deti zo schodov, by sa mali zamyslieť a to schodisko si zabezpečiť pred tým, než tam dieťa dajú...nuž ale odbočila som dosť od témy

denaalubos
autor
22. nov 2012

@bamb27 naco pridavas nazor, ked sa nemas v com zapojit. My sa tu uz rozdiskutujeme o com kolvek a ked bude treba sa cokolvek popytame, a odpoved dozvieme bez nazorov tích, ktorích nazor nas nezaujima...

diusik
22. nov 2012

@denaalubos no mne osobne to nevadi,nemusi byt vzdy vsetko "ano,super,tutu mutu" nech si povie kazdy co chce,ja mam celkom rada tie konfrontacie,aspon nie je nuda ;o)

denaalubos
autor
22. nov 2012

@melpomene dobre si napisala aj ked to bolo od temy, ale je vala tích co maju rovnakí nazor ale radsej sa nevyjadria, lebo sa boja, ze ich tu ostatne zmasakruju...

denaalubos
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bamb27
22. nov 2012

@denaalubos pardon teda,, toto je verejne forum a ja si mozem prispet kam chcem,, ak si vytvoris temu musis pocitat aj s tym ze niekto bude mat iny nazor, nechcela som nic viac a nic menej len upozornit na to ze tak ako xy nezmyselnych tem tu konci sprostym osocovanim moze aj tato,, a je dost odveci, proste uz len svojim nazvom burcuje,, ale rob si co chces, mudry clovek berie aj nazor ineho a vie aj argmentovat prijatelnym sposobom, nie sprostym osocovanim,, dalej si uz hryziem do jazyka,, lebo toto fakt nema vyznam, packo, pekne sa tu bavte

denaalubos
autor
22. nov 2012

ked chcem tuto temu uzamknut, asi iba tak, ze napisem adminovy, ze?

bebe2013
22. nov 2012

Mna zase zaskocili zamknute privat temy. Chcela som sa podelit o skusenosti s babami, ktore maju rovnaky termin ako ja, ale oni uz Mali sukromku a mna si uz pridat nechceli. A to bolo este Len v 12 tt.

vejvass
22. nov 2012

Hmmmm a uz je to tu 😒

barborkam
22. nov 2012

@rena003 tiež som bola ako prvorodicka zdegenerovana z rad "supermatiek" ale po urcitom čase som zistila, že jedine, co potrbujem na urcenie potrieb svojho dietatka je môj materinsky instinkt a hadaj co, odkedy to tak robím, tak moje dieta je uplne v pohode 🙂 neriadim sa tabulkami, nevarim podla Bukovskeho, mala pije kravske mlieko a sme ok 😉
A svagrinu nechaj tak, sama na to pride 😉

@denaalubos clovek sa to musí naucit filtrovat a osobne nepochopim jednej veci, nech sa na to pozeram z akejkolvek stranky a vy mi urcite date za pravdu, ako to tie supermaminy robia, že sú take uzasne, venujú sa dietatu cely den, vo vsetkom majú prehlad, domacnost 100% ale od rana do vecera visia na konikovi a riesia kazdu jednu temu a kazdu jednu diskusiu? Pls, dajte mi navod 🙂

denaalubos
autor
22. nov 2012

@bamb27 ja beriem nazor ineho, a aj to ked s nim nesuhlasim, ale vadi mi, ked niekto ten nazor ide vnucovat silou mocou, az to naozaj prehana...tieto maminky mne vadia...nie tie co odpovedaju proste tak ako to citia, a nic viac za tym neviedia..

vejvass
22. nov 2012

@bebe2013 tak mozno to budu tie buduce super mamicky 😉

denaalubos
autor
22. nov 2012

@barborkam jaj no, aj mna by to zaujimalo, v jednej teme, mamicka sa zacala az hadat, lebo druha si pisala svoje, a ona jej isla stoj co stoj vnucovat svoje, tak aj hodinu,mozno viac, tu visela a cakala na odpoved a hned reagovala az utocila, a co ked priklad pisu ze matky ked daju dieta do choditka tak len prto, ze ho odkladaju, aby mali ony cas pre seba, tak ja sa pytam kde tieto super mami maju "odlozene" tie svoje pokym oni sa tu konikuju, PS ja sem nechodim tak casto, ked uz sem zabludim, tak to jedine ked mala spi...ale dnes ma to uz vytocilo....

domique
22. nov 2012

@bamb27 A tak by sme si tu pekne hrkutali keby nie take ako ty..... Ja tiez nemam rada ked ma niekto pocit ze musi argumentovat az pokym nepreargumentuje vsetkych svojich odporcov. Vsak poviem svoj nazor, ale nevnucujem ho stale dokola....

vevinaaa
22. nov 2012

Taketo sa mi tu stalo v sekcii o spanku len preto ze niekto zle pochopil q nevie ako co bolo,som ta najhorsia....ale sakaj taky ludia musia byt...

denaalubos
autor
22. nov 2012

@bebe2013 tak to nechapem, preco...ale ked som bola ja tehotna, tak som sa pridala tiez do skupinu apriloviek, a prijali ma v pohode, a tiez sa tema uzamkla, ale to sa mi aj celkom pacilo, lebo sme si diskutovali o com kolvek cele tehu a necitali to ostatní....

eeffka
22. nov 2012

@melpomene ja tak odveci a to ta 1/4 salka jedla je akoze vela ci malo? 😀 bo moja 9m by zjedla aj tu salku. otazku myslim vazne.

rena003
22. nov 2012

@barborkam Bukovského ani nespominaj lebo ma z nich asi poradí mala papa čo jej chutí a nie tabulky čo kedy a kde dávat. a ohladom švagrinej ešte mala pikoška zakázala všetky návštevy aj vlastných rodičov a svokrovcov aj nám až do konca roka..........

denaalubos
autor
22. nov 2012

inak aj mna to zaujima 🙂

marulka83
22. nov 2012

Kazde dieta je ine a jedinecne.. Ja sa citim ako ' super mama ' lebo pouzivam hlavne svoj materinsky instinkt 🙂 kazda mama vie,co je pre svoje dietatko najlepsie. Kazda nech si robi,co chce,ale osocovat a urazat niekoho pre nazor,to nie je moja kava 🙂