Odstavené dvojročné dieťa v noci málo spí

erienka
21. máj 2015

Dcéru sme pred vyše mesiacom odstavili od nočného kojenia. Dovtedy bola na mne pricucnuta cela noc a aj vďaka tomu spávala 10 hodín v noci. Teraz však, keď sa ráno zobudí, zrejme už nedokáže sama zaspať. Večer zaspí o cca 22.30 (snažíme sa, aby išla spať skôr, nedarí sa) a vstáva o 6:30, takže spí 8 hodín. Cez deň 2 hodiny, paradoxne predtým spávala cez deň 3 hodiny. Neviem, či jej to stačí, býva dosť upišťaná, ale to v podstate bola vždy. Máte niektorá podobnú skúsenosť s odstaveným dieťaťom? Ak áno, upravila sa vám nejako ten spánok? Ďakujem

janickacrazy
21. máj 2015

@erienka Moj mladší syn spával málo od narodenia, v 2 rokoch nespal vobec cez den, večer išiel spať o 20:00 a ráno vstával o 4:00 hod. Snažila som sa mu to zmeniť, aby spal dlhšie, ale aj ked išiel spať neskor, aj tak ráno vstal o 4:00, proste bol tak nastavený. Potom sa to postupne dáko predlžovalo a začal vstávať neskor, v 3 rokoch asi o 6:00. Teraz má 4 a vstáva tak o 7:00, ale zase chodí večer neskor spať. Možno by si mohla skúsiť zrušiť denný spánok a určite pojde večer skor spať a možno bude aj dlhšie spať. U nás to tak bolo.

erienka
autor
21. máj 2015

@janickacrazy och boze, a ako si to zvladala? Ved ja by som chodila ako matoha! To chodim uz aj teraz a pritom sme na tom lepsie ako vy

janickacrazy
21. máj 2015

@erienka Nuž moj bol taký od narodenia, takže prvého pol roka to bola katastrofa, lebo spával cez den tak po 10 minút viackrát za den, čo bolo úplne o ničom, nič som nestíhala. Potom sa to trochu zlepšilo, ale tak ja som sa tak nastavila, že som si zvykla vstávať o 4:00 spolu s ním a koľkokrát sme išli von už o 8:00 ráno, ked všetci pomaly ešte len ranajkovali a o 10:00 sme už obedovali. 😀 Ked som ho dala do školky, bola to pre mna neskutočná úľava, konečne som si trochu oddýchla. Začal vstávať neskor, lenže zas v škole musia spať cez den, takže večer je problém ho dostať do postele. Musíš len vydržať, ono sa to časom zlepší, neboj.